صدای پای حاشیه از فدراسیون بلاتکلیف وزنه برداری

صدای پای حاشیه از فدراسیون بلاتکلیف وزنه برداری با وجود این که نامه بازنشستگی علی مرادی ابلاغ گردیده اما این فدراسیون همچنان بدون سرپرست است و وزارت ورزش رسما تکلیف را مشخص نمی نماید.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، امیر حسین مطلبی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش در تاریخ ۱۵ آذر، نامه بازنشستگی علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه داری را ابلاغ نمود ودر آن نامه عنوان شده بود مرادی از اول دی ۱۴۰۰ بازنشسته می شود و مطلبی هم در گفتگو با ایسنا ابلاغ این نامه را تایید نمود.

نکته این است که با وجود این که بیشتر از یک ماه از ابلاغ این نامه می گذرد، رونوشت آن برای بخش های مختلف جهت اقدام ارسال شده بود اما وزارت ورزش هنوز هیچ اقدامی در جهت تعیین سرپرست انجام نداده است.

در این میان تنها شاهد مطرح شدن اسامی افراد مختلف برای پست سرپرستی فدراسیون هستیم که سبب ایجاد حرف و حدیث و موضع گیری هایی در میان خانواده وزنه برداری شده است.

وزنه برداری در این چند ماه اخیر اوضاع آشفته ای داشت که بلاتکلیف بودن بخش مدیریت آن می تواند به این اوضاع دامن بزند. نکته نگران کننده ماجرا این است که وزنه برداری در لبه پرتگاه قرار دارد. یعنی دوپینگ می تواند وزنه برداری راحتی به تعلیق بکشاند و ازاین رو احتیاج به مراقبت بیشتر از قبل احساس می شود و این بلاتکلیفی در فدراسیون اگر ادامه باشد، می تواند خطر ساز باشد. هر چه سرپرست دیرتر انتخاب شود، طبیعتا فراهم کردن مقدمات برگزاری انتخابات هم به تاخیر می افتد و حواشی هم بیشتر می شود. از طرفی بحث معرفی اسامی برای انتخابات فدراسیون جهانی هم هست که اگر کسی در راس فدراسیون نباشد، بطور قطع شاهد حواشی زیادی در این مورد خواهیم بود.

در سال ۹۸ شاهد بودیم که وقتی دوپینگ یکی از وزنه برداران جوان در مسابقات قهرمانی جوانان جهان مثبت شد، نه تنها هیچ کسی آنرا گردن نگرفت بلکه همه چیز گردن بدون رئیس بودن فدراسیون انداخته شد. البته همان موقع هم این سوال مطرح بود تمام ارکان فدراسیون بدون تغییر بر سر کار بودند و چرا مقصر این دوپینگ برگزار نشدن انتخابات عنوان شد؟

در هر صورت برای پیشگیری از تکرار تاریخ، باید ابتدا سرپرست فدراسیون تعیین شود تا امور کار را به دست بگیرد و سپس زمینه برگزاری انتخابات فراهم گردد. البته از سرپرست هم این انتظار هست که تا زمان برگزاری انتخابات، نظارت دقیق و کاملی روی تیم های ملی داشته باشد تا دوپینگ بلای جان وزنه برداری نشود.

از طرفی یکی از اتفاقات حاشیه ساز چند روز اخیر، برگزاری مجمع انتخاباتی یکی از هیات های استانی است و بعضی از اهالی وزنه برداری این انتقاد را داشتند که وقتی هنوز فدراسیون بدون سرپرست است، چرا دبیر فدراسیون مبادرت به برگزاری مجمع کرده است.

هر چند از نظر قانونی برگزاری مجمع ایراد نداشته است اما برای پیشگیری از شائبه ها بهتر بود اجازه می دادند که ابتدا تکلیف سرپرست فدراسیون مشخص شود. در زمان ریاست علی مرادی هیات هایی بوده اند که برای ماه ها بلاتکلیف بوده اند ازاین رو این که چند هفته صبر می کردند تا فدراسیون تعیین تکلیف شود، هیچ اتفاقی نمی افتاد و حداقل سبب می شد به حاشیه های وزنه برداری بیشتر از این دامن زده نشود.

منبع:

1400/10/21
00:00:01
5.0 / 5
246
تگهای خبر: تیم , طبیعت , فدراسیون , قهرمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری