حسن محمدیاری عنوان كرد

اضافه وزن و كم تحركی در میان نمایندگان مجلس بیداد می كند

اضافه وزن و كم تحركی در میان نمایندگان مجلس بیداد می كند به گزارش اسب من نماینده مردم ماسال، رضوانشهر و تالش در مجلس با بیان اینکه در میان نمایندگان هم اضافه وزن و کم تحرکی وجود دارد اظهار داشت: اگر می خواهیم اتفاق مثبتی رخ دهد باید ورزش را از خودمان شروع نماییم.به گزارش اسب من به نقل از مهر، حسن محمدیاری با حضور در فدراسیون ورزشهای همگانی ضمن دیدار با افشین ملایی رئیس و محمدرضا فروحی دبیر فدراسیون ابراز امیدواری کرد با توجه بیشتر نمایندگان مجلس به ورزش همگانی، سلامت مردم بیشتر از گذشته در اولویت برنامه ها قرار بگیرد.
نماینده ماسال، رضوانشهر و تالش در مجلس شورای اسلامی بعد از شنیدن آخرین وضعیت ورزش همگانی در کشور و سلامت مردم ایران اظهار داشت: بطور قطع سلامت مردم باید به یکی از دغدغه های اصلی نمایندگان مجلس تبدیل گردد. متاسفانه هم اکنون این اتفاق رخ نمی دهد و حداقل در یکسال اخیر ندیدم نماینده ای در نطق پیش یا بعد از دستور و یا در تذاکراتش به این مورد مهم و تأمین بستر لازم برای ورزش کردن مردم ایران اشاره کند.
محمدیاری با ابراز نگرانی از تأمین سلامت مردم کشور در آینده اظهار داشت: آماری که آقای ملایی رئیس فدراسیون در مورد میزان چاقی و کم تحرکی بین دانش آموزان و اقشار مختلف عرضه دادند برای بنده یک تلگنر بود که از این به بعد در نطق های خودم در مجلس به ورزش همگانی اشاره کنم.
وی افزود: البته پیش از این هم نطق هایی در مورد ورزش داشته ام چون که مردم ماسال، رضوانشهر و تالش هم از نظر ورزشی کم برخوردار می باشند. ضمن اینکه در دیدار اخیرم با وزیر ورزش این مورد را مطرح کردم که با استقبال ایشان هم همراه شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ورزش همگانی با ۸۰ میلیون ایرانی ارتباط مستقیم دارد اظهار داشت: بطور قطع این مورد را در مجلس مطرح خواهم کرد و پیگیری های لازم را هم خواهم داشت تا توجه بیشتری به ورزش همگانی و تأمین سلامت مردم صورت بگیرد.
محمدیاری در مورد اضافه وزن و کم تحرکی بین از ۳۵ درصد دانش آموزان اظهار داشت: این آمار وظیفه ما را سنگین تر می کند تا با اهمیت بیشتری این مورد را پیگیری نماییم. البته اگر سری به مجلس بزنید خواهید دید که ۹۰ درصد نمایندگان مجلس هم اضافه وزن دارند. در میان نمایندگان هم اضافه وزن و کم تحرکی بیداد می کند. اگر می خواهیم از این وضعیت خارج شویم باید از خودمان شروع نماییم و قدم اول را خودمان برداریم.
نماینده مردم ماسال، رضوانشهر و تالش در ادامه به آمادگی این سه شهر برای همکاری با فدراسیون ورزش همگانی اشاره نمود و اظهار داشت: در اولین نشست شورای اداری ماسال و تالش این مورد را مطرح خواهم کرد تا هیات های شهرستانی در حوزه ورزش همگانی فعال تر شوند. حقیقت این است که مردم ماسال، تالش و رضوانشهر از کم برخوردارترین افراد از نظر امکانات ورزشی هستند.
محمدیاری افزود: این در شرایطی است که بستر لازم برای توسعه و گسترش ورزش در این منطقه به واسطه داشتن منابع طبیعی بکر فراهم است. حقیقت این است که ما خودمان نتوانسته ایم بستر لازم برای ورزش مردم را فراهم نماییم. دست دولت بسته است اما این دلیل نمی گردد که ما به ورزش نپردازیم.
در این دیدار افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی هم با عرضه گزارشی از وضعیت سلامت و ورزش مردم ایران اظهار داشت: حقیقت تلخ و نگران کننده این است که بیماری های غیرواگیر بین همه مردم افزایش داشته است و هیچ تفاوتی بین مردم شهری و روستایی نیست.
ملایی افزود: تغییراتی که در سبک زندگی مردم صورت گرفته بیماری های غیرواگیر را بین مردم شهری و روستایی افزوده است و هم اکنون فشار خون، دیابت و چوبی خون در میان همه یکسان شده است.
رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در انتها تصریح کرد: توجه به ورزش همگانی و تأمین سلامت مردم باید به یک مطالبه ملی تبدیل گردد تا همه مسئولانی که در این عرصه دستی بر آتش دارند بتوانند در جهت تأمین سلامت مردم و توسعه زیرساخت های ورزشی اقدام نمایند.


منبع:

1400/02/28
23:33:26
5.0 / 5
357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری