در گزارش اسب من مطرح شد:

گلف ایران جزو اولویت های فدراسیون جهانی نیست

گلف ایران جزو اولویت های فدراسیون جهانی نیست به گزارش اسب من رئیس فدراسیون گلف با اشاره به اینكه رایزنی های انجام شده با فدراسیون جهانی برای استاندارد كردن زمین چمن انقلاب هنوز به نتیجه نرسیده است، اظهار داشت: در این فدراسیون جزو اولویت ها نیستیم.به گزارش اسب من به نقل از مهر، یكی از معضلات اصلی در فدراسیون گلف نداشتن زمین است بطوریكه زمین گلف مجموعه ورزشی انقلاب تنها زمین چمن گلف كشور بشمار می رود كه آنهم فاقد استانداردهای لازم است.
البته این زمین حدود ۶ دهه پیش با استانداردهای لازم در ساخته شد اما به مرور زمان دستخوش تغییراتی شد كه اصل استانداری آنرا تحت تاثیر خود قرار دارد؛ به خصوص كه تعداد میدان های تعبیه شده در آن از ۱۸ به ۱۳ میدان كاهش پیدا كرده است.
برای حل مشكل استاندارد نبودن زمین چمن انقلاب، حمید عزیزی رئیس فدراسیون گلف رایزنی هایی با فدراسیون جهانی داشت و پیشنهادی را بیان كرد تا در صورت موافقت، اجرای آنرا درفدراسیون تحت مدیریتش آغاز كند و اینگونه زمین چمن انقلاب را به زمینی كارآمد برای گلفرها تبدیل كند. این در حالیست كه با وجود گذشت چندماه هنوز فدراسیون جهانی گلف واكنشی به پیشنهاد ایران و پیگیری های انجام شده برای آن نداشته است.
حمید عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر در این مورد اظهار داشت: برایمان اهمیت زیادی دارد كه بتوانیم موافقت فدراسیون جهانی گلف را برای اعمال برخی تغییرات در زمین گلف انقلاب بگیریم و شاخصهای استاندارد بودن را در زمین اجرا نماییم اما با وجود رایزنی هایی كه داشته ایم هنوز نتوانسته ایم پاسخی بگیریم.
وی افزود: بدون تعارف ما جزو كشورها و فدراسیون های قابل توجه در فدراسیون جهانی گلف نیستیم و بنا بر این مواردی كه مطرح می نماییم جزو فوریت های مسئولان این فدراسیون جهت بررسی و رسیدگی قرار نمی گیرد. با این وجود دست از رایزنی بر نمی داریم و تا زمانی كه نتوانسته ایم پاسخی شفاف بگیریم، تلاش مان را ادامه خواهیم داد.
رئیس فدراسیون گلف اشاره كرد: مهم این است كه بتوانیم از مسئولان جهانی گلف نسبت به پیشنهادی كه مطرح كرده ایم، پاسخ مثبت بگیریم اما با اهمیت تر از آن دریافت خودِ پاسخ است تا بتوانیم در مورد وضعیت زمین گلف انقلاب تعیین تكلیف نماییم.
عزیزی در ادامه از شرایط گلف ایران كه یك رشته المپیكی بشمار می رود به لحاظ زیرساخت ها انتقاد نمود و اظهار داشت: بعنوان یك كشور با ۸۰ میلیون جمعیت و نزدیك به ۲ میلیون كیلومتر مربع وسعت و ادعایی كه در ورزش داریم برای یك رشته المپیكی حتی یك زمین استاندارد هم نداریم. واقعا در مقایسه با كشورهای اطراف چه هستیم؟ پاكستان كه جزو كشورهای همسایه ایران بشمار می رود ۴۰ زمین استاندارد گلف دارد. با این شرایط واقعا باید جزو اولویت های فدراسیون جهانی باشیم یا نه؟
وی همین طور اشاره ای به پیشنهاد مطرح شده از طرف فدراسیون گلف ایران به فدراسیون جهانی پیرامون اعمال برخی تغییرات در زمین چمن انقلاب داشت و اظهار داشت: هم اكنون زمین چمن انقلاب دارای ۱۳ میدان است در حالی كه تعداد استاندارد میدان ها باید ۱۸ باشد اما شرایط افزایش میدان ها را نداریم. بدین سبب می خواهیم در وسعت فعلی، ۱۳ میدان موجود را تلفیق كرده و بتوانیم ۹ میدان طراحی نماییم.
رئیس فدراسیون گلف در این رابطه افزود: در این صورت رقابت گلف در دو دور انجام می شود. در هر دور هم محل آغاز و اختتام مسابقه با دور بعدی متفاوت طراحی می شود.
عزیزی اشاره كرد: در صورتیكه فدراسیون جهانی با پیشنهاد ایران موافقت كند، تغییرات مورد نظر را اعمال می نماییم. در این صورت یك زمین استاندارد خواهیم داشت و می توانیم میزبان مسابقات بین المللی هم باشیم.


منبع:

1398/11/14
13:21:23
5.0 / 5
4190
تگهای خبر: استاندارد , المپیك , تیم , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری