چرا میزبانی یونیورسیاد از چین گرفته نشد؟

چرا میزبانی یونیورسیاد از چین گرفته نشد؟ به گزارش اسب من در شرایطی که مسابقات دانشجویان جهان هر دو سال یکبار برگزار می شود، برگزاری این مسابقات به میزبانی چین ۲ سال پی در پی با تعویق زمانی به علت شیوع کرونا روبرو شد و در کمال تعجب فیزو تصمیمی درباره سلب میزبانی از چین نگرفت.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، در حالیکه قرار بود سی و یکمین دوره مسابقات دانشجویان جهان در آگوست ۲۰۲۱ و در شهر چنگدو و استان سیچوان چین برگزار گردد به علت وضعیت جهانی COVID-۱۹ و محدودیت های سفر بین المللی با توافق فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی، کمیته اجرایی بازی های دانشجویان جهان، کمیته برگزاری و فدراسیون ورزش های دانشگاهی چین به سال ۲۰۲۲ موکول شد و در نهایت فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (فیزو) تاریخ جدید بازی های تابستانی دانشجویان جهان (یونیوسیاد) Chengdu ۲۰۲۱ را تیرماه سال ۲۰۲۲ اعلام نمود و طبق اعلام کمیته اجرایی بازی ها این رقابت ها قرار شد ۵ تا ۱۶ تیرماه ۱۴۰۱ برگزار گردد.
دومین تعویق!
اما این آخر کار نبود و مسابقات تابستانی دانشجویان جهان (یونیورسیاد) باز هم به علت همه گیری کرونا آن هم فقط در کشور چین، برای دومین بار لغو شد و هنوز تاریخ جدید برگزاری این بازی ها اعلام نشده هرچند که به صورت کلی اعلام شده است این مسابقات در سال ۲۰۲۳ برگزار می گردد.
نکته قابل تامل این که اخیرا کمیته اجرایی فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (FISU) یونیورسیاد تابستانی ۲۰۲۳ را که قرار بود در یکاترینبورگ روسیه برگزار گردد به تعویق انداخت و میزبانی این دوره را از روسیه گرفت و با تعویق مسابقات یونیورسیاد ۲۰۲۲ به نظر می آید تقویم برگزاری مسابقات از نظر زمانی به روال سابق بازگردد. با این وجود اما چینی ها کماکان میزبان برگزاری مسابقات هستند و مقرر است بعد از ۲ سال باز هم چین میزبان برگزاری مسابقات در سال ۲۰۲۳ باشد.
فدراسیون های ملی ورزش های دانشگاهی در کشورهای مختلف، سال ۲۰۲۱ را تحت الشعاع تعویق سی ویکمین دوره مسابقات تابستانی دانشجویان جهان و لغو سی امین دوره مسابقات یونیورسیاد زمستانی پشت سر گذاشتند و به صورت مثال فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ایران نیمه دوم سال قبل را به برگزاری اردوهای انتخابی در رشته هایی که مقرر است در این مسابقات شرکت نمایند، سپری نمود.
با این وجود اما در شرایطی که شیوع کرونا در تمامی کشورهای دنیا فروکش کرده باز هم مسابقات تابستانی دانشجویان جهان (یونیورسیاد) به علت همه گیری کرونا آن هم فقط در کشور چین، برای دومین بار لغو شد تا این پرسش مطرح شود که به چه علت چینی ها کماکان مقرر است میزبان برگزاری این مسابقات باشند در شرایطی که ۲ سال از زمان برگزاری مسابقات خواهد گذشت و عملا یک دوره از مسابقات برگزار نخواهد شد!
میزبانی از روسیه گرفته شد؟
عدم دریافت میزبانی از چینی ها به این علت بیشتر تحت تأثیر قرار گرفته که چندی قبل کمیته اجرایی فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (FISU) یونیورسیاد تابستانی ۲۰۲۳ را که قرار بود در یکاترینبورگ روسیه برگزار گردد به تعویق انداخت و میزبانی این دوره را از روسیه گرفت.
دانشجویان؛ مهره های سوخته یونیورسیاد
در عین حال نکته بسیار مهم، دانشجویانی هستند که طی دو سال قبل اردوهای مختلفی را پشت سر گذاشتند و به نظر می آید فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی هیچ توجهی به ورزشکاران نداشته است و گاها بعضی از آنها بعد از گذشت دو سال امکان دارد دوران دانشجویی خویش را پشت سر گذاشته باشند؛ مساله بسیار مهمی که گویا هیچ جایگاهی در نگاه تصمیم گیران برگزاری مسابقات نداشته است.
منبع:

1401/02/19
10:02:12
5.0 / 5
80
تگهای خبر: اردو , بازی , رشته , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری