مهدی علی نژاد در گفت وگو با اسب من مطرح كرد:

اعلام موضع وزارت ورزش درباره لغو اردوهای ورزشی خارج از كشور

اعلام موضع وزارت ورزش درباره لغو اردوهای ورزشی خارج از كشور به گزارش اسب من سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد آخرین وضعیت و نگاه موجود نسبت به اعزام تیم های ورزشی و ورزشكاران به منظور شركت در اردوهای آماده سازی خارجی توضیحاتی را عرضه داد.


مهدی علی نژاد در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این كه آیا لغو اردوهای خارجی نیم فصل سه تیم فوتبال پرسپولیس، سپاهان و شهر خودرو به علت اجبار سازمان بارزسی به منزله ی لغو اردوهای خارجی و تداركاتی ورزشی در همه رشته ها است؟ اظهاركرد: در ابتدای امر باید بگویم سیاست وزارت ورزش و جوانان این است كه در شرایط اقتصادی خاص موجود صرفا در مواردی كه لزوم وجود دارد اعزام صورت گیرد كه این نگاه در ارتباط با مسابقات و یا برگزاری اردوهای خارجی است كه در مورد این مسئله طی سالجاری سختگیری های خاصی مدنظر قرار گرفته است.
وی افزود: در مورد باشگاه های فوتبال مباحث مختلفی مطرح بوده و آنها قصد داشتند كه اردوهای نیم فصل خویش را در خارج از كشور چه به منظور انجام تمرینات و چه به منظور دیدار دوستانه برگزار كند، چون كه این امكان فراهم نبود كه همزمان شاهد برگزاری كمپ زمستانی در نقاط مختلف كشور به واسطه شرایط آب و هوایی باشیم و بنابراین هم وزارت ورزش و جوانان موافقت نمود كه چند تیم باشگاهی فوتبال خارج از كشور اردو داشته باشند.
سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این كه بنا بر اطلاعات كسب شده سازمان بازرسی در تماسی با مدیران عامل باشگاه های فوتبال كه قصد داشتند خارج از كشور اردوی آماده سازی نیم فصل داشته باشند اعلام نموده است كه با عنایت به شرایط اقتصادی به صرفه است كه این اردوها در داخل ایران برگزار شود، اظهار نمود: حسب صحبت هایی كه صورت گرفته است الزامی در كار نبوده و سازمان بازرسی سفارش كرده بهتر است چنین اقدامی مدنظر قرار گیرد.
علی نژاد افزود: ازاین رو ترجیح مدیران باشگاه ها این بود كه اردوهای خارجی خویش را لغو كنند اما این مجوز از جانب وزارت ورزش و جوانان داده شده بود كه اردوهای خویش را خارج از ایران برگزار كنند، علاوه بر این نظر سازمان بازرسی هم این نبوده است كه نامه جدیدی بزند و منع قطعی كند، چون كه در اطلاعیه انتشار یافته از جانب این سازمان اشاره شده بود كه این مسئله پیشنهاد و سفارش شده كه اردوهای خارجی لغو شود و در نهایت جمع بندی به تشخیص مدیرعاملان صورت گرفت و قرار بر این شد كه اردوها در داخل كشور برپا شود.
وی با بیان این كه رویه كلی وزارت ورزش و جوانان و شورای برون مرزی این است كه با سفرهایی كه ضروری نیست مخالفت شود، عنوان كرد: شرایط اقتصادی كشور خاص است و باید از خروج ارز جلوگیری نماییم.
سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد ورزشكارانی كه در حال كسب سهمیه المپیك هستند و هم آنهایی كه سهمیه المپیك كسب كرده اند هم اعلام نمود: اردوی ورزشكارانی كه در حال كسب سهمیه المپیك هستند و یا خویش را برای حضور قدرت در المپیك 2020 توكیو آماده می كنند مجوز مربوطه به منظور برگزاری اردو در خارج از كشور صادر می شود و نگاه ما به این اردوها بگونه ای است كه به المپیكی ها این فضا داده شود تا اردوهای آماده سازی خویش را به بهترین شكل ممكن سپری كنند.
علی نژاد در انتها تصریح كرد: لزوم های برگزاری اردوهای خارج از كشور در شورای برون مرزی بررسی می شود و بارها از فدراسیون ها خواسته ایم كه شرایط خاص كشور را مدنظر قرار دهند و كمك كنند تا كمترین فشار ارزی به كشور وارد شود.
به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، تیم های فوتبال پرسپولیس، سپاهان و شهر خودرو كه موفق به كسب سهمیه به منظور حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شده اند قصد داشتند به ترتیب اردوهای نیم فصل خویش را در كشورهای قطر، تركیه و امارات برگزار كنند كه با عنایت به مسائل پیش آمده و نظر سازمان بازرسی با برگزاری این اردوها لغو و قرار شده است تا تمرینات آنها در داخل كشور دنبال شود.1398/10/18
14:28:44
5.0 / 5
4089
تگهای خبر: اردو , المپیك , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری