یك ماه از برگزاری مجمع گذشت؛

علل عدم صدور حکم برای رئیس قانونی اسکواش

علل عدم صدور حکم برای رئیس قانونی اسکواش به گزارش اسب من، حواشی انتخابات پرحرف و حدیث اسکواش با وجود گذشت یک ماه از تشکیل مجمع و به علت تعلل در صدور حکم همچنان ادامه دارد، تعللی که سرما و آلودگی هوا و تعطیلات ناشی از آنها دلیل آن عنوان شده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، اسکواش همچون فدراسیون هایی است که یکی از مجامع انتخاباتی پر سر و صدا و البته نادر در تاریخ ورزش کشور را به نام خود ثبت کرد؛ مجمعی که یک مرتبه با وجود حضور اعضای مدعو به محل برگزاری مجمع و آغاز رسمی آن لغو شد و در نهایت هم در شرایطی باردیگر شکل گرفت که گزینه ردِ صلاحیت شده پیروز آن شد باآنکه وی هنوز نتوانسته از این برتری استفاده تمام و کمالی داشته باشد.
امیر عزیزی رئیس منتخب مجمع فدراسیون اسکواش است که 12 دیماه برگزار گردید. وی در حالی در انتها دور دوم رای گیری، ریاست خود برای این فدراسیون را قطعی کرد که یکبار به واسطه عدم تایید صلاحیت و اعلام دیرهنگام و عجیب آن با سنگ بزرگی برای ورود به انتخابات و تصدی ریاست روبرو شده بود و حالا هم با وجود کنار گذاشتن این سنگ و قانونی کردن ریاستش، با معضل دیگری برای آغاز به کار روبرو شده است شاید به این علت که گزینه مقبول وزارت ورزش نبوده است.
یک ماه از برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکواش می گذرد اما هنوز وزیر ورزش حکم رئیس منتخب این فدراسیون را صادر نکرده و همین مساله سبب شده روال کار در فدراسیون اسکواش با وجود برگزاری انتخابات هنوز به حالت عادی و قانونی بازنگشته باشد ضمن این که حرف و حدیث ها پیرامون این انتخابات کماکان ادامه داشته باشد.
عدم صدور حکم ریاستِ امیر عزیزی پور سبب شده وی هنوز ریاست فدراسیون اسکواش را به دست نگرفته باشد. البته به قول محسن خمارلو سرپرست فدراسیون، این مورد سبب توقف فعالیت ها نشده است. وی که همزمان مدیریت مجموعه ورزشی کشوری را بر عهده دارد، در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد که عدم شروع به کار رئیس منتخب، هیچ کاری در فدراسیون روی زمین نمانده است. همه فعالیت ها مطابق برنامه دنبال می شود.
وی همینطور در مورد عدم صدور حکم برای رئیس فدراسیون ابراز بی اطلاعی کرد و اظهار داشت: پیگیری این مساله از حیطه اختیارات بنده خارج است. فقط موظف هستم تا زمان صدور حکم و شروع به کار رئیس قانونی، پیگیر فعالیت ها باشم و در این حوزه کوتاهی نخواهد شد.
دبیر مجمع فدراسیون اسکواش اما این مورد یعنی تاخیر در عدم صدور حکم رئیس منتخب مجمع را پیگیری کرده است. وی در گفتگو با خبرنگار مهر با تکیه بر این که برگزاری انتخابات در حیطه اختیارات بنده و فدراسیون بود که به سرانجام رسید، اظهار داشت: با این وجود با علم به این که صدور حکم نیازمند سپری شدن یک سلسله مراحل اداری است، نتیجه نهایی و دلیل تاخیر در صدور حکم رئیس را هم پیگیری کرده ایم. اینطور عنوان شد که تعطیلات اخیر کشور دلیل این مورد بوده است.
این پاسخی است که پیگیری های خودِ امیر عزیزی پور هم منجر به دریافت آن شده است. وی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه شخصا دلیل تاخیر در صدور حکم ریاستم را پیگیر بوده ام، اظهار داشت: همین روز گذشته هم به محل وزارت ورزش رفتم تا این مساله را از دفتر معاون وزیر ورزش دنبال کنم. این گونه به من پاسخ دادند که تعطیلات اخیر روند کار برای صدور حکم را کند کرده است.
وی افزود: علاوه بر من باید برای دیگر نفرات منتخب هیات رئیسه که در مجمع صاحب رای شدند هم حکم صادر شود. یعنی در مجموع منتظر صدور هفت هشت رای هستیم. انجام استعلام و سپری شدن روند اداری برای هر یک از این زمان احکام به زمان خاص خود نیاز دارد در صورتی که تعطیلات اخیر در انجام آنها وقفه بوجود آورده است. اینها مجموع مطالبی بود که پیگیری هایم به دنبال داشت.
عزیزی پور خاطرنشان کرد: من از دفتر معاون وزیر ورزش (محمد پولادگر) پیگیر احکام و دلیل تاخیر در صدور آنها بود. در پاسخ ضمن اعلام علل تاخیر، این مورد مورد تاکید قرار گرفت که طی یکی دو روز آینده احکام مورد نظر امضا و صادر می شود.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، سرما و آلودگی هوا طی هفته های اخیر، تعطیلی مستمر و دنباله داری را در شهرهای مختلف و بخصوص تهران به همراه داشت. با این وجود اما طی همین مدت وزارت ورزش در صدور حکم بیکار نبود کمااینکه طی همین مدت برای حسین شهریاری حکم سرپرستی صندوق پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان صادر شد ضمن این که پیروز هاشمی ارس هم بعنوان عضو موظف در هیات رئیسه این صندوق حکم گرفت، فردی که بازنده انتخابات اسکواش بود.
بنابراین تعلل در صدور حکم برای کاندیدای پیروز مجمع انتخاباتی فدراسیون اسکواش، بیشتر از هر مساله ای این ابهام را پررنگ و قوی می کند که مدیران وزارت ورزش با نتیجه این انتخابات و این که گزینه مورد نظرشان پیروز آن نبوده است، کنار نیامده اند وگرنه چه مساله ای واجب تر از مهیا شدن شرایط برای شروع به کار یک رئیس قانونی؟!


منبع:

1401/11/12
09:04:54
5.0 / 5
361
تگهای خبر: پیشكسوت , تیم , رسمی , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری