فرهادیان:

اینچه درگاهی وزارت ورزش را متهم به زن ستیزی کرد

اینچه درگاهی وزارت ورزش را متهم به زن ستیزی کرد اسب من: به گزارش اسب من، مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیونهای ورزشی اظهار داشت: از نظر قانونی حقدادی رئیس فدراسیون ژیمناستیک است و هیچ مشکلی برای ریاست او وجود ندارد.


آرش فرهادیان در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که باتوجه به ادعای اینچه درگاهی که دو سوم اعضای مجمع حضور نداشتند، آیا احتمال ابطال انتخابات ژیمناستیک وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: در اساسنامه آمده است که برای رسمیت پیدا کردن مجمع باید دو سوم اعضای مجمع حضور داشته باشند که البته این تعداد نفرات در ابتدای شروع مجمع حضور داشتند و صورت جلسه را امضاء کردند. حتی با آنکه برخی از مجمع خارج شدند، اما قبل آن صورت جلسه را امضا کردند و مجمع رسمیت خودرا داشت.
وی اظهار داشت: برای رای گیری نیز به نصف به اضافه ی یک رای اعضای مجمع نیاز داشتیم که در مجمع حضور داشتند، بحث ما شخصی نیست، بلکه بدنبال آن بودیم که این فدراسیون پس از 2 سال از بلاتکلیفی بیرون رود. ورزشکاران، مربیان، داوران و... مرتب از ما خواهش می کردند که زودتر مجمع این فدراسیون برگزار شود تا از بلاتکلیفی بیرون رود. درست نیست عده ای برای شخص خاصی صحبت کنند و اصرار به حضور او داشته باشند، برای وزارت ورزش فرق نمی کند چه کسی ریاست این فدراسیون را برعهده بگیرد، ما به آن چیزی که اعضای مجمع رای دادند احترام قائل هستیم، نباید رسانه ها و افرادی که متاسفانه پیگیر این مساله هستند شخص خاصی را مطرح کنند، این روند قشنگ نیست.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیونها اضافه کرد: اگر صلاحیت اینچه درگاهی از طرف نهادهای نظاراتی وزارت ورزش و جوانان تایید می شد هیچ ممانعتی برای حضور وی در انتخابات نداشتیم. البته صلاحیت مدیریتی وی از طرف کمیسیون تطبیق و تجدید نظر جهت شرکت در انتخابات تایید شد و وزارت ورزش نشان داد که هیچ نوع قصد و غرضی نسبت به او ندارد. زمانی که صلاحیت وی از طرف نهادهای نظارتی تایید نمی شود دیگر وزارت ورزش دراین زمینه ورود پیدا نمی نماید. وزارت ورزش باتوجه به احترام به رای نهادهای نظارتی، انتخابات را برگزار کرد تا ژیمناستیک سروسامان بگیرد.
فرهادیان افزود: اینکه فردی بخواهد از ابطال یا تعلیق ژیمناستیک صحبت کند و انتخابات را زیر سوال ببرد در حقیقت به خاطر نفع شخصی خودش است.
وی اشاره کرد: پیش از رای گیری فهرست دو سوم از اعضای مجمع که امضاء کرده بودند را به نماینده فدراسیون جهانی ارائه دادم و حتی تک تک اسامی را قرائت کردم و از او پرسیدم که مجمع اجرا شود یا خیر؟ او اجازه برگزاری مجمع را به ما داد. هم اکنون که ژیمناستیک سروسامان پیدا کرده، درگاهی چه اصراری به ابطال یا تعلیق آن دارد. واقعا متوجه نمی شوم که چرا به خاطر منافع شخصی خود می خواهد جامعه ای را معطل و بلاتکلیف بگذارد.
فرهادیان در پاسخ به این پرسش که چه زمانی حکم ریاست حقدادی از طرف وزارت ورزش و جوانان صادر خواهد شد، اظهار داشت: ریاست او از نظر ما قانونی می باشد و هیچ مشکلی وجود ندارد.
مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیونهای ورزشی با اشاره به اعلام موضوع زن ستیزی وزارت ورزش از طرف اینچه درگاهی در یک برنامه تلویزیونی، اضافه کرد: متاسفانه مطرح کردن اینگونه موضوعات آن هم در یک برنامه زنده چیزی جز خوراک دادن به رسانه های معاند نیست و در این خصوص باید نهادهای امنیتی نسبت به موضع گیری درگاهی ورود پیدا کنند که در یک برنامه تلویزیونی چنین ادعایی را مطرح می کند. وزارت ورزش چه زمانی مخالف حضور زنان در پست های مهم بوده که این دفعه مخالفتی داشته باشد؟ هم اکنون در بسیاری از فدراسیونها زنان کاندیدای انتخابات هستند و یا در سمت های مهم حضور دارند. متاسفم برای او که در چنین شرایطی چنین موضع گیری دارد.1401/12/28
07:45:27
5.0 / 5
215
تگهای خبر: تیم , رسمی , شركت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری