ملی پوش تیراندازی:

از المپیك راحت می توان مدال گرفت

از المپیك راحت می توان مدال گرفت ملی پوش تفنگ اظهار داشت: از المپیک برعکس اسمش به آسانی می توان مدال گرفت.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، پوریا نوروزیان عضو تیم ملی تفنگ هم اکنون خودرا برای حضور پرقدرت در بازی های آسیایی و کسب سهمیه المپیک پاریس آماده می کند. او مقرر است همراه مه لقا جام بزرگ و فاطمه کرم زاده به تیم ملی تفنگ که در اردوی تدارکاتی مجارستان به سر می برند ملحق شود. البته هنوز ویزای ملی پوشان آماده نشده و مشخص هم نیست چه زمانی آماده شود.
پوریا نوروزیان در گفت و گو با ایسنا در مورد مشکلات، سختی ها و موفقیت های موجود در رشته تیراندازی صحبت کرد که در ادامه می خوانید.

برای کسب سهمیه تلاش کردم اما نشد
من تمام تلاش خودرا برای کسب سهمیه المپیک توکیو کردم اما نشد. نباید این مساله را گردن کسی انداخت. نمی توان گفت مقصر این مساله مربی یا فدراسیون است، من خودم نتوانستم به این مهم برسم، اما همه اهتمام ام را کردم.
اردوهای برون مرزی به کسب مدال المپیک کمک می کند
امیدوارم که المپین های ما موفق باشند و بتوانند نخستین مدال این رشته را در توکیو بگیرند. برای این منظور اردوهای برون مرزی و مسابقات تدارکاتی خیلی کمک خواهدنمود. شرایط و شیوع ویروس کرونا اجازه انجام اردوهای تدارکاتی بیشتر را نداد و شرایط را سخت کرد. هنوز تا المپیک فرصت هر چند کوتاه وجود دارد و باید از آن استفاده نمود. هم اکنون المپین های تفنگ به جز کرم زاده در اردوی تدارکاتی خارج از کشور هستند. پس از اردو هم مسابقات جهانی پیش رو است که امیدوارم در این مسابقات هم موفق باشند.
مشکل بزرگ برای رشته های خفیف نبود فشنگ است
ما در کشور فشنگ برای تمرین نداریم که مشکل بزرگی برای رشته خفیف است. در اردوی برون مرزی می شود با تعداد بیشتری فشنگ تمرین کرد و هر چقدر این اردوهای خارجی بیشتر باشد تاثیر بیشتری خواهد داشت. همین طور در این اردوها تیر زدن در کنار حریفان سایر کشورها خیلی موثر است و حکم مسابقات جهانی را خواهد داشت. هم اکنون این شرایط فراهم شده اما می توانست این اردوها بیشتر هم باشد.
کمبود تجهیزات سبب توقف در تیراندازی می شود
کمبود تجهیزات و فشنگ و به روز نبودن تجهیزات همچون دلایلی است که تیراندازان مقداری توقف می کنند. اگر ما هم مثل کشورهای دیگر امکانات کافی داشته باشیم با فکر آسان تر مدال کسب خواهیم کرد. حالا تعداد المپین های تیراندازی نسبت به دوره های قبل بیشتر شده که بسیار خوشحال کننده است. هیچگاه این تعداد المپیکی نداشتیم، این نخستین قدم بود که برداشته شد. حالا تیراندازی ۶ سهمیه در توکیو دارد که نسبت به ریو (۵ سهمیه) بیشتر شده است. امیدوارم در این دوره با افزایش سهمیه ها مدال هم کسب شود و در دوره های آتی هم تعداد سهمیه ها و تعداد مدال ها افزایش یابد. اردوهای تدارکاتی و حضور در مسابقات جهانی، آسیایی و جایزه بزرگ ها خیلی به افزایش تعداد مدال ها کمک خواهدنمود. اما ما به مسابقات جایزه بزرگ اعزام نمی شویم.
دغدغه مالی و شغل سر راه تمامی رشته های ورزشی است
ورزشکاران تمامی رشته های ورزشی در ایران دغدغه مالی و شغلی دارند. یک ملی پوش که از بامداد تا عصر سر تمرین است دیگر فرصتی برای داشتن شغل ندارد، این بزرگترین دغدغه یک ورزشکار است. باید برای این مساله فکری شود. سالهای سال این مشکل بوده و همه هم از آن گلایه کرده اند اما فکر نمی کنم به جایی هم برسد. ما هم می گوییم شاید به سرانجامی برسد.
از المپیک راحت می توان مدال گرفت اگر به جایگاه و اسمش بی توجه باشی
با تجربه ای که دارم از المپیک برعکس اسمی که دارد راحت می توان مدال گرفت. در جهانی همه حریفان هستند و کار خیلی مشکل تری است اما در المپیک گزیده ای از ورزشکاران کشورها هستند و تعداد شرکت کنندگان کمتر می شود. اسم المپیک فشار و بار روانی را بیشتر می کند. امیدوارم نمایندگان ما در مسابقات المپیک خودشان باشند. همین عملکرد فعلی آنها فوق العاده است و با همین می توانند بهترین نتیجه را بگیرند. نباید به المپیک و جایگاهش فکر کنند و باید تنها عملکرد خودرا به نمایش بگذارند. تا جایی که من می بینم عملکرد تیراندازان ما و تلاششان فراتر است و امیدوارم مدال المپیک را کسب کنند.
هدفم بازی های آسیایی و کسب سهمیه المپیک پاریس است
سال آینده سال مهمی برای ما است. توزیع سهمیه المپیک پاریس آغاز می شود و بازی های آسیایی در پیش است. ما حالا همانطور که برای مسابقات جهانی پیش رو تمرین می نماییم برای مسابقات سال آینده هم برنامه ریزی داریم تا بتوانیم در آن مسابقات علاوه بر کسب مدال برای کسب سهمیه نیز تلاش نماییم.
هنوز ویزایمان برای اردوی تدارکاتی آماده نشده است
تا این لحظه هنوز خبری از اعزام به مجارستان ندارم. قرار بود به ما اطلاع دهند تا به اردوی تدارکاتی اعزام شویم. گویا هنوز ویزاها آماده نشده و فکر می کنم مشکل از سمت سفارت است. جزو برنامه است که ما در مسابقات قهرمانی اروپا هم شرکت نماییم البته فکر نمی کنم نمره ما در کنار ورزشکاران اروپایی ثبت گردد چون مسابقه اروپایی است. پس از این مسابقات، جام جهانی را در کرواسی داریم که جایگزین مسابقات باکو شد. اصلا در مورد برنامه خبری ندارم. مربیان درباب حضور در مسابقات اطلاع دارند. نمی دانم که پس از مسابقات قهرمانی اروپا به ایران باز خواهیم گشت یا تا جام جهانی در اردوی برون مرزی می مانیم. هم اکنون خانم طالبی در غیاب الهام هاشمی بالای سر تیم ملی است و اگر اعزام هم شویم با خانم طالبی خواهیم رفت.1400/02/20
11:15:38
5.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری