گنج خانلو در گفتگو با مهر:

ركابزنان برای تیم ملی بلاعوض پا می زنند، كسب سهمیه المپیك دشوار می باشد

ركابزنان برای تیم ملی بلاعوض پا می زنند، كسب سهمیه المپیك دشوار می باشد اسب من: دوچرخه سوار ملی پوش ایران با اشاره به مشكلات كسب امتیاز برای دریافت سهمیه المپیك ۲۰۲۰ اظهار داشت: ملی پوشان بدون قرارداد و مجانی ركاب می‎زنند.محمد گنج خانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، پیرامون شرایط حضورش در تیم های باشگاهی این رشته اظهار داشت: قرارداد فصل قبل من با تیم پیشگامان كویر یزد بود. این باشگاه فصل قبل تیم قاره ای بود و در رقابتهای بخش قاره ای می توانست حاضر شود كه البته اعزام زیادی هم نداشتیم. در رقابتهای داخلی باشگاه های كشور با تیم سپاهان ركاب زدم.
وی افزود: حضور من در تیم پیشگامان دیگر فایده ای نداشت چونكه در این سال نتوانستند بچه ها را به یك مسابقه اعزام كنند. این تیم در این فصل در بخش جاده ای قاره آسیا حضور ندارد و احیانا برای فصل بعد در سپاهان هستم. تیم سپاهان ثبت نام خودرا انجام داده و در حال پیگیری كارها برای ثبت نام نهایی در میان تیم های قاره ای می باشد.
وی درباب مشكلات این روزهای باشگاه های دوچرخه سواری باز اشاره كرد: ما امسال ۵ تیم در بخش قاره ای در UCI داشتیم كه یك سری تیم ها از مسابقات پول دریافت نمودند و اعزام شدند و یك سری دیگر اصلا نتوانستند در رقابتی حضور پیدا كنند. معتقدم حضور من در سپاهان چنانچه به رقابتی اعزام نشود بی نتیجه است.
ركابزن نیمه استقامت و استقامتی تیم ملی اشاره كرد: البته میگردد در خیلی از مسابقات و تورهای حرفه ای با نام تیم ملی هم پا بزنیم و این مسئله منوط به همكاری فدراسیون است. فكر می كنم اصلی ترین مسئله فدراسیون تهیه بلیت رفت و برگشت به مسابقات باشد. تیم ملی امسال در توری در تركیه حضور داشت كه این مسابقه برای بچه های تیم خیلی خوب بود.
گنج خانلو كه یك دوره شانس حضور در مسابقات قهرمانی جهان را كسب كرده است، بیان داشت: امسال سال پیش از توزیع سهمیه دوچرخه سواری بازی های المپیك ۲۰۲۰ است و اگر تیم های باشگاهی نتوانند در مسابقات و تورها حضور پیدا كنند نمی توانند امتیازی هم جمع آوری كنند و این مسئله به ضرر ما تمام میگردد.
وی اضافه كرد: بچه ها هیچ قراردادی با تیم ملی نمی خواهند و بیشتر دوست دارند كه در تیم ملی ركاب بزنند و در مسابقه باشند. بچه ها حاضرند برای تیم ملی مجانی پا بزنند. میگردد مانند تور تركیه برنامه ریزی كرد و در مسابقاتی مثل این شركت داشت.
ركابزن تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال كه «آیا با این وضعیت امیدی به كسب سهمیه المپیك ۲۰۲۰ برای ایران هست یا خیر؟» اظهار داشت: تیم های رده ۳۰ تا ۵۰ رنكینگ جهانی می توانند حداقل یك سهمیه دریافت نمایند و تیم ملی ما در حاضر در رده سی و پنجم هست. می توان گفت الان یك سهمیه داریم اما كسب سه سهمیه كامل بخش جاده را فقط با حضور در مسابقات مختلف و پا زدن در رقابتها می توان دریافت كرد.
وی در ادامه درباب تجهیزات تیم ملی تصریح كرد: فدراسیون با بودجه ای كه داشته است یكسری لوازم را در زمان بازیهای آسیایی تهیه كرد كه اگر الان با شرایط اقتصادی فعلی بود دیگر نمی توانست آنها را بخرد. البته بیشتر بچه های جاده هم اكنون خودشان چرخ دارند.
گنج خانلو كه این روزها در اردوهای بخش نیمه استقامت برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیای پیست باز حاضر است، بیان كرد: شانس كسب مدال در بخش نیمه استقامت از بخش سرعت بیشتر است. همین طور در رشته های گروهی پیست باز شانس بالایی برای دریافت مدال در آسیا داریم.

1397/09/14
14:12:26
5.0 / 5
4532
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری