جزییات محدودیت های ورزشی تا ۲۳ مهر ۱۴۰۰

تعطیلی حداکثری ورزش فقط در ۷ شهر ایران!

تعطیلی حداکثری ورزش فقط در ۷ شهر ایران! به گزارش اسب من بر مبنای آخرین اعلام رنگ بندی شهرهای کشور از نظر شیوع کرونا، با عبور اغلب مناطق کشور از قله موج پنجم و کاهشی شدن روند بستری، وضعیت فعالیت رشته های ورزشی در سرتاسر کشور تا آخر ۲۳ مهر بگونه ای است که شدیدترین محدودیت ها در هفت شهرستان با وضعیت قرمز، اعمال می شود.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، بر مبنای آخرین اصلاحیه طرح مدیریت هوشمند محدودیت های متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید-۱۹ در شهرهای کشور، مصوبه پنجاه و دومین جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا، مشاغل گروه یک (مجاز به فعالیت در تمام شهرستان ها حتی در شرایط قرمز)، مشاغل گروه دو (مجاز به فعالیت در شهرهای نارنجی)، مشاغل گروه سه (مجاز به فعالیت در شهرهای زرد) و مشاغل گروه چهار (مجاز به فعالیت تنها در شهرهای آبی) هستند.
بر مبنای جدید ترین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جدید ترین آمار رنگ بندی شهرستان ها تا آخر ۲۳ مهر این گونه است که هفت شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۰۸ شهرستان نارنجی، ۲۴۷ شهرستان زرد و ۸۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار خواهند داشت.
گروه بندی مشاغل ورزشی
طبق بازبینی و ویرایش طرح جامع هوشمند محدودیت، لیست تغییرات بوجود آمده در گروه بندی مشاغل در رابطه با فعالیت باشگاه های ورزشی گروه اول شامل استخر روباز، تیراندازی (اهداف پروازی، فضای باز)، تیروکمان، چوگان، دوومیدانی، سوارکاری، قایقرانی (به جز دراگون بوت)، کوهنوردی، موتورسواری و اتومبیل رانی، دوچرخه سواری است.
گروه دوم را بدنسازی و پرورش اندام، اسکی، بولینگ و بیلیارد، تنیس روی میز (داخل سالن)، شمشیربازی (سالنی)، ورزش های سه گانه، تیراندازی سالنی، بدمینتون، فوتبال سالنی، ورزش های روستایی (سالنی)، والیبال (سالنی) قایقرانی دراگون بوت تشکیل می دهد و گروه سوم شامل انجمن ورزش های رزمی، بوکس (سالنی) شنا (استخرهای سرپوشیده و پارک های آبی) تکواندو (سالنی) جانبازان و معلولان، ژیمناستیک (سالنی) هاکی(سالنی) کاراته (سالنی) کبدی (سالنی) کشتی (سالنی) کونگ فو و هنرهای رزمی (سالنی) نابینایان، ناشنوایان، نجات غریق (سالنی) ورزش های رزمی، ووشو (سالنی) و ورزش های زور خانه ای (سالنی) می سازند.
ورزش های آزاد در مناطق زرد، نارنجی و قرمز
با بیان رنگ بندی جدید شهرها به تبعیت از وضعیت کرونا، فعالیت در بخش استخر روباز، تیراندازی (اهداف پروازی، فضای باز)، تیروکمان، چوگان، دوومیدانی، سوارکاری، قایقرانی (به جز دراگون بوت)، کوهنوردی، موتورسواری و اتومبیل رانی و دوچرخه سواری در تمامی شهرهای کشور حتی شهرهای با وضعیت قرمز کرونا منعی ندارد.
ورزش های آزاد در مناطق نارنجی و زرد
بر مبنای تغییرات جدید صورت گرفته، فعالیت در حوزه مشاغل بدنسازی و پرورش اندام، اسکی، بولینگ و بیلیارد، تنیس روی میز (داخل سالن)، شمشیربازی (سالنی)، ورزش های سه گانه، تیراندازی سالنی، بدمینتون، فوتبال سالنی، ورزش های روستایی (سالنی)، والیبال (سالنی) و قایقرانی دراگون بوت در شهرهای با رنگ نارنجی از نظر شیوع کرونا آزاد است و این رشته ها صرفاً مجوز فعالیت در شهرهای قرمز را نخواهند داشت.
ورزش های آزاد در مناطق زرد
همینطور طبق لیست جدید تغییرات بوجود آمده در گروه بندی مشاغل در رابطه با فعالیت باشگاه های ورزشی، رشته های در ارتباط با انجمن ورزش های رزمی، بوکس (سالنی) شنا (استخرهای سرپوشیده و پارک های آبی) تکواندو (سالنی) جانبازان و معلولین، ژیمناستیک (سالنی) هاکی (سالنی) کاراته (سالنی) کبدی (سالنی) کشتی (سالنی) کونگ فو و هنرهای رزمی (سالنی) نابینایان، ناشنوایان، نجات غریق (سالنی) ورزش های رزمی، ووشو (سالنی) و ورزش های زور خانه ای (سالنی) صرفاً در شهرهای با رنگ زرد از نظر شیوع کرونا امکان بازگشایی دارند و فعالیت آنها در شهرهای با رنگ نارنجی و قرمز ممنوع می باشد.
تیم های ملی و لیگ های برتر
باید تصریح کرد که بنا بر اعلام ستاد مقابله با کرونا در ورزش به ایسنا، مصوبه در ارتباط با مجاز بودن فعالیت تیم های ملی و لیگ ها در سطح لیگ برتر در رشته های مختلف در تمامی شهرستان های کشور، کماکان به قوت خود باقی است.
کدام شهرستان ها قرمز هستند؟
شهرستان های سردشت، مهاباد (آذربایجان غربی)، سنندج، مریوان (کردستان)، پاوه، جوانرود، سرپل ذهاب (کرمانشاه) همچنان در وضعیت قرمز هستند و بر این اساس صرفاً مشاغل در رابطه با فعالیت باشگاه های ورزشی گروه اول شامل استخر روباز، تیراندازی (اهداف پروازی، فضای باز)، تیروکمان، چوگان، دوومیدانی، سوارکاری، قایقرانی (به جز دراگون بوت)، کوهنوردی، موتورسواری و اتومبیل رانی و دوچرخه سواری امکان فعالیت دارند.
وضعیت فعالیتهای ورزشی در پایتخت
رشته های در ارتباط با انجمن ورزش های رزمی، بوکس (سالنی) شنا (استخرهای سرپوشیده و پارک های آبی) تکواندو (سالنی) جانبازان و معلولین، ژیمناستیک (سالنی) هاکی (سالنی) کاراته (سالنی) کبدی (سالنی) کشتی (سالنی) کونگ فو و هنرهای رزمی (سالنی) نابینایان، ناشنوایان، نجات غریق (سالنی) ورزش های رزمی، ووشو (سالنی) و ورزش های زور خانه ای (سالنی) صرفاً در شهرهای با رنگ زرد از نظر شیوع کرونا امکان بازگشایی دارند و فعالیت آنها در شهرهای با رنگ نارنجی و قرمز ممنوع می باشد و با عنایت به تغییر رنگ بندی شیوع کرونا در پایتخت از قرمز به نارنجی از پنجم شهریورماه سالجاری تا زمان نارنجی بودن تهران، هر گونه بازگشایی از جانب این رشته ها و باشگاه های ورزشی غیرقانونی می باشد.


منبع:

1400/07/17
11:25:02
5.0 / 5
230
تگهای خبر: آموزش , اسب , اسكی , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری