در گزارش اسب من عنوان شد:

سنگ نوردی برای ورود به المپیك ۲۰۲۴ شانس زیادی دارد

سنگ نوردی برای ورود به المپیك ۲۰۲۴ شانس زیادی دارد به گزارش اسب من رئیس فدراسیون كوهنوردی اعتقاد دارد كه سنگ نوردی برای قرار گرفتن در جمع رشته‎های بازی‎های المپیك ۲۰۲۴ فرانسه شانس زیادی دارد باآنكه مجمع پیش روی IOC در این زمینه تعیین كننده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، درجریان مجمع پیش روی كمیته بین المللی المپیك (IOC) كه همزمان با روز جهانی المپیك (۲۴ ماه جون) در لوزان سوئیس برگزار می شود، در مورد رشته های كاندید حضور در بازی های المپیك ۲۰۲۴ فرانسه تصمیم گیری خواهد شد.
سنگنوردی در كنار رشته هایی همچون اسكیت بورد، قایق بادبانی و برك دنس همچون رشته های مورد نظر كمیته بین المللی المپیك برای ورود به المپیك فرانسه هستند. در همین راستا فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی (IFSC) در ایمیلی به تمام فدراسیون های عضو، درخواست كرده كه با ارسال تصاویری خاص حمایت خویش را از این رشته اعلام كنند.
در این درخواست اینگونه عنوان شده كه با انتشار عكسی كه در آن دو دست و انگشتان خویش را شبیه به برج ای فیل كنار هم قرار داده اید و نوشتن هشتگ و لینك های كمیته بین المللی المپیك و فدراسیون جهانی، می توانید یاری رسان این رشته باشید.
این در حالی است كه رضا زارعی رئیس فدراسیون كوهنوردی تاكید دارد سنگ نوردی شانس زیادی برای ورود به المپیك پنج سال آینده دارد.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر به روند اضافه شدن رشته های جدید به بازی های المپیك اشاره نمود و اظهار داشت: در هر دوره المپیك چند رشته جدید اجازه ورود به بازی ها را پیدا می كنند. معمولاً اضافه شدن رشته های جدید با درخواست كشور میزبان انجام می شود.
رئیس فدراسیون كوهنوردی افزود: شرایط رشته های پیشنهادی كشور میزبان المپیك ابتدا در كمیته اجرایی IOC بررسی می شود. فاكتورهایی مانند فعالیت همزمان مردان و زنان در رشته مربوطه یا پیشینه حداقل یك دهه ای آن از شرایطی است كه جهت بررسی وضعیت رشته های پیشنهادی ملاك تصمیم گیری قرار می گیرد. پس از تصویب در كمیته اجرایی، مبحث باید در مجمع كمیته بین المللی المپیك هم بررسی شود. در واقع مصوبه در این مرحله گام آخر برای تصمیم گیری در مورد المپیكی شدن یك رشته جدید است.
زارعی خاطرنشان كرد: در مورد المپیك ۲۰۲۴ فرانسه و اضافه شدن رشته های جدید به آن، كمیته بین المللی المپیك تصمیم گیری های لازم را در كمیته اجرایی داشته است. در این مرحله با ورود سنگ نوردی و سه چهار رشته دیگر موافقت شده است. در مجمع پیش رو اما تصمیم گیری قطعی و نهایی اتخاذ خواهد شد.
وی به ایمیل فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی و درخواست مطرح شده در آن اشاره نمود و اظهار داشت: هدف این است كه توجهات به سمت سنگ نوردی هرچه بیشتر جلب شود و اینكه مسئولان تصمیم گیرنده در IOC بیشتر واقف شوند به اینكه این رشته یك رشته فراگیر است.
رئیس فدراسیون كوهنوردی تصریح كرد: البته از نظر من شانس رشته ای مانند سنگ نوردی برای قرار گرفتن در جمع رشته های المپیك ۲۰۲۴ خیلی زیاد است. ورود این رشته به المپیك ۲۰۲۰ توكیو و بنا به درخواست ژاپنی ها تصویب شده است. فرانسه هم جزو چهار كشور اول در این رشته است و بر همین مبنا متقاضی اضافه شدن آن شده است. ضمن اینكه وقتی رشته ای در كمیته اجرایی تصویب می شود، در واقع ورودش به المپیك تا حد زیادی قطعی می شود.

1398/03/26
14:37:37
5.0 / 5
4425
تگهای خبر: اسكی , المپیك , بازی , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری