قانون نجات بخش برای رئیس فدراسیون والیبال

قانون نجات بخش برای رئیس فدراسیون والیبال اسب من: با اجرایی شدن قانون منع به كارگیری بازنشستگان، فصل تغییرات در مدیران كشور فراخواهد رسید و این مورد در ورزش كشور هم حاشیه هایی را به همراه خواهد داشت.به گزارش اسب من به نقل از خبر آنلاین؛ با تصویب قانون منع به كار گیری بازنشستگان صندلی های مدیریتی زیادی در سراسر سازمان ها و نهاد های كشور در آستانه تغییر قرار گرفتند و خیلی از مدیران حال حاضر كشور باید با جایگاه خود خداحافظی كنند.
با اجرایی شدن این قانون فصل تغییرات در مدیران كشور فراخواهد رسید و این مورد در ورزش كشور هم حاشیه هایی را به همراه خواهد داشت؛ بخصوص آنكه دو فدراسیون مهم و پر مخاطب كشور یعنی فوتبال و والیبال هم اكنون مدیرانی را در راس كار می بینند كه بازنشسته هستند.
احمد ضیایی رئیس فدراسیون والیبال كمتر از یك سال است كه تبدیل به نفر اول والیبال ایران شده و كار خویش را بعنوان سیاست گذار و مقام اجرایی در این فدراسیون شروع كرده است. ضیایی هم همچون مدیران بازنشسته كشور است اما تغییر او بر مبنای قوانین دولتی اتفاقی است كه می تواند والیبال را به تعلیق بكشاند؛ اتفاقی كه قبل از این برای قایقرانی و فوتبال رخ داده و مسئولان فدراسیون های جهانی نشان داده اند در مورد مبحث دخالت سیاست در ورزش بسیار جدی تر از آنچه پیش بینی می شود، هستند.
* اساس نامه ای كه مانع از تغییر ضیایی می شود
بند 4-6-1 اساس نامه فدراسیون جهانی والیبال كه اخیرا به تصویب مجمع این فدراسیون جهانی رسیده است، می گوید: " رئیس فعلی یا اعضاء اجرایی كمیته ها در فدراسیون ملی ممكن نیست توسط مقام دیگری به غیر از خود فدراسیون ملی بركنار شود. در صورتیكه این اتفاق صورت پذیرد FIVB میتواند مقامات انتخاب شده یا انتصاب شده جدید را به رسمیت نشناسد و فدراسیون ملی را تعلیق نماید تا زمانی كه مساله طبق دستور العمل FIVB حل شود."
این بند اشاره دقیق و جزئی به دخالت نهادها و افراد خارج از فدراسیون والیبال در تغییر رئیس فدراسیون دارد و صراحتا اعلام نموده اگر نهادی به جز مجمع فدراسیون برای رئیس آن تصمیم گیری كند، تا زمان تصحیح این تصمیم، این نهاد تعلیق خواهد شد.
اگر قوانین دولتی و غیرداخلی این فدراسیون سبب تغییر در مجمع اجرایی و ریاست فدراسیون شود، فدراسیون جهانی به بررسی این مورد خواهد پرداخت و به این مورد ورود می كند و بر مبنای بند 3-6-1 " در شرایط تردید FIVB امكان دارد پیش از اعطای به رسمیت شناختن، در خواست توضیح یا پرس و جو نماید.
چنانچه رئیس قبلی موفق به امضای صورت جلسه نگردد، سپس مدرك در خواست امضاء در موعد مقرر به او عرضه میشود."
با آغاز این روند، تعلیقی حداقل یك ساله در انتظار والیبال ایران خواهد بود؛ تعلیقی كه هزینه های آن زیاد و جبران آن شاید غیر ممكن باشد.
هزینه باورنكردنی برای تعلیق والیبال ایران
با توجه به حضور فشرده تیم ملی ایران در رقابت های جهانی و بین المللی، كنار گذاشتن تیم ملی از این تورنمنت ها می تواند ضربه ای غیر قابل جبران برای والیبال ایران باشد و این رشته ورزشی را به ابتدای مسیر طولانی و سختی كه برای رسیدن به جایگاه كنونی طی كرده، برساند.
در بند 1-5-1 اساسنامه فدراسیون جهانی درباره تعلیق فدراسیون ها، آمده است: " فدراسیون ملی كه از قوانین FIVB تبعیت ننماید كلیه حقوق خویش را از دست خواهد داده و به تعلیق در خواهد آمد."
كنار گذاشته شدن تیم ایران از رقابت های آسیایی، لیگ ملت های والیبال و در ادامه مسابقات مقدماتی المپیك 2020 می تواند تمامی تلاش هایی كه برای قدرت گرفتن والیبال ایران انجام گرفته را با یك تصمیم، از بین ببرد و تیم ایران را به جایگاه نازلی در والیبال دنیا برساند.
ایران سال آینده میزبانی دو هفته از مسابقات لیگ ملت های والیبال را بر عهده دارد و جواز حضور 7 ساله در این مسابقات را بعنوان یكی از كشورهای صاحب والیبال دریافت كرده است؛ مجوزی كه در صورت باطل شدن سبب می گردد ایران تا سال ها فرصت حضور در این تورنمنت بزرگ را از دست بدهد.
با شروع این اتفاقات، مشكلات اسپانسرینگ و تامین مالی فدراسیون آغاز خواهد شد و بر خلاف سال های گذشته كه همواره والیبال مكانی امن و مطمئن برای سرمایه گذاری بود و رقابت های جهانی به جذابیت هر چه بیشتر آن می افزود، سرمایه گذاری در این رشته ورزشی دیگر صرفه مالی نخواهد داشت تا شاهد آغاز روند نابودی این رشته ورزشی باشیم.

256 41


1397/06/24
12:51:56
5.0 / 5
4642
تگهای خبر: المپیك , تیم , تیم ملی , رسمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری