محمد تابع در پاسخ به مهر:

آئین نامه استخدام قهرمانان ابلاغ نشده است

آئین نامه استخدام قهرمانان ابلاغ نشده است دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک با تکیه بر اینکه پیگیر بودجه ویژه برای حضور کاروان ایران در بازیهای پارالمپیک هستند اظهار داشت: رایزنی های لازم در این مورد صورت گرفته است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، محمد تابع دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک امروز نشست خبری برگزار کرد تا در مورد آخرین اقدامات و برنامه های این کمیته به خصوص در ارتباط با بازی های پارالمپیک توضیح دهد.
وی در آغاز صحبت های خود به مصوبات کمیته ملی پارالمپیک در مورد رویدادهای یک روزه اشاره نمود و اظهار داشت: در نشست اخیر ستاد در مورد اردوی تیم ها بحث و مقرر شد زمان اردوی تیم های مورد پشتیبانی از حیث مدال آوری در هر دوره افزایش داشته باشد.
تابع افزود: تاکید مکرر بر حفظ سلامت ورزشکاران است و اینکه با رعایت پروتکل ها خویش را به آمادگی لازم برسانند. اردوهایی که در تهران، کیش یا هر شهرستان دیگری در حال پیگیری است در شرایط قرنطینه است.
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک با تکیه بر اینکه ورزشکاران مدام به لحاظ پزشکی ارزیابی می شوند تا سلامت آنها برای حضور در اردو محرض شود، تصریح کرد: ضرورت حضور در اردو منفی بودن تست pcr ورزشکاران است اینکه در طول اردو تمام پروتکل ها رعایت شود ضمن اینکه در میش ورزشکاران در اتاق های خصوصی اقامت دارند.
نامه استخدام ورزشکاران با تکیه بر اینکه هنوز این آئین نامه ابلاغ نشده، خاطرنشان کرد: طبق آئین نامه قبلی استخدام پارالمپین ها شامل فرزندان شما می شد اما در آئین نامه اصلاحی این مورد استخدام شامل حال خود مدال آوران هم می شود. البته هنوز آئین نامه مصوب به ما ابلاغ نشده که ملاک کار قرار بگیرد اما پیگیر ابلاغ سریع تر آن هستیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مهر در ارتباط با انتخابات اعضای هیات اجرایی برای انتخاب خزانه دار و یک عضو هیات اجرایی اظهار داشت: قرار بود در مجمع عمومی رای گیری برای انتخاب این دو عضو صورت گیرد اما به خاطر انتشار کرونا و تاکید اساسنامه در خصوص مخفی بودن آرا تصمیم به لغو رای گیری و موکول شدن آن به مجمع آینده شد.
دبیرکل کمیته پارالمپیک در این رابطه خاطرنشان کرد: البته با حکم ریاست کمیته سرپرست خزانه داری کمیته برای مدت یک سال مشخص شده است. در مجمع آتی که سال آینده برگزار می گردد رای گیری لازم انجام می شود.
وی همینطور در مورد کمیسیون ورزشکاران و نام نویسی کاندیداها برای آن اظهار داشت: نخستین بار است که برای تشکیل این کمیسیون اقدام شده است. ۱۵ نفر ثبت نام کردند که البته دو نفر حائز شرایط نبودند.
تابع با اشاره به اینکه بزودی اسامی ۱۳ کاندیدا اعلام می شود، اضافه کرد: رای گیری کمیسیون ورزشکاران را به صورت آنلاین برگزار می نماییم. در این حوزه هم اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک در ارتباط با درخواست خانم هاشمی متقیان برای تأمین نیزه مورد نیاز وی توضیح داد و خاطرنشان کرد: خانم شهلا بهروزی راد هم متقاضی ترخیص قایقش بود که با پیگیری انجام شده به نتیجه رسید. در مورد خانم متقیان هفته گذشته توانستیم تجهیزات دوومیدانی را بعد از دو سال از شرکت مورد نظر دریافت نکردیم. ازاین رو از این پس دوومیدانی کاران مشکل تجهیزات ندارند. در مورد زهرا نعمتی هم گزینه های مختلف بررسی شدند و در نهایت همکاری با گزینه داخلی جمع بندی شد.
وی همینطور در مورد مرحوم سیامند رحمان و انتخاب جایگزین برای او اظهار داشت: مرحوم سیامند یک اسطوره بود. هیچ ورزشکاری برای او جایگزین واقعی نمی گردد، از طرفی طبق مصوبات پارالمپیک، وزنه برداران اعزامی به توکیو باید حداقل در ۶ رویداد مورد تایید شرکت کرده باشند. فعلاً یک نفر در وزن ۱۰۷ کیلوگرم به اردو دعوت شده است. باید ببینیم وی شرایط اعزام را دارد یا نه.
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک همینطور تصریح کرد که برگزاری لیگ در هر رشته ای در حیطه کاری فدراسیون مربوطه است. این مورد تحت پوشش کمیته نیست.
تابع با اشاره به اینکه برای ارزیابی عملکرد ورزشکاران پروتکل هایی وجود دارد، افزود: وقتی ورزشکاران در منزل در حال تمرین است امکان رکوردگیری نیست، اما عملکرد فنی آنها در هر حالتی از راه مربی به ما گزارش می شود. باید در نظر داشت مدت زمانی لازم است که ورزشکار به اوج برسد، در هر صورت گزارش عملکرد ورزشکار را از راه مربی دریافت می نماییم، از نفراتی که طی این مدت حضور میدانی در اردو یا مسابقه نداشته اند انتظار بالایی نداریم اما در کل وضعیت ورزشکاران بر مبنای ملاک های موردنظر ارزیابی می شوند.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر که در ارتباط با بودجه ۱۴۰۰ عنوان شد، توضیح داد: در لایحه بودجه سال آینده بودجه جاری کمیته پارالمپیک پیشبینی شده اما بودجه ای برای پارالمپیک ۲۰۲۰ لحاظ نشده است. در این حوزه پیگیری های لازم را انجام دادیم که این بودجه را دریافت نماییم.
دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در بخش پایانی صحبت های خود در مورد تمهیدات ویژه این کمیته برای پاراوزنه برداران اظهار داشت: کمیته ملی پارالمپیک تلاش دارد برای تمام ورزشکاران پارالمپیکی ایده ال های لازم را داشته باشد. البته به خاطر کرونا شرایط سخت تر شده است. با این وجود تلاش ما مهیا شدن شرایط ویژه است و امیدواریم اتفاقات خوبی برای ورزشکاران رقم بخورد و در راه موفقیت قرار بگیرند.

1399/10/10
15:48:15
5.0 / 5
1219
تگهای خبر: آنلاین , اردو , اقامت , المپیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری