حاشیه ساز ترین اتفاقات در برگزاری المپیك توكیو

حاشیه ساز ترین اتفاقات در برگزاری المپیك توكیو ژاپن در راه آماده سازی بازی های المپیک توکیو درگیر اتفاقاتی شد که حواشی را برای آن ایجاد کرد.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، بازی های المپیک توکیو قرار بود در سال ۲۰۲۰ برگزار گردد اما به علت شیوع کرونا این بازی ها یک سال به تعویق افتاد و مقرر است در جولای ۲۰۲۱ شاهد برگزاری این رویداد باشیم. ژاپن با وجود اینکه کوشیده است بهترین میزبانی را داشته باشد اما مراحل آماده سازی توکیو برای میزبانی از المپیک بی حاشیه هم نبوده است که بعضی از آنها تا مدت ها خبر ساز شده است.
در ادامه به مهم ترین اتفاقاتی می پردازیم که برای ژاپن حاشیه ساز شد:

*اعتراض مردم به هزینه های زیاد طرح در نظر گرفته شده برای استادیوم ملی
در سال ۲۰۱۵، ورزشگاه ملی ژاپن قرار بود بازسازی شود و طرحی که برای آن در نظر گرفته شود بسیار هزینه بر بود ازاین رو مردم اعتراض زیادی نسبت به این مساله داشتند. نخست وزیر وقت ژاپن هم این طرح را رد کرد. ساخت و ساز هم با ۱۴ ماه تاخیر شروع شد و ورزشگاه برای برگزاری جام جهانی راگبی ۲۰۱۹ آماده نشد.
*لوگوی بازی ها حاشیه ساز شد
لوگویی که ابتدا برای بازی های المپیک و پار المپیک توکیو در نظر گرفته شد درد ساز شد چون یک گرافیست بلژیکی ادعا نمود که در این طرح سرقت ادبی انجام شده است و شباهت زیادی به نماد تئاتر لیژ دارد ازاین رو این طرح کنار گذاشته شد و باردیگر فراخوان برای طراحی لوگوی المپیک داده شد.
*پیش بینی غلط آب و هوای ژاپن در تابستان
در یک سال پیش از المپیک و شیوع کرونا، اعلام گردید وضعیت آب و هوای تابستان ژاپن ملایم و آفتابی است اما بعدا ثابت شد که این طور نیست و رویدادهای آزمایشی در گرما و رطوبت بالا برگزار می شود. ازاین رو خود کمیته بین المللی المپیک وارد عمل شد و برگزاری رقابت ماراتن و پیاده روی را به شهر ساپورو منتقل کرد.
*رسوایی مالی فرماندار توکیو
نائوکی اینوز که قبلا فرماندار توکیو بود و گفته می شود نقش موثری در گرفتن میزبانی بازی ها داشته است، در سال ۲۰۱۳ متهم شدکه ۵۰ میلیون ین را بعنوان رشوه دریافت کرده است و این مساله سبب شد که او از سمت خود کناره گیری کند.
*اتهام پرداخت رشوه برای گرفتن میزبانی
تاکدا رئیس سابق کمیته ملی المپیک ژاپن هم تصمیم گرفت با انتهای دوره اش کنار برود و از عضویت در کمیته بین المللی المپیک هم استعفا داد. او هم متهم شد که برای گرفتن میزبانی بازی ها ۲ میلیون دلار رشوه پرداخت کرده است که البته تاکدا این افترا را قبول نکرد.
*استعفای ناگهانی یکی از مهره های کلیدی المپیک توکیو
شینزو آبه نخست وزیر وقت، همزمان با موری کار می کرد و تأثیر زیادی در گرفتن میزبانی بازی ها داشت. او ناگهان در ماه سپتامبر گذشته استعفا داد و دلیل آنرا مشکلات جسمانی عنوان نمود.
*اظهار نظر جنجالی در مورد زنان
در فاصله شش ماه تا آغاز بازی های المپیک هم یوشیرو موری رئیس بازی ها از سمت خود کناره گیری کرد. او به علت اظهار نظر جنجالی اش در مورد زنان مورد انتقاد زیادی قرار گرفت و با واکنش های منفی که ضد او بوجود آمد در نهایت استعفا داد. موری در جلسه کمیته ملی المپیک ژاپن عنوان کرده بود که زنان زیاد صحبت می کنند و به علت حس رقابتی که بینشان وجود دارد، اگر یکی حرف بزند بقیه هم می خواهند صحبت کنند.
منبع:

1399/11/25
14:51:54
0.0 / 5
739
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری