یك مسئول در فدراسیون ورزش های همگانی:

شیراز مرکز قلم تندرستی شد

شیراز مرکز قلم تندرستی شد اسب من: فارس یک مسئول در فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به این که دفتر مرکزی ˮکمیته قلم تندرستیˮ در شیراز دایر شده است، از برگزاری سمینار آموزشی در رابطه با این رشته ورزشی جدید، در تیرماه با مرکزیت شیراز آگاهی داد.


هادی خباز با اعلان اینکه "قلم تندرستی" ورزشی است جدید که در آن از ۲ چوب برای هماهنگی اعصاب و عضله استفاده می شود، اظهار داشت: همه گروههای سنی و جنسی امکان استفاده از این ورزش را خواهند داشت.
به نقل از روابط عمومی هیئت ورزش های همگانی فارس، خباز با عنوان این که این قلم الفبای حرکت ورزشی است، عنوان کرد: ما دفتر مرکزی کمیته قلم تندرستی را در شیراز قرار دادیم و ابزار مورد نیاز این ورزش را خودمان تهیه کرده و بصورت رایگان در اختیار کمیته های استانی قرار خواهیم داد تا بتوانند این ورزش را گسترش دهند.
سرپرست کمیته قلم تندرستی فدراسیون ورزش های همگانی همین طور اظهار داشت: در صورتیکه ایستگاه های عصرگاهی در پارک ها فعال شود، می توان بصورت رایگان این ورزش را آموزش داد تا این قلم نیز بین مردم شناخته شود.
خباز همین طور از برگزاری یک سمینار آموزشی ۲ روزه در تیرماه امسال در شیراز آگاهی داد و اظهار داشت: این سمینار آموزشی سراسری است که قلم تندرستی به رایگان در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت.
عزیزی، دبیر کمیته قلم تندرستی و ( مخترع) این رشته ورزشی در این جلسه نیز اظهار داشت: قلم تندرستی نخستین ابزاری است که با این اسم در ایران ثبت صنعتی شده است، برای اینکه صفر تا صد کار در ۳سایز کوچک، متوسط و بزرگ توسط خود ما تهیه شده و از هیچ فیلم و ایده ای در ساخت آن استفاده نشده است.
او اضافه کرد: سایز قلمک برای بچه های زیر ۱۴سال و سایز متوسط برای بالاتر از ۱۴سال و سایز بزرگ برای بزرگسالان در دو رنگ متفاوت تولید شده است.
عزیزی با اعلان اینکه حتی نابینایان نیز می توانند از این قلم استفاده کنند و با افراد بینا مسابقه دهند، اضافه کرد: از خاصیت های قلم تندرستی این است که گروههای زیادی در کمترین زمان می توانند با هم رقابت کنند.
وی در عین حال اظهار داشت: برای بچه های دهه نودی برنامه ریزی شده تا مبلغ قلم تندرستی در کشور باشند و دهه هشتادی ها نیز استعدادیابی خواهند شد تا خود آنها به مردم آموزش دهند.
رییس هیئت ورزش های همگانی فارس نیز در این جلسه اظهار داشت: قلم تندرستی یک ورزش نو با یک ایده نو است و فارس می تواند دراین زمینه پیشتاز باشد، چونکه که مسئولین کمیته آموزش و سرپرست کمیته قلم تندرستی فدراسیون از فارس هستند.
سیروس پاکفطرت اضافه کرد: این ورزش بسیار شکیل و زیبا است و برای همه جنسیت ها و سنین مناسب می باشد و بنظر می رسد فضای کار در آموزش و پرورش برای آن بیشتر است.
پاک فطرت افزود: این ورزش سالن و مکان مخصوصی نمی خواهد پس از شیراز به عنوان مرکز فارس توسعه خواهد یافت و هیات ورزش های همگانی آمادگی همه نوع همکاری را دارد.
رییس ورزش های همگانی فارس در آخر خواهان ساختارمند کردن این ورزش و تدوین مسائل مناسب به آن، توسط اعضای کمیته در استان شد.
خیام جوکار، مسئول روابط عمومی و امور بین الملل کمیته قلم تندرستی کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: امروز خطرناک ترین مسئله در دنیا بیماری افسردگی است و این ورزش و ورزش های مشابه قلم تندرستی می تواند ذهن بشر را به خوبی پرورش دهد و راهکاری موثر در مقابله با این بیماری باشد.
او اضافه کرد: این ورزش با نبوغ و نکته سنجی دوستان شکل گرفته است و ما می توانیم نشست تخصصی برای آن برگزار نماییم تا همه آنرا بشناسند.
جوکار با تاکید بر تاثیر رسانه بر معرفی ورزش قلم تندرستی و پیش فرض هایی ذهنی، اشاره کرد: با این ابزارها می توان به خوبی این ورزش را بصورت مدون و ساختارمند به مردم معرفی نمود.
جوکار همین طور اظهار داشت: ما باید از کنشگران رسانه ای در فضای حقیقی و مجازی دعوت نماییم تا ورزش قلم تندرستی را به خوبی به مخاطبان خود معرفی کنند که در این جهت ما نیز آمادگی کامل داریم تا در توسعه این ورزش همکاری نماییم.
منبع:

1401/03/30
08:27:19
5.0 / 5
196
تگهای خبر: آموزش , اسب , بیماری , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری