با حضور ۴۴۰۳ ورزشكار؛

رکورد حضور ورزشکاران در تاریخ پارالمپیک شکسته شد

رکورد حضور ورزشکاران در تاریخ پارالمپیک شکسته شد با حضور ۴۴۰۳ ورزشکار در بازی های های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ رکورد حضور ورزشکاران در تاریخ این بازی ها شکست.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از امروز با حضور ۴۴۰۳ پارالمپیک برتر دنیا و در ۲۲ رشته ورزشی شروع شد و از حیث تعداد شرکت کننده، تا کنون پرتعداد ترین رویداد ورزشی افراد دارای معلولیت به حساب می آید و قبل از آن ریو ۲۰۱۶ با ۴۳۲۸ ورزشکار، رکورد دار بود.

این رکورد شامل حضور ورزشکاران زن هم می شود و ۱۸۵۳ ورزشکار زن در این دوره از رقابت ها حضور دارند که از نظر آماری به نسبت دوره های قبل با افزایش یازده درصدی روبرو بوده است.

اندرو پارسونز، رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک، در مورد رشد تعداد ورزشکارن در بازی های توکیو۲۰۲۰ اظهار داشت: افزایش یازده درصدی تعداد ورزشکاران در توکیو ۲۰۲۰ به خوبی از کار و تلاش تمام کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون های بین المللی خبر می دهد.

وی اضافه کرد: طی روزهای پیش رو، عملکرد خیره کننده پارالمپین ها، کلیشه ها و باورهای غلط در مورد افراد دارای معلولیت را به چالش خواهد کشید و ثابت خواهد نمود که این افراد می توانند فعالیت کنند، دیده شوند و بیشتر از پیش به جامعه خود کمک کنند.

او همینطور در مورد افزایش حضور پارالمپین های زن اظهار نمود: این خبر بسیار خوبی است که زنان بیشتری در توکیو ۲۰۲۰ با هم به رقابت خواهند پرداخت. همینطور باید از فدراسیون های بین المللی و کمیته های ملی پارالمپیک حمایت بیشتری کرد تا از استمرار این پیشرفت اطمینان حاصل شود.

منبع:

1400/06/03
15:28:00
5.0 / 5
343
تگهای خبر: المپیك , بازی , رشته , رشد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری