عدم توجه كوهنوردان به هشدار ستاد پیش گیری از حوادث كوهستان در دماوند

عدم توجه كوهنوردان به هشدار ستاد پیش گیری از حوادث كوهستان در دماوند اسب من: ستاد پیش گیری از حوادث كوهستان در قله دماوند اعلام نمود با وجود تذكرات اعضای ستاد باز هم كوهنوردانی در هوای طوفانی با برف و باران و رعد برق مبادرت به صعود كردند كه این برای اعضای ستاد بسیار ناراحت كننده بود.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، باتوجه به شیوع ویروس کرونا و لغو بیشتر کارهای ورزشی از بسیار از ورزشکاران خواسته شده است تا از ورزش های گروهی پرهیز کنند. با این وجود ستاد پیش گیری از حوادث کوهستان در قله دماوند مستقر بوده و مشغول به امداد رسانی هستند.

ستاد پیش گیری از حوادث کوهستان در قله دماوند بنظر می رسد باز هم آخر هفته شلوغی را پشت سر گذاشته اند. موارد امداد رسانی این ستاد به کوهنوردان به شرح زیر است:

چهارشنبه ۹۹/۵/۸:

حدود ساعت ۱۸: ۳۰ خبر از حادثه دیدن فردی در نزدیکی آبشار یخی به ستاد داده شد تیم ستاد در این زمان در رودخانه دوم بود بلافاصله با سرعت زیاد تیم خودرا به نزدیکی ارتفاع ۵۰۰۰ رساند مصدوم گرفتار مسمومیت شدید با گاز گوگرد شده بود بعد از انتقال ایشان به بارگاه مورد درمان نهایی قرار گرفت.

بررسی و درمان ۸ مورد مشکل ams
۳ مورد پانسمان بر اثر لطمه دیدن اندام ها
۵ مورد هیپوترمی
۳ مورد گرفتگی شدید عضلانی
۶ مورد مسمومیت دارویی
مشاوره به ۲۴ نفر از کوهنوردان در مورد مسائل صعود

پنجشنبه ۹۹/۵/۹:

صعود تا ارتفاع ۵۰۰۰ جهت پوشش کوهنوردان
یک مورد مسمومیت دارویی بسیار شدید که مورد بررسی و درمان قرار گرفت.
بررسی و درمان ۱۳ مورد مشکل ams
۳ مورد لطمه چشم بواسطه گوگرد
۲ مورد مشکل فشار خون
در ساعت ۲۰ مراجعه یک کوهنورد با مشکل ams شدید که تصمیم بر انتقال او به ارتفاع پایین گرفته شد.
در ساعت ۲۱ حین انتقال این کوهنورد یک کوهنورد مصدوم دیگر در راه مشاهده شد پس از چندین ساعت انتقال و با بهبود حال او ادامه همراهی این دو کوهنورد به یک گروه سپرده شد که تا اختتام مسیر با ایشان در ارتباط بودیم.
با پیشبینی هوای نامساعد روز جمله اعضای ستاد تا بامداد جمعه به تمام کوهنورد هشدار عدم صعود داده و تمام تلاش خودرا انجام دادند.

جمعه ۹۹/۵/۱۰:

با وجود تذکرات اعضای ستاد باز هم کوهنوردانی در هوای طوفانی با برف و باران و رعد برق مبادرت به صعود کردند که این برای اعضای ستاد بسیار ناراحت کننده بود در هفته گذشته بر اثر برخورد رعد و برق به چندین کوهنورد و لطمه جدی ایشان باز هم شاهد مبادرت به صعود برخی از کوهنوردان بودیم.
مرتب سازی و استریل کردن اتاق امداد
بررسی و درمان ۴ مورد مشکل ams

ستاد پیش گیری از حوادث کوهستان تذکر می دهد که با به هدف خوردن یک ساعقه به زمین تا شعاع بسیار زیادی از آن خطر بسیار بالایی دارد. خیس بودن زمین و کفش لباس کوهنوردان موجب انتقال جریان الکتریکی خواهد شد. این ستاد از تمام کوهنوردان رفتار حرفه ای می خواهد با وجود شرایط بیماری کرونا، کوهنوردان نکات بهداشتی را رعایت نمایند.

منبع:

1399/05/11
15:18:09
5.0 / 5
2359
تگهای خبر: بیماری , تیم , ورزش , ورزشكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری