دبیر فدراسیون شنا خبر داد:

برگزاری لیگ های شنا، شیرجه و واترپلو در اسفندماه

برگزاری لیگ های شنا، شیرجه و واترپلو در اسفندماه به گزارش اسب من دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت: لیگ های شنا، شیرجه و واترپلو و همین طور لیگ بانوان مقرر است از اسفند استارت بخورد.حمید اسکندریون در گفت و گو با ایسنا درباب برگزاری لیگ های شنا، شیرجه و واترپلو اظهار نمود: مجوز برگزاری لیگ شنا، شیرجه و واترپلو را گرفته ایم. حدودا لیگ این سه رشته در بخش آقایان و بانوان را از اسفندماه استارت خواهیم زد. از استانها و باشگاه ها هم خواسته ایم تا اعلام آمادگی کنند تا به امید خدا با شرایطی که پیش آمده و امکان باز شدن استخرها هست لیگ را برگزار نماییم.
دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت: اگر استخرها بازگشایی نشود مسابقات را به صورت متمرکز برگزار می نماییم تا همه لیگ ها انجام شوند. احیانا همه مسابقات به جز لیگ شنای بانوان در تهران اجرا شود. لیگ شنای بانوان ممکنست به میزبانی اصفهان صورت گیرد.
ایشان سپس درباب اردوهای تیم های ملی شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت: اولین مرحله به اتمام رسید و برای مرحله دوم سه شناگر دیگر (سینا غلامپور از خراسان رضوی، علی جعفری از مرکزی و علی فتحی از خراسان) از هفته آتی به اردوی تیم ملی اضافه خواهند شد. تیم ملی شیرجه هم تمریناتشان را آغاز نموده اند. تعداد نفرات بیشتر شده و در استخر آزادی با حفظ پروتکل های بهداشتی تمرین می کنند. تیم ملی واترپلو هم مقرر است به استخر آزادی بیاید و تمریناتش را ادامه دهد.
اسکندریون درباب مشخص شدن زمان مسابقات انتخابی المپیک اظهار داشت: فعلا فینا تایم ورودی و زمان برگزاری مسابقات را اعلام نکرده است ولی شناگران ما با همه اهتمام و کوشش تمرین می کنند. احیانا در ماه مارس یعنی فروردین مسابقات انتخابی صورت گیرد و باید آماده باشیم.
دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در ادامه اظهار داشت: یک کلینیک ویژه جهت مربیان برتر و مدرسین شنای کشور در هفته های آتی جهت دانش افزایی این رشته مقرر است اجرا شود.

وی درباب کمک وزارت ورزش به مربیان شنا اظهار داشت: هنوز انجام نشده است و تنها برای باشگاه ها و استخردارها این کمک انجام شده است و ما منتظریم تمهیداتی هم برای مربیان و ناجیان غریق که بیکار شده اند در نظر گرفته شود.
اسکندریون درباب بازگشایی یک استخر در هر استان اظهار داشت: احیانا در همین هفته اعلام گردد. برای ۹ استان که دارای پایگاه ملی هستند ما از ستاد کرونا خواستیم که مجوز بازگشایی و تمرینات دهند. مقرر است که پاسخ بدهند تا تمرینات شروع شود.
منبع:

1399/10/09
12:29:46
5.0 / 5
1001
تگهای خبر: اردو , المپیك , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری