سایت كمیته بین المللی المپیك اعلام كرد:

IOC از کمیته المپیک ایران گزارش کتبی خواست

IOC از کمیته المپیک ایران گزارش کتبی خواست به گزارش اسب من، سایت رسمی IOC در خبری اعلام نمود: کمیته ملی المپیک ایران در نشست با رئیس کمیته بین المللی المپیک متعهد شد که تلاشهای خویش را برای حفظ حقوق ورزشکاران و رعایت کامل اصل عدم تبعیض ادامه دهد.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا و به نقل از سایت IOC، به درخواست کمیته بین المللی المپیک، اعضای کمیته ملی المپیک ایران در مقر این نهاد حضور بهم رساندند.
در این نشست در مورد وضعیت ورزشکاران ایرانی و به صورت کلی ورزش در ایران و نقش کمیته ملی المپیک ایران در محافظت از ورزشکاران و اعضای جامعه المپیک در شرایط فعلی کشور، گفتگوهای فشرده ای با بخش روابط کمیته بین المللی المپیک انجام شد. مبحث حضور ورزشکاران ایرانی در مسابقات ورزشی بین المللی بدون هیچ گونه تبعیض نسبت به ورزشکاران سایر کشورها هم عنوان شد.
در این نشست رئیس کمیته ملی المپیک ایران(محمود خسروی وفا) با رئیس کمیته بین المللی المپیک (توماس باخ) هم ملاقات و گفتگو کرد. رئیس کمیته بین المللی المپیک نگرانی شدید خویش را با عنایت به وضعیت برخی از ورزشکاران و ضمانت های مالی که ورزشکاران و تیم ها باید پیش از سفر به خارج از کشور جهت شرکت در مسابقات بین المللی ورزشی به فدراسیون های ملی خود عرضه کنند، بیان کرد. رئیس کمیته بین المللی المپیک بر اهمیت عدم تبعیض از هر نظر تاکید و بر رعایت کامل منشور المپیک توسط کمیته ملی المپیک تصریح کرد.
سایت IOC در ادامه این خبر نوشت: کمیته ملی المپیک ایران متعهد شد که تلاشهای خویش را برای حفظ حقوق ورزشکاران، هم از منظر انسانی و هم از منظر ورزشی پیگیری کرده و گسترش دهد و به منشور المپیک و رعایت کامل اصل عدم تبعیض ادامه دهد.
رئیس کمیته بین المللی المپیک درخواست گزارش کتبی از کمیته ملی المپیک ایران در مورد تمامی این موضوعات و همینطور عرضه گزارش بیشتر در مورد وضعیت بانوان در ورزش ایران کرد.
IOC همینطور اعلام نموده که بعد از دریافت این گزارش، دپارتمان روابط NOC کمیته بین المللی المپیک گزارش خود در رابطه با ایران را در جلسه بعدی هیئت اجرایی IOC در مارس ۲۰۲۳ عرضه خواهد نمود.
منبع:

1401/11/14
16:04:22
5.0 / 5
243
تگهای خبر: المپیك , تیم , رسمی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری