حذف کاراته از فهرست المپیکی ها

حذف کاراته از فهرست المپیکی ها به گزارش اسب من فدراسیون کاراته از فهرست رشته های المپیکی حاضر در مجمع کمیته ملی المپیک خارج شد و این مهم می تواند در برگزاری مجمع انتخاباتی این کمیته اثرگذار باشد.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، کمیته ملی المپیک برای برگزاری انتخابات جدی تر از قبل با چالش مواجه گردید و یک فدراسیون المپیکی دیگر خویش را هم از دست داد. طبق استعلام گرفته شده و نامه کمیته بین المللی المپیک (IOC) به کمیته ملی المپیک ایران، کاراته از آنجائیکه دیگر در بازی های المپیک حضور ندارد باید از فهرست رشته های المپیکی حذف شود ازاین رو ۲۹ فدراسیون المپیکی به ۲۸ فدراسیون کاهش پیدا کرد.

همچنین سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته هم امکان کاندیداتوری برای عضویت در هیات اجرایی کمیته ملی المپیک را ندارد.

نکته مهم تر اما این است که با این اتفاق برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک هم احیانا با چالش جدی روبرو شده است. به نظر می آید که با خارج شدن کاراته از فهرست رشته های المپیکی، وجاهت قانونی مجمع کمیته ملی المپیک هم از دست خواهد رفت.

در حال حاضر با حذف کاراته، ۲۸ فدراسیون، المپیکی هستند که از این تعداد فدراسیون های فوتبال، شمشیربازی، دوچرخه سواری، وزنه برداری و ژیمناستیک به علت نداشتن رئیس، امکان حضور در مجمع را ندارند. دوره ریاست فدراسیون بدمینتون هم به پایان رسیده است و خبری از برگزاری انتخابات این فدراسیون هم نیست.

طبق اساسنامه کمیته ملی المپیک، رای فدراسیون های المپیکی و شش نماینده ورزشکاران باید بر روی اعضای غیرالمپیکی غالب باشد و نصف بعلاوه یک آرای مجمع را تشکیل دهد.

اگر وزارت ورزش برای بدمینتون هم سرپرست بگذارد، تعداد فدراسیون های المپیکی حاضر در مجمع به همراه شش قهرمان، ۲۸ رای می شود و حتی اگر هم تا آن زمان پوریا هم چنان در سمت خود بماند، تعداد اعضای المپیکی ۲۹ رای می شود که با تعداد اعضای غیر المپیکی برابر خواهد بود.

در مجمع، ۲۹ رای غیرالمپیکی وجود دارد، ازاین رو در این صورت بر خلاف اساسنامه است و مجمع وجاهت قانونی خویش را از دست می دهد. در این شرایط تنها در صورتی می توانند مجمع را برگزار کنند که از اعضای غیر المپیکی در مجمع شرکت نکنند تا رای المپیکی بیشتر باشد.

لیست اعضای غیر المپیکی به شرح زیر است:

وزیر ورزش، رئیس کمیته ملی المپیک، ۲ نایب رئیس کمیته ملی المپیک، رئیس کمیته پارالمپیک، ۲ نماینده داوران و مربیان، ۲ نماینده باشگاه ها، ۵ خبره ورزشی، نماینده نیروهای مسلح، نماینده آکادمی ملی المپیک، روسای فدراسیون های پزشکی ورزشی، دانش آموزی، دانشجویی، کارگری و همگانی، روسای فدراسیون های ووشو، کاراته، شطرنج، اسکواش، کبدی، بولینگ، زورخانه ای و چوگان.

لیست اعضای المپیکی به شرح زیر است:

روسای فدراسیون های اسکی، والیبال، بسکتبال، بوکس، دوومیدانی، تیراندازی، تیروکمان، سوارکاری، کشتی، جودو، انجمن های ورزشی، کوهنوردی، اسکیت، هندبال، قایقرانی، شنا شیرجه واترپلو، تنیس، تنیس روی میز، گلف، هاکی، تکواندو، سه گانه، بدمینتون.

نماینده ورزشکاران: سجاد گنج زاده، الهه احمدی، حمیده عباسعلی، محمد باقری معتمد، بهداد سلیمی، مجتبی عابدینی.
1401/05/11
11:49:44
5.0 / 5
186
تگهای خبر: اسكی , المپیك , بازی , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری