تیم سابر نباید پشت نقره جام جهانی الجزایر پنهان شود

تیم سابر نباید پشت نقره جام جهانی الجزایر پنهان شود به گزارش اسب من، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اظهار داشت: این طور نیست که حالا چون یک مدال در جام جهانی گرفتیم همه تیم ها را شکست می دهیم.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، تیم ملی شمشیر بازی ایران در نخستین جام جهانی فصل جدید مسابقات توانست مدال نقره تیمی را بگیرد. این مدال شروع خوبی برای سابر ایران بود اما نکته این است، با توجه به این که تیم ها دنبال گرفتن سهمیه تیمی المپیک هستند، بدین سبب رقابت هر چه جلوتر بود، مشکل تر می شود و نباید تیم های دیگر را دست کم گرفت.
امین قربانی سرمربی تیم ملی شمشیربازی سابر در پاسخ به این پرسش که با توجه به این که پس از مدال نقره جام جهانی بنظر می رسد توقعات برای شکست تیم های قدرتمند بالا رفته است و یک مقدار برای از پیش برنده بودن، زود نیست؟ اشاره کرد: تیم سابر ایران هیمشه در مسابقات حساس خودش را نشان داده و تمام تلاش را کرده است که دل مردم را شاد کند. جام جهانی الجزایر نخستین مسابقه فصل بود و به لحاظ روانی بازیکنان را بالا برد. حواشی غیر منصفانه، ترس نتیجه نگرفتن را در بچه های ما به وجود آورده بود اما این مدال مقداری فشار را از روی تیم برداشت.
او افزود: نتیجه ای که به دست آمد خیلی خوب بود و تیم های قدرتمندی چون مجارستان و آلمان را شکست دادیم و بچه ها بی نظیر بودند اما نباید پشت این مدال پنهان شویم. جام جهانی الجزایر نخستین مسابقه فصل بود و هنوز خیلی کار داریم و به هیچ عنوان نباید توقع غیر منطقی از این تیم داشته باشیم و تیم را خیلی بالا ببریم. بعد ممکنست ضعف هایی داشته باشیم و تیم افت کند. باید با برنامه جلو برویم امکانات لازم را در اختیار داشته باشیم. این طور نیست که حالا چون یک مدال گرفتیم همه تیم ها را شکست می دهیم. شمشیربازی رشته ای است که از پیش نمی توان تعیین کرد کدام تیم برنده است. توقعات باید به جا باشد اما غیر منطقی نباشد.
*فکر نکنیم بقیه تیم ها نشسته اند و کاری نمی کنند
قربانی در مورد این که رقابت هر چه جلوتر می رود مشکل تر می شود و هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت، اشاره کرد: هیچ تیمی دیگر دست و پا بسته نیست. ما در آسیا حریفان قدرتمندی چون کره جنوبی و ژاپن داریم. این تیم ها وقتی وارد مسابقه می شوند با تیم کامل مردان و زنان به همراه تیم چند مربی وتیم پزشکی می آیند. ما بدون امکانات، نقره جام جهانی را گرفتیم و بچه ها با غیرتشان جلو می روند. ما به غیر از کره جنوبی و ژاپن، تیم چین را هم به عنوان رقیب قدرتمند داریم و فکر نکنیم بقیه نشسته اند و کاری نمی کنند. یک مقدار تعلل نماییم بقیه تیم ها از ما جلو می افتند.
او اضافه کرد: تیم سابر جوان گرایی کرد و سپس درگیر حواشی بود که از نظر روانی روی بازیکنان تاثیر گذاشت. الان داریم کم کم به روزهای اوج بر می گردیم و البته باید ملزوماتی مثل کامل شدن کادرفنی و به روز شدن تغذیه و وجود رواشناس برقرار شود. در همین جام جهانی الجزایر با آنکه ژاپن مدال نگرفت اما با تیم کامل (ورزشکاران، مربیان، کادر پزشکی) هم در بخش مردان و هم زنان شرکت کرد اما ما از این امکانات دور هستیم. تیم سابر نشان داد پتانسیل کسب مدال دارد و باید از الان به فکر این تیم بود و حمایت شود، این که سه ماه مانده به مسابقه به فکر بیفتیم به درد نمی خورد.
*در مسابقات انفرادی ۲ هدف داریم
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش چه برنامه ای برای انفرادی دارد تاتمرکز بازیکنان برای نتیجه گرفتن در این بخش هم کمتر نشود؟ اشاره کرد: ما دو هدف در مسابقات انفرادی داریم اول این که بازیکنان رنکینگ خودرا کم کم ارتقا دهند و دوم این که نقاط ضعف خودرا در مسائل فنی بررسی و برطرف نماییم. بازیکنی که می خواهد موفق شود باید نقاط ضعفش برطرف شود و ما برای این کار برنامه داریم اما باید ابزار لازم را هم داشته باشیم. بازیکنان باید از نظر روانی آرامش داشته باشند و از نظر مادی نیز تامین شوند تا دغدغه آنها فقط تمرین شود. حدود یک سال پیش از المپیک توکیو برخی امکانات دراختیارمان قرار گرفت و تیم از نظر تکمیل کادرفنی ضعف داشت.1401/08/30
10:33:09
5.0 / 5
379
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری