واكنش رئیس فدراسیون اسكی به خداحافظی فروغ عباسی:

ورزشكار مختار است

ورزشكار مختار است به گزارش اسب من عباس نظریان در واکنش به اینکه یکی از ملی پوشان اسکی بعد از گلایه از فدراسیون از تیم ملی خداحافظی کرد، می گوید ورزشکار برای خداحافظی مختار است اما برای بازگشت آنها بن بستی وجود ندارد.عباس نظریان، رئیس فدراسیون اسکی در گفتگو با ایسنا به برگزاری مسابقات اسکی و وضعیت تیم های ملی اشاره و بیان نمود: با عنایت به این که مسابقات قهرمانی جهان آلپاین و صحرانوردی را داشتیم، تمرینات تیم های ملی از دیماه به صورت منظم برگزار و اعزام ها انجام شد. حالا هم در حال برگزاری مسابقات فیز پوینت آلپاین(دارای امتیاز جهانی) برای بازی های المپیک هستیم و تیم ارمنستان هم بعنوان میهمان شرکت کرده است. مرحله اول امروز تمام می شود و مرحله دوم هم هفته آینده طی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه برگزار می گردد.

او اضافه کرد: ورزشکاران حدودا عملکرد خوبی داشتند و در حال جمع آوری امتیازات لازم برای بازی های المپیک ۲۰۲۲ هستند، ازاین رو برای کسب سهمیه بازی های پکن هیچ مشکلی نداریم. همه ظرفیت های اسکی را برای حضور در این رقابت ها دعوت کرده ایم، هیچ انحصاری وجود ندارد و خوشبختانه کسانی که مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی هستند، شرکت کرده اند.

رئیس فدراسیون اسکی در مورد برگزاری اردوهای برون مرزی برای آماده سازی ورزشکاران اعزامی به المپیک زمستانی ۲۰۲۲ اظهار داشت: این مورد به شرایط بستگی دارد؛ کشورهای اروپایی بهترین گزینه برای برگزاری اردوی خارجی هستند اما انتشار کرونا فعلا قدرت تصمیم گیری را از ما گرفته است. اگر شرایط مهیا شود حتما برای برگزاری اردو، حتی به صورت مقطعی در کمپ های اروپایی برنامه داریم. ضمن اینکه باید به وضعیت اقتصادی هم دقت نماییم. البته تمام تلاش خویش را به کار می گیریم که از ظرفیت های خود در فدراسیون جهانی بهره مند شویم تا اردوها را برگزار و نفرات اعزامی به المپیک را آماده نماییم.

او در مورد حل اختلافات بین محمدکیادربندسری و سرمربی تیم ملی اظهار داشت: پیش از مسابقات اعلام کردیم تمام ورزشکارانی که به هر شکلی موفق به تمرین با تیم ملی نشده اند، برگردند، چون درهای تیم ملی به روی همه کسانی که حس می کنند در حقشان تبعیض شده باز است. آقایان کیادربندسری و کلهر هم در جوی صمیمی جلسه ای برگزار کردند. آقای حسین ساوه شمشکی هم که در فهرست ایتالیا نبود، در رقابت ها حضور داشت. بسیاری از اسکی بازان در این مسابقات شرکت کردند و اگر شرایط همین گونه پیش برود، اتفاقات خوبی می افتد.

نظریان در واکنش به اینکه کیادربندسری گفته بود، وقتی به تیم ملی برمی گردد که کمیته انضباطی اتفاقات بین او و کلهر را بررسی کند، بیان نمود: گاهی امکان دارد در خانواده یک ورزش بحث هایی پیش بیاید و فاصله ایجاد شود اما سعی کردیم این مورد را بدون آنکه به کمیته انضباطی بکشد، حل نماییم. آقای کیادربندسری از سرمایه های ما است و از سوی دیگر احترام سرمربی تیم ملی هم باید حفظ شود. این تفاهمی است که باید در بخش های مختلف همچون تیم های ملی برقرار نماییم. خوشبختانه مبحث در فضایی بدون حاشیه حل شد، آقای کیا دربندسری در مسابقه شرکت کرد و آقای کلهر هم بزرگوارانه از خودگذشتگی نشان داد.

رئیس فدراسیون اسکی در واکنش به اینکه فروغ عباسی با گلایه از فدراسیون از تیم ملی اسکی خداحافظی کرد، اظهار داشت: به جهت اینکه فردی قهرمان شود و در رده های بالای یک ورزش قرار بگیرد، بخش های مختلفی تأثیر گذار هستند. ورزشکار هم تلاش می کند و زمانی که به یک ستاره تبدیل شد، دیگر شهروندی معمولی نیست بلکه سرمایه ای است که باید جایگاه و شأن خود و مجموعه خویش را حفظ کند. خانم عباسی از سرمایه های پرارزش اسکی است. گستردگی جامعه اسکی زیاد نیست که به سادگی سرمایه های خویش را از دست بدهیم، ازاین رو فضا باید بگونه ای پیش برود که همه ظرفیت ها در جای خود قرار بگیرند و کار کنند.

او اضافه کرد: فدراسیون اسکی تلاش می کند تا هر زمانی که ورزشکار به فعالیت خود ادامه می دهد از او حمایت و شرایط لازم را فراهم آورد تا با آرامش خاطر پیش برود و هنگامی که به انتهای دوره حرفه ای رسید، در بخش های دیگر از او استفاده نماید. در این راستا آقای پوریا ساوه شمشکی روز گذشته از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد، ما هم از او خواستیم که در بخش جوانان کمک نماید و تجربه هایی که در مسابقات جهانی، المپیک و آسیایی به دست آورده را به آنها انتقال بدهد. این فرصت برای همه سرمایه های ما وجود دارد و برای هیچ قهرمانی بن بستی برای بازگشت و خدمتگزاری نداریم.

نظریان با اشاره به اینکه تصمیم یک ورزشکار برای خداحافظی امکان دارد شخصی باشد، تصریح کرد: خانم عباسی برای خداحافظی با من از قبل هماهنگ نکرده بود و شاید در فاز اول این تصمیم شخصی و از قبل برنامه ریزی شده به نظر برسد. چند بار هم مبادرت به تماس و پیگیری امور او کردم اما موفق نشدم. اگر هم خداحافظی این ورزشکار احساسی بوده شاید دلیلش خستگی ناشی از تمرینات، مسافرت و هزینه های این ورزش باشد، چون هزینه های اسکی سنگین است اما فدراسیون تمام تلاش خویش را کرده که فضای مناسب را برای تمام ورزشکاران رده های سنی مختلف فراهم آورد تا بدون هیچ محدودیت و هزینه ای کارشان را انجام بدهند. ورزشکار هم برای خداحافظی مختار است و نمی توانیم او را ملزم با ادامه فعالیت نماییم.

منبع:

1399/12/20
11:22:27
0.0 / 5
612
تگهای خبر: اردو , اسب , اسكی , المپیك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری