شاید تامین اعتبار نشده؛

واكنش فدراسیون شطرنج به موضوع بلوكه شدن پاداش مدال آورش

واكنش فدراسیون شطرنج به موضوع بلوكه شدن پاداش مدال آورش سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج در مورد انتقاد مطرح شده بابت عدم پرداخت پاداش مدال آوری استاد بین المللی این رشته توضیحاتی ارائه نمود.به گزارش اسب من به نقل از مهر، بردیا دانشور از شطرنجبازان کشور است که طی سالهای قبل با حضور در میادین جهانی و آسیایی موفق به کسب قهرمانی و نایب قهرمانی در رده های سنی پایه شده است.
این ملی پوش شطرنج که در سن ۱۲ سالگی و بعنوان جوانترین شطرنجباز موفق به کسب عنوان استاد بین المللی شد بابت عدم پرداخت پاداش مدال آوری هایش در سال ۹۷ و ۹۸ انتقاداتی را مطرح کرده است.
سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج در واکنش به این مساله تاکید می کند که بابت مدال آوری در یکی از رویدادها (مسابقات چین - ۹۸) اصلا قراری بر اهدای پاداش نبود. در مورد رویدادهای دیگر (سال ۹۷) هم اطلاعی از مجوز پرداخت یا عدم پرداخت پاداش ندارم.
محسن سمیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر این که اعزام به میادین بین المللی در رشته های مختلف باید با مجوز شورای برون مرزی صورت گیرد، اظهار داشت: در این شورا ضمن بررسی موضوع برای اعلام موافقت یا مخالفت با آن در مورد مدال آوری و این که مجوز پاداش داشته باشد یا نه هم تصمیم گیری می شود. در حقیقت در بررسی پیشنهادات فدراسیون ها برای اعزام تیم یا ورزشکار، شورای برون مرزی همزمان در مورد مجوز اعزام و مجوز پاداش تصمیم گیری می کند.
وی اشاره کرد: مسابقات بین المللی ترکیه ;i سال ۹۸ انجام شد جزو رویدادهایی بود که وزارت ورزش مجوز اعزام به آنرا داده بود اما با پرداخت پاداش مدال آوری در این رویداد موافقت نشده بود. بنا بر این اسفندماه سال قبل که پاداش مدال آوران سال ۹۸ پرداخت شد، تقدیری از مدال آوران شطرنج در مسابقات چین صورت نگرفت. (تصویر مجوز اعزام به این رویداد در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته است)
سمیعی همین طور در واکنش به این مساله که «بخشی از انتقاد بردیا دانشور و خانواده وی در مورد پرداخت نشدن مدال آوری سال ۹۷ و مسابقات جهانی بلاروس و مسابقات آسیایی تایلند بود. دلیل پرداخت نشدن این پاداش ها چیست؟»، اشاره کرد: شخصا آن زمان در فدراسیون شطرنج نبودم و مجوز شورای برون مرزی برای اعزام به این رقابت ها را هم ندیده ام. بنا بر این از این که به مدال آوری در این دو رویداد پاداش تعلق گرفته یا نه هیچ اطلاعی ندارم.
سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج دراین زمینه افزود: در کل برخی مسائل از حیطه فدراسیون خارج است مانند همین پاداش ها و پرداخت آنها؛ وزارت ورزش برمبنای بودجه ای که در اختیار دارد و مجوزهای صادر شده مبادرت به تقدیر از مدال آوران و پرداخت پاداش آنها می کند.
وی اشاره کرد: به طور قطع اگر حضور در یک رویداد با مجوز وزارت ورزش انجام شده باشد و به مدال آوری در آن هم پاداش تعلق بگیرد اساسا وزارت ورزش کوتاهی نمی نماید. گاهی مسائل مالی موجب تاخیر در انجام کار شده اما با تامین اعتبار لازم پاداش ها پرداخت شده است. در هر صورت در مورد مسابقات سال ۹۷ من اطلاع زیادی ندارم، می دانم وزارت ورزش با تامین اعتبار لازم قسمتی از پاداش ها را پرداخت کرده است. شاید برای پرداخت بخش باقی مانده هنوز اعتبار لازم تامین نشده است.
سمیعی همین طور در مورد این که «مادر بردیا دانشور اینطور عنوان کرده که پاسخی از پیگیری هایش نگرفته و به دو مکاتبه ای که هم فروردین ماه با فدراسیون داشته پاسخی داده نشده است»، اظهار داشت: در این مورد نه با من تماسی برقرار شده و نه نامه ای دریافت کرده ام. اسفندماه سال قبل در مورد لیست مدال آوران سال ۹۸ پیگیری های لازم را انجام دادم که متوجه شدم چگونگی مجوز وزارت ورزش برای مسابقات چین شدم. در مورد موارد دیگر پیگیری ندیدم که بخواهم پاسخی بدهم. در کل اما فدراسیون در خدمت خانواده شطرنج است. موضوع پاداش ها را هم پیگیری می نماییم.


1400/02/28
13:56:52
5.0 / 5
303
تگهای خبر: تیم , رشته , رقابت , شطرنج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری