منتظر خروج از وضعیت قرمز هستیم؛

باقرزاده: شمشیربازان باید اردو داشته باشند اما ریسك آنرا نداریم

باقرزاده: شمشیربازان باید اردو داشته باشند اما ریسك آنرا نداریم رئیس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به در پیش بودن مسابقات زون آسیا برای ملی پوشان این رشته اظهار داشت: به خاطر این رقابت ها باید تا آخر سال اردوی آماده سازی داشته باشیم اما نمی دانیم كجا و چه زمان!فضل الله باقرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه قرار بود اردوی تیم های ملی شمشیربازی در دو اسلحه اپه و فلوره از هفته دوم آبان ماه آغاز شود، اظهار داشت: برای تعیین محل برگزاری اردو رایزنی هایی با استان های یزد، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان غربی، اردبیل و مرکزی داشتیم تا بتوانیم باتوجه به شرایط کرونا و پروتکل هایی که ملزم به رعایت شان هستیم، مطمئن ترین محل را برای اردو انتخاب نماییم.
وی اشاره کرد: پروتکل های بهداشتی برای شمشیربازی خیلی سختگیرانه است که ضرورت گرفتن تست PCR و حضور در قرنطینه قسمتی از آن بشمار می رود. با این وجود مبنا را بر این قرار داده بودیم که حتما اردوی خودرا از هفته آینده آغاز نماییم اما موج سوم کرونا و آمار بالایی که تعداد مبتلایان دارند، برای مان چاره ای نگذاشت جز لغو برنامه ریزی های انجام شده.
رئیس فدراسیون شمشیربازی در مورد زمان جدید پیش بینی شده برای برگزاری اردوی تمرینی ملی پوشان این رشته اشاره کرد: هیچ چیز معلوم نیست. باید ببینیم کرونا چه شرایطی را برای مان رقم می زند تا برمبنای آن مبادرت به برنامه ریزی نماییم. باید تا آخر سال اردو داشته باشیم اما نمی دانیم کجا و چه زمانی! کرونا دست مان را بَد در پوست گردو گذاشته است. به محض بهبود شرایط فعلی و نزدیک تر شدن به شرایط عادی برای اردوها برنامه ریزی می نماییم.
باقرزاده با تاکید بر اینکه ملی پوشان شمشیربازی در اسلحه های مختلف پیگیر تمرینات شان هستند، اشاره کرد: درست است که تا آخر سال ۲۰۲۰ میلادی هیچ رویدادی در آسیا و جهان برگزار نمی گردد اما طبق اعلام فدراسیون جهانی در فاصله زمانی ۲۰ فروردین ماه تا ۱۰ اردیبهشت ماه رقابت های زون قاره ای که یک از مرحله از توزیع سهمیه های المپیک هستند، برگزار خواهند شد. ایران هم همچون شرکت کنندگان در مسابقات زون آسیاست. بدین سبب باید تا آخر سال اردوهایی داشته باشیم که آمادگی لازم برای اعزام را به دست بیاوریم.
وی با اشاره به اینکه ایران ۵ نماینده در مسابقات شمشیربازی زون آسیا خواهد داشت، اشاره کرد: در هر یک از اسلحه های سابر بانوان، اپه مردان و بانوان و فلوره مردان و بانوان یک نماینده اعزامی خواهیم داشت. در سابر مردان هیچ نماینده ای اعزام نمی گردد چونکه سهمیه تیمی این اسلحه برای المپیک به دست آمده است.
رئیس فدراسیون شمشیربازی اشاره کرد: اینکه چه نفراتی به زون آسیا اعزام می شوند، معلوم نیست. شمشیربازان اعزامی با برگزاری مسابقات انتخابی مشخص خواهند شد. به خاطر ماه ها دوری از تمرین و مسابقات باید این رقابت ها را خیلی نفسگیرانه برگزار نماییم. همین موضوع هم دلیل دیگری بر عزم جدی فدراسیون برای برگزاری اردوهای آماده سازی است.
وی اضافه کرد: مجوز لازم برای شروع به کار برنامه های شمشیربازی خیلی دیر صادر شد. اگر این مجوز را مثلاً دو ماه پیش که شرایط کلی کرونا در کشور بهتر بود، دریافت می کردیم حتما اردوهای خودرا آغاز می کردیم اما الان شرایط اصلاً خوب نیست. برگزاری اردو و تمرین متمرکز در این شرایط ریسک بالایی می خواهد که ما نداریم. به محض دور شدن از شرایط فوق قرمز فعلی و عادی تر شدن وضعیت برای این مهم اقدام می نماییم اما واقعاً معین نیست چه زمانی.
باقرزاده اظهار داشت: زمانیکه شرایط برای اردوی متمرکز مهیا شد بطور قطع اردوی تیم ملی اسلحه سابر را هم برگزار می نماییم. هم اکنون مجتبی عابدینی و علی پاکدامن در آکادمی ملی المپیک و محمد رهبری و محمد فتوحی در شهرستان های خود پیگیر تمرینات شان هستند. سرمربی تیم ملی (پیمان فخری) هم نظارت لازم را بر روند کارهای شان دارد اما منتظر نخستین فرصت هستیم تا این شمشیربازان بتوانند کنار یکدیگر تمرینات شان را دنبال کنند.
رئیس فدراسیون شمشیربازی در آخر از اقدام این فدراسیون برای کمک به وضعیت معیشتی اهالی این رشته در دوره کرونا گفت و تصریح کرد: از دو ماه پیش در چارچوب بسته حمایتی کمک مالی به ملی پوشان فلوره و اپه (مردان و بانوان) و سابر (بانوان) داریم. ۲۰ مربی فعال در شهرستان ها هم شامل این کمک می شوند. در مجموع بسته حمایتی فدراسیون شامل ۴۰ نفر می شود. در چارچوب این بسته ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان به افراد تعلق می گیرد.

1399/08/07
12:13:05
5.0 / 5
1109
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری