نتیجه نمونه های دوپینگ وزنه برداران

نتیجه نمونه های دوپینگ وزنه برداران رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی از مشخص شدن نتایج نمونه های دوپینگ وزنه برداران و اعلام آن به فدراسیون وزنه برداری آگاهی داد و اعلام نمود: هیچ مورد مثبتی در بین نمونه های گرفته شده، وجود نداشته است.به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری ۱۲ بهمن ماه سال جاری در مورد ابهام در ارسال نمونه های دوپینگ وزنه برداری برای آزمایش و گلایه از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ بیان کرده بود: ستاد مبارزه با دوپینگ به ما می گوید ۳۰ نمونه وزنه برداری ارسال شده و پاسخ همه منفی بوده است اما احساس ما این است که ارسال نشده است، در این شرایط اگر خدایی نکرده مشکلی به وجود بیاید، چه کسی پاسخگو است؟ آقایان باید شفاف برخورد کنند و اگر من دارم اشتباه می کنم، بیایند مشخص کنند که واقعا نمونه ها را ارسال کرده اند.

وی همین طور بیان کرد: به ما گفته شده که تست ها ارسال نشده اند و وقتی ارسال نشده از کجا می دانند مثبت بوده است یا منفی؟ اگر تست ها را نفرستاده اند و مشکل مالی دارند واقعیت را بگویند تا من هم تکلیف را بدانم!
بعد از آن اما قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ (نادو) ۱۳ بهمن ماه در ارتباط با اظهارات رئیس فدراسیون وزنه برداری در خصوص ابهام در ارسال نمونه های دوپینگ این رشته ورزشی به ایسنا توضیح داد و اعلام نمود: این اظهارات درست نیست و به صورت کلی در سال ۲۰۲۰ در رشته وزنه برداری ۷۹ نمونه دوپینگ از ورزشکاران این رشته ستاندن شده که از این تعداد ۴۲ نمونه گیری در دو ماه اول سال میلادی انجام و همه نتایج دریافت شد.
وی افزود: از ۱۵ تا ۲۰ آذرماه نیز ۲۷ نمونه از ورزشکاران این رشته ستاندن و این کیت ها ۲۶ آذرماه به آزمایشگاه کلن آلمان ارسال شد، همین طور ۲۵ دی ماه سال جاری نیز از ۱۰ ورزشکار رشته وزنه برداری نمونه دوپینگ گرفته و هفتم بهمن ماه به آزمایشگاه کلن ارسال شد و شش تا هشت هفته زمان می برد تا نتایج نمونه های ستاندن شده به دست ما برسد و در ارتباط با نمونه های وزنه برداری با تاخیر روبه رو شده ایم و در این رابطه با آزمایشگاه کلن مکاتبه کرده ایم.
حال اما غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در گفت و گو با ایسنا، از مشخص شدن نتیجه نمونه های گرفته شده دوپینگ در رشته وزنه برداری جز در چند مورد آگاهی داد و اعلام نمود: پاسخ نمونه های گرفته شده به آزمایشگاه کلن آلمان ارسال شد و جواب تست ها دریافت به فدراسیون وزنه برداری اعلام شده است و خوشبختانه هیچ مورد دوپینگی وجود نداشته و تمامی تست ها تا کنون منفی بوده است.
وی ادامه داد: فقط نتیجه چند تست باقی مانده که یا هنوز آزمایش مربوط به آنها از طرف آزمایشگاه مدنظر قرار نگرفته یا نیازمند بررسی و مطالعات بیشتر هستند و به محض مشخص شدن بلافاصله نتیجه به فدراسیون وزنه برداری اعلام می شود.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به اینکه پروسه زمانی مشخص شدن نتیجه تست های دوپینگ باتوجه به شرایط موجود همچون شیوع ویروس کرونا و ارسال و بازگشت آنها از آلمان، اشاره کرد: بازه زمانی مشخص شدن نتایج نمونه های دوپینگ ورزشکاران، به دلیلهای ذکر شده، نسبت به قبل افزایش یافته، اما تاکید می نماییم که فدراسیون ها دغدغه ای برای ارسال و مشخص شدن نتایج نمونه ها نداشته باشند، چونکه فدراسیون پزشکی ورزشی در هماهنگی با فدراسیون های ورزشی و خصوصاً روسای فدراسیون ها، اقدام خواهدنمود.
نوروزی با اعلان اینکه فدراسیون هایی نظیر کشتی، وزنه برداری و تکواندو با فشار المپیک همراه هستند، اشاره کرد: طبیعتا این فدراسیون ها در ارتباط با نتیجه نمونه های دوپینگ دغدغه دارند و فدراسیون پزشکی ورزشی تمام تلاش خودرا به کار می گیرد که با وجود تمام مشکلات موجود، نتیجه نمونه های ستاندن شده، در کوتاه ترین زمان ممکن مشخص شود و دغدغه ای در این رابطه وجود نداشته باشد.
منبع:

1399/12/05
18:50:01
0.0 / 5
667
تگهای خبر: المپیك , پزشك , رشته , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری