دیدار رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام با صالحی امیری

دیدار رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام با صالحی امیری به گزارش اسب من رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی پرورش اندام در محل کمیته ملی المپیک با رئیس کمیته ملی المپیک، سعیدی دبیر کل و برخی مدیران کمیته ملاقات و گفتگو کرد.به گزارش اسب من به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در دیدار صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با رافائل سانتونخا رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی پرورش اندام، دکتر کیکاوس سعیدی دبیرکل، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل، بهداد سلیمی مشاور رئیس کمیته در امور قهرمانان، عبدالمهدی نصیرزاده و کرباسی رئیس و دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران هم حضور داشتند و طی آن طرفین بر گسترش مناسبات و تنظیم تفاهم نامه های ورزشی تاکید نمودند.
در ابتدای این دیدار دکتر صالحی امیری ضمن خوشامدگویی به رافائل سانتونخا رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی پرورش اندام با تکیه بر اینکه وی فردی دانشمند و تحصیل کرده است اظهار نمود: ما به تجربه و سابقه شما در زمینه آموزش در مجموعه فدراسیون ایران نیازمندیم.
وی اضافه کرد: بدنسازی و پرورش اندام و سایر رشته های زیرمجموعه آن در ایران سابقه تاریخی دارد و در جامعه ما به شکل های متفاوتی از استانداردهای جهانی به شکل بومی وجود دارد و ادبیات پهلوانی، قهرمانی و قوی ترین مردان هم ادبیاتی است که در کشور ما از گذشته وجود داشته است.
رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت گسترده ایران در بدنسازی و فعال بودن این رشته در ۳۱ استان کشور و همینطور برنامه وزارت بهداشت و ستاد عالی کرونا برای واکسیناسیون نیمی از ایران در سال، ۲۰۲۱ از فدراسیون جهانی خواستاریم تا در رویدادهای بدنسازی و پرورش اندام میزبانی را به ایران واگذار کنند چونکه ما آمادگی کامل برای برگزاری مسابقات در سطح استانداردها ی بین المللی را داریم.
دکتر صالحی امیری اضافه کرد: با توجه اینکه بحث آموزش در بدنسازی بویژه در بخش تغذیه برای ما اهمیت دارد و در آکادمی ملی المپیک از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری کافی برای برگزاری دوره های آموزشی برخورداریم، برای برگزاری این دوره های آموزشی با عنایت به تخصص و دانش شما نیازمند ارتباط قوی تر در این حوزه هستیم.
دیدار با رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام
رئیس کمیته ملی المپیک با تکیه بر جایگاه قهرمانان بدنسازی ایران در آسیا و جهان از رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام خواست تا ایران کرسی های جهانی داشته باشد.
در ادامه این دیدار رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام خطاب به دکتر صالحی امیری اظهار داشت: دیدار با شما افتخار بزرگی است و بسیار خرسندم که در جمع خانواده ورزش ایران حضور دارم، بابت راه اندازی موزه ملی ورزش بسیار تبریک می گویم چون که این کار با ارزش نه تنها ابعاد قهرمانی بلکه ابعاد انسانی بسیاری دارد.
وی افزود: از اینکه نیروی جوان و باانگیزه ای در ریاست فدراسیون بدنسازی ایران حضور دارد و از آنجایی که ایشان عضو هیات اجرایی آسیایی هم هست و حمایت ها و روحیه ورزشی شما در راس کمیته ملی المپیک را دارد مطمئنم که بهترین اتفاقات برای این ورزش در ایران و جهان رقم خواهد خورد.
رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام اضافه کرد: ازآنجایی که بدنسازی و پرورش اندام در مجمع آسیایی به رسمیت شناخته شده است و توانستیم در بازی های ساحلی هم حضور پیدا نماییم اما برای حضور در المپیک نیازمند حمایت کمیته ملی المپیک ایران هستیم چونکه این مهم یک وحدت و همبستگی را می طلبد.
دکتر صالحی امیری در مقابل درخواست رافائل سانتونخا اظهار داشت: خوشبختانه IOC انعطاف خوبی دارد اما من پیشنهاد می کنم تا شما نقشه راهی را تنظیم کنید ما در حوزه آسیایی با عنایت به ارتباطات خوبی که داریم برای حضور این رشته در المپیک بخشی از مسئولیت را قبول و از شما حمایت می نماییم.
رافائل سانتونخا در ادامه تصریح کرد: باور داریم که ورزش بویژه بدنسازی نه تنها جسم را پرورش می دهد بلکه در رفع استرس و بالابردن سلامت روانی فرد و افزایش روحیه وی کمک می نماید اما باید توجه کرد که این اتفاق فقط با ورزش به تنهایی امکان پذیر نیست بلکه نیازمند یک سبک صحیح زندگی است که شامل تغذیه در کنار تمرینات مناسب می باشد که نقش آموزش برای رسیدن به این سبک زندگی بسیار حائز اهمیت می باشد و خوشحالم که شما هم به امر آموزش توجه ویژه دارید.
وی افزود: علاوه بر آموزش در زمینه تغذیه، مبارزه با دوپینگ و دانش افزایی افراد بویژه نسل جوان در ریشه کن کردن دوپینگ و همینطور حذف افرادی که به اشاعه دوپینگ و استفاده از داروها می پردازند امر بسیار مهمی است تا نسل جوان به ورزش پاک روی بیاورد.
بازدید رافائل از موزه ملی ورزش
لازم به ذکر است: قبل از دیدار دکتر صالحی امیری با رافائل سانتونخا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام، وی با همراهی کیکاوس سعیدی دبیرکل و محسن میر مشاور رئیس و سرپرست موزه از موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک بازدید نمود.


منبع:

1400/01/18
11:53:47
5.0 / 5
333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری