حدادی در گزارش اسب من:

دوومیدانی مدیر سازنده ندارد

دوومیدانی مدیر سازنده ندارد اسب من: قهرمان پرتاب دیسك ایران و آسیا و دارنده مدال نقره المپیك معتقد می باشد در دوومیدانی مدیر و مربی خوب ساخته نشده تا بتوانند برای آینده ورزشكاران زبده و كارآمدی را تربیت كنند.احسان حدادی در گفتگو با خبرنگار مهر پیرامون طرح پیشنهادی اش برای برگزاری یك دوره مسابقه بین المللی دوومیدانی با حضور تنی چند از ورزشكاران برتر دنیا همچون «یوسین بولت»، اظهار داشت: در حاشیه اردویی كه در مشهد داشتم با مسئولین آستان قدس رضوی در مورد طرح برگزاری یك مسابقه با حضور دوومیدانی كاران برتر دنیا صحبت كردم.
وی افزود: آنها استادیوم خوب و مجهزی دارند. من طی این سالها بالای ۵۰۰ استادیوم مطرح دنیا را رفته ام به نظرم در ایران پس از استادیوم آزادی، استادیوم مشهد پتانسیل خوبی برای برگزاری مسابقه دارد. مجموعه آزادی از شهر دور است اما مجموعه ورزشی مشهد در داخل شهر بوده و ظرفیت برگزاری مسابقات مختلف را دارد. از آن طرف خراسانی ها هم به دوومیدانی بسیار علاقمند هستند به طوریكه بارها در خیابان از من در مورد برنامه ها، اردو، مربی و مسابقات ام می پرسیدند. اگر آنها دوست داشته باشند و شرایط مهیا شود و بتوانند مسائل مالی را حل كنند من می توانم برخی ورزشكاران مطرح دنیا را در چند رشته برای برگزاری یك مسابقه به ایران دعوت كنم.
حدادی اشاره كرد: دایموند لیگ دوومیدانی اردیبهشت ماه سال آینده در قطر برگزار می گردد و می توانیم به لحاظ نزدیكی این كشور به ما و داشتن پروازهای بین المللی از قطر به مشهد بهره برده و یك روز پس از آن از برخی دوومیدانی كاران مطرح حاضر در این رویداد جهت شركت در یك مسابقه دعوت بعمل آوریم.
وی بیان كرد: نمی توانیم ورزشكاران زیادی را دعوت نماییم. با مدیر برنامه های «یوسین بولت» دوومیدانی كار سرعتی مطرح جهان می توانم رایزنی كرده و زمینه حضور وی را در مشهد فراهم كنم. همین طور یكی از پرتابگران مطرح دنیا كه قهرمان المپیك است و بهترین ورزشكار پرش طول و چند نفر دیگر را. به نظرم بتوانیم ده ورزشكار را به ایران بیاوریم برای برگزاری نخستین مسابقه در این سطح كافی است.

دارنده مدال نقره المپیك در مورد حضور چنین ورزشكارانی در ایران نیز اشاره كرد: اگر چنین اتفاقی بیافتد دوومیدانی ایران دیده خواهد شد و همه به آن توجه خواهند كرد. با حضور چنین نفراتی، رسانه های داخلی و حتی رسانه های مختلف خارجی هم این رویداد را پوشش خواهند داد. به نظرم می توانیم اسپانسرهای خوبی را برای دوومیدانی ایران بیاوریم. از آن سو حضور فردی مانند بولت می تواند موجب گرفتن حق پخش تلویزیونی مسابقات از طرف رسانه های داخلی و خارجی بشود كه این مسئله برای دوومیدانی ایران با ارزش است و می تواند به سود آینده دوومیدانی كشورمان تمام شود چونكه شاید سالها چنین اتفاقی در ورزشگاه های دوومیدانی ما نیافتد تا شاهد مسابقه دادن چنین ركورد دارانی در آن باشیم.
وی در ادامه به برنامه های تداركاتی و ادامه تمرین با مربی آمریكایی خود اشاره نمود و اظهار داشت: هم اكنون تهران هستم و در چند روز آینده به كیش می روم. قرار بود قرارداد مربی آمریكایی ام كه یكی از پر افتخارترین پرتابگران دنیاست تمدید شود كه ظاهرا قرارداد وی امضاء شده و مقرر است این قرارداد را برای ما بفرستند. من دوسالی با این مربی كار كرده ام و امیدوارم بتوانم تا المپیك ۲۰۲۰ با خیالی آسوده با وی تمرین كنم.
حدادی در پاسخ به این پرسش كه « كمیته ملی المپیك اعلام نموده بود كه به ورزشكارانی كه سهمیه المپیك بگیرند تا المپیك ماهیانه حقوق می دهد آیا این حقوق را دریافت كرده اید یا خیر؟»، گفت نه این حقوق را دریافت نكرده ام فقط می دانم ۵ میلیون تومان بوده است. حدودا شش ماهی می شود كه سهمیه المپیك را گرفته ام. در میان آقایان من و در میان خانم ها نجمه خدمتی نخستین نفراتی بودیم كه سهمیه المپیك ۲۰۲۰ را دریافت كردیم. در ملاقاتی كه چند روز پیش با وزیر ورزش داشتم این مسئله هم صحبت شد و قرار شد تا دستور پرداخت آنرا صادر كنند.
ركورد دار پرتاب دیسك ایران و آسیا پیرامون حمایت های صورت گرفته از طرف كمیته ملی المپیك، وزارت ورزش و فدراسیون در راه آماده سازی حضورش در المپیك ۲۰۲۰، اظهار داشت: فدراسیون كه هم اكنون با سرپرست مدیریت می شود اما باز هم از برنامه های من حمایت می كند اما باید منتظر شویم تا رئیس فدراسیون مشخص شود. وزارت و كمیته هم همچون همیشه حمایت كرده اند تا احسان حدادی بتواند بهترین نتیجه را در المپیك پیش رو بگیرد. در ملاقاتی كه با وزیر داشتم از برنامه های من حمایت كرده و قول دادند تا همه همكاری ها صورت گیرد و امكاناتی را كه می خواهم را در اختیارم بگذارند تا بتوانم با عملكرد خوب خودم در توكیو دل مردم ایران را شاد كنم. در مورد مسائل فدراسیون دوومیدانی هم صحبت شد تا مدیری در دوومیدانی بیاید كه برای این رشته زحمت بكشد و دوومیدانی از حاشیه ها دور بیافتد.

وی در پاسخ به این پرسش كه « دوومیدانی در این سالها مرتبا رئیس عوض كرده و در بسیاری مواقع با سرپرست ادامه كار داده است، آیا این مسئله موجب متضرر شدن رشته دوومیدانی نمی شود؟»، اظهار داشت: اساسا متضرر می شود و این فرآیند كه رئیس برود و سرپرست بیاید موجب وققه در خیلی از تصمیمات خواهد شد. تا سرپرست بخواهد نسبت به مسائل شناخت پیدا كند باید برود و رئیس جدید بیاید. خوب است سه چهارماه پیش از اختتام دوره ریاست فدراسیون مقدمات كار برای تغییرات یا برگزاری مجمع صورت بگیرد تا گرفتار چنین شرایطی نشویم.
احسان حدادی اشاره كرد: متاسفانه ما در دوومیدانی مدیر تولید نكرده ایم، همین طور مربی هم تولید نكرده ایم. وقتی این دو نباشد ورزشكار خوب هم نداریم. وقتی مدیر خوب بسازیم، می تواند مربی خوب بیارود علم مربیان ایرانی را افزایش دهد و مربی خوب بسازد و مربی خوب هم ورزشكار خوب می سازد. وقتی این ها را باهم نداریم شرایط دوومیدانی این می شود كه الان هست.


منبع:

1398/09/07
11:58:39
5.0 / 5
4809
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری