وضعیت نامشخص ركورد احسان حدادی در آستانه المپیك

وضعیت نامشخص ركورد احسان حدادی در آستانه المپیك اسب من: بررسی نتایجی که فدراسیون جهانی دوومیدانی در صفحه شخصی ورزشکاران ثبت کرده است، نشان میدهد که احسان حدادی نسبت به رقیبان خود در یک سال اخیر دور از مسابقه بوده و وضعیت رکوردی او معلوم نیست.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، آخرین مسابقه ای که احسان حدادی، قهرمان پرتاب دیسک آسیا در آن شرکت کرده و در صفحه شخصی وی در فدراسیون جهانی دوومیدانی به ثبت رسیده، قهرمانی جهان قطر است که با ۶۵.۱۶ متر عنوان هفتمی را بدست آورد؛ رکوردی که با انتقادات زیادی همراه شد، چون خیلی از اهالی دوومیدانی انتظار مدال داشتند. حدادی هم در مورد این رکورد اظهار داشت: "توقعم برای فینال مسابقات خیلی بیشتر از این بود، هشت ماه مثل یک ورزشکار حرفه ای زندگی کردم اما زورم همین بود. "

احسان حدادی در سال ۲۰۲۰ شرایط متفاوتی را پشت سر گذاشت؛ هیچ رکورد و مسابقه ای در فدراسیون جهانی برای این ورزشکار ثبت نشده و فقط در اردو بود. ماجرای خارپاشنه و اصرارش برای عمل در آلمان هم از اتفاقات جالب توجه در سال قبل بود. با این وجود او بعد از حضور طولانی مدت در آلمان، ۲۱ بهمن راهی آمریکا شد تا باردیگر زیر نظر مک ویلکینز تمرین کند، اما بتازگی عنوان کرده که از ناحیه دیسک کمر گرفتار مشکل است تا حرف و حدیث هایی در مورد حضورش در المپیک مطرح شود.

اما بررسی وضعیت این ورزشکار در مقایسه با رقبایش نشان میدهد که در صورت ارتقاء نداشتن در رکوردهایش، شانس کمی برای مدال آوری در المپیک دارد. در ادامه نگاهی اجمالی به نفرات اول تا پنجم (نفرات بالاتر از احسان حدادی) در تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی دوومیدانی می اندازیم.

معیار مقایسه در این گزارش رکوردها و مسابقاتی است که در بخش نتایج صفحات شخصی ورزشکاران در سال ۲۰۲۰ ثبت شده است.

دنیل استاهل سوئدی: نفر اول پرتاب دیسک جهان که در اواخر این سال در ۶ مسابقه شرکت کرده و تعداد مسابقاتش در کل سال ۲۰۲۰ از این عدد فراتر می رود. آخرین رکورد ثبت شده از او در سال قبل ۶۸.۵۴ متر است و ۱۰ آگوست(۲۰ مرداد۹۹ ) رکورد ۷۱.۳۷ متر را هم ثبت نمود.

فدریک داکرس جامائیکایی: نفر دوم رده بندی فدراسیون جهانی که هفت مسابقه ثبت شده در سال ۲۰۲۰ دارد. محل برگزاری تمام این مسابقات جامائیکا است. آخرین رکورد ثبت شده در سال قبل ۶۱.۲۱ متر است و در ۸ فوریه (۱۹ بهمن ۹۸) پرتابی به طول ۶۹.۶۷ متر داشت.

لوکاس ویس شایدینگر اتریشی: نفر سوم رده بندی جهانی است. در ۱۲ مسابقه کشورش شرکت کرده که آخرین و بهترین رکوردش در این سال به ترتیب ۶۴.۸۱ متر و ۶۸.۶۳ متر است.

آندریوس گوژیوس لیتوانیایی: نفر چهارم رده بندی که در ۱۴ مسابقه شرکت کرده است. در آخرین مسابقه پرتابی به طول ۶۸.۲۲ متر ثبت کرده و در ۸ جولای (۱۸تیر ۹۹) نیز پرتابی به طول ۶۸.۶۸ متر داشته است.

اکساندرو فیرفیریکا رومانیایی: نفر پنجم جهان است. در ۱۳ مسابقه شرکت کرده، آخرین رکوردش ۶۰.۳۳ متر است و در مارس هم رکورد ۶۶.۲۲ متر را ثبت کرده است.

البته این ورزشکاران کار خودرا در سال ۲۰۲۱ هم شروع و در مسابقاتی شرکت کرده اند.

احسان حدادی؛ دور از مسابقه!

بیشتر رقبای احسان حدادی حداقل یک دفعه در سال ۲۰۲۰ رکوردی بالاتر از ۶۸ متر ثبت کرده اند اما آخرین باری که حدادی پرتاب ثبت شده بالای ۶۸ متر داشته مربوط به ۱۲ آوریل ۲۰۱۸ (۲۳ فروردین ۹۷) است که حد نصاب ۶۸.۸۵ متر را به ثبت رساند، بعد از آن دیگر نتوانست رکوردی بالاتر از ۶۷.۶۸ متر داشته باشد که البته آن هم به سال ۲۰۱۸ مربوط می شود. ضمن اینکه عملکرد این ورزشکار در قهرمانی جهان قطر هم نشان داد دور از شرایطی است که بتواند پرتاب هایی بالاتر از ۶۶ متر داشته باشد.

هرچند با شیوع ویروس کرونا خیلی از مسابقات بین المللی و داخلی کنسل شد اما دوومیدانی کاران به تدریج فرصت حضور در مسابقات را پیدا کردند. از طرفی خیلی از این ورزشکاران در کشور خود رقابت کردند اما حدادی که خودرا از سطح دوومیدانی ایران فراتر می داند، سال هاست که در مسابقات داخلی حتی بصورت آزمایشی هم کمتر شرکت می کند. ماجرای خارپاشنه و اصرار او برای عمل در آلمان هم فرصت زیادی را گرفت.

مدال آوری در توکیو؛ حقیقت یا خیال؟

بنابرگفته فدراسیون دوومیدانی حدادی بتازگی و در حالی تمرینات پرتابی خودرا آغاز نموده که وضعیت دیسک کمرش در حال بررسی است. این ورزشکار پیش از مسابقات جهانی ماه ها در اردو بود و بدون مصدومیت به آمادگی رسید اما نتیجه ثبت شده در قطر ضعیف بود. حال باید پرسید در شرایطی که حدود ۸۰ روز تا المپیک زمان باقی مانده و حدادی تازه پرتاب های خودرا شروع کرده، مدال آوری در المپیک به حقیقت تبدیل می شود؟

شرایط رکوردی احسان حدادی معین نیست اما باتوجه به وضعیت کلی وی در سال گذشته، باید در مدت زمان باقی مانده به آمادگی خوبی برسد تا شانس حضور در جمع مدعیان مدال المپیک قرار گیرد.

فدراسیون دوومیدانی شرایط اردویی خوبی برای حدادی در نظر گرفته و او حالا زیر نظر مربی آمریکایی خود در این کشور تمرین می کند. مسئولان هم حمایت زیادی از او می کنند که انجام جراحی ساده خارپاشنه در آلمان مصداق بارز آنست، اما باید دید این حمایت ها و صرف هزینه های دلاری دستاوردی به دنبال دارد؟

منبع:

1400/02/21
10:35:30
5.0 / 5
395
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری