انوشیروانی:

برای المپیک توکیو بی برنامه بودیم

برای المپیک توکیو بی برنامه بودیم به گزارش اسب من نایب قهرمان المپیک لندن اظهار داشت: شاید باید خوشحال باشیم که دو سهمیه داشتیم چون اگر تعداد سهمیه ها بیشتر بودیم، برنامه ای برای آماده سازی دیگر نفرات نداشتیم.سجاد انوشیروانی در گفتگو با ایسنا درباره عملکرد وزنه برداری در بازی های المپیک توکیو بیان کرد: مدال نقره علی داودی همه را خوشحال کرد و باید به او تبریک گفت. از زمانی که مسابقات گزینشی المپیک شروع شد، گرفتار بی برنامگی بودیم و ورزشکاران سردرگم بودند. همین بی برنامگی موجب شد که نام کیانوش رستمی برای مسابقات سوئیس رد نشود و سعید علی حسینی را راحت از دست دادیم. کیانوش رستمی می توانست بهتر مدیریت شود و سهراب مرادی را در المپیک داشته باشیم اما تمام پتانسیل ها را از دست دادیم.

او افزود: جدا از آنها، جوان های خوب دیگری داشتیم اما با برنامه روی هیچ کدام از آنها کار نشد تا مدعی حضور در المپیک باشند. شاید باید خوشحال باشیم دو سهمیه بیشتر نداشتیم چون در غیر این صورت نفری نداشتیم که با برنامه برای المپیک توکیو آماده شود. نباید ساده از کنار این مسائل گذشت. مدعی زمانی به وجود می آید برنامه داشته باشیم و استعداد کشف شده را به سرانجام برسانیم. در دسته ۱۰۹ کیلوگرم، مکمل نورالدینوف ازبک، اکبر ژورایف بود که از پایه مدیریت شد تا در نهایت در المپیک توانست وزنه بردار مطرحی چون سیمون مارتیروسیان را پشت سر بگذارد و به مدال طلا برسد. به نظرم حقش بود و جای پیشرفت زیادی دارد چون وزنه بردار مستعدی است و بدن آماده ای دارد.
انوشیروانی در پاسخ به این پرسش که فکر نمی کند المپیک توکیو باید درست عبرتی باشد تا برای پاریس ۲۰۲۴ تا این اندازه گرفتار مشکل نشویم، اشاره کرد: بلی همچنین است. علی داودی نشان داده بی حاشیه و فقط دنبال پیشرفت است. او می تواند برای سه سال دیگر مدعی باشد از الان برنامه ریزی نماییم مطمئنا می توانیم او را به مدال طلا تبدیل نماییم و با وزنه بردار قدرتمند گرجستان رقابت کند. هر چند تالاخادزه نشان داده بدون حاشیه و فقط متمرکز بر روی روند پیشرفتش است اما در هر وزنه برداری هر اتفاقی ممکنست بیفتد. البته جالب است ورزشکاری مثل او بدون حاشیه و بدون کوچکترین مشکلی با مربیانش کارش می کند.
نایب قهرمان المپیک لندن با اشاره به این که رئیس فدراسیون در بخش داوری و هیات ژوری نام خودرا در المپیک توکیو رد کرده بود، اظهار داشت: داوران خوبی داریم. این فدراسیون روزهای اول به داوران بها داد اما حالا چند سال متوالی است که رئیس فدراسیون در رقابت های مهم نام خودرا رد می کند در صورتیکه به نظرم رئیس فدراسیون باید بجای تمرکز روی این مسائل، بر روی کسب سهمیه و تمام ورزشکاران تمرکز می کرد تا در المپیک توکیو شرایط بهتری داشتیم.
انوشیروانی در مورد سهراب مرادی نیز اظهار داشت: ابهامات زیادی این مسئله دارد و اذهان عمومی را بهم ریخته است و کمیته ملی المپیک و فدراسیون وزنه برداری باید پاسخگو باشند و شفاف سازی کنندکه چه اتفاقی رخ داده است که سهراب مرادی در المپیک شرکت نکند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل در پاسخ به این پرسش که چه اقدامی باید انجام گیرد تا علی داودی با یک مدال نقره المپیک قانع نشود، اشاره کرد: شک نکنید علی داودی با این مدال تبدیل به ورزشکار با تجربه شده است. علی داودی جزو تنها داشته های ما است و تازه شروعش کارش است. معتقدم به لحاظ روانی باید روی او کار شود. البته باتوجه به خصوصیات اخلاقی که از او سراغ دارم فکر نکنم به یک مدال نقره المپیک قانع شود.
منبع:

1400/05/20
00:56:57
5.0 / 5
189
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری