آنالیزها محدود به آلمان شد؛

سنگ قطری ها به پای دوپینگ ورزش ایران

سنگ قطری ها به پای دوپینگ ورزش ایران اسب من: همكاری مشروط مسئولان آزمایشگاه قطر برای آنالیز نمونه های دریافتی از ورزش ایران، مسئولان ستاد ملی مبارزه با دوپینگ را برای ارسال تست های گرفته شده محدود به آزمایشگاه كلن كرده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، ستاد ملی مبارزه با دوپینگ که تا قبل از این برای آنالیز نمونه گیری های انجام شده از ورزشکاران رشته های مختلف فقط با آزمایشگاه کلن همکاری داشت از سال قبل و طی قرارداد منعقد شده، با آزمایشگاه قطر هم بعنوان دیگر آزمایشگاه معتمد و تایید شده توسط آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ وارد همکاری شد.
این قرارداد بهمن ماه سال قبل منعقد شد. پس از آن بود که قسمتی از تست های دوپینگ ورزشکاران ایران که توسط ماموران نادو گرفته می شد برای آزمایشگاه آکردیته قطر ارسال شد. این آزمایشگاه اما بتازگی جهت بررسی و آنالیز نمونه های ورزش ایران شرط و شروط گذاشته و همین مسئله فعلا ادامه همکاری را در بن بست قرار داده ست.
قطری ها دریافت هر نمونه از ورزش ایران و آنالیز آنرا مشروط به همراه داشتن تست کرونا عنوان کرده اند. آنها برای اطمینان از اینکه ورزشکاری که مقرر است نمونه آن در آزمایشگاه شان آنالیز شود به کرونا مبتلا نیست، چنین شرطی گذاشته اند. ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران اما با این شرط مخالفت کرده است.
البته ماموران نادو قبل از اقدام برای نمونه گیری از ورزشکاران برمبنای بررسی شرایط ورزشکار و علایم ظاهری، ابتدا از پاک بودن وی و عدم مبتلاشدن به کرونا اطمینان پیدا می کنند سپس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مراحل گرفتن تست را انجام می دهند.
گرفتن تست کرونا از هر ورزشکار همراه با نمونه گیری دوپینگ، بار مالی سنگینی برای ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به وجود می آورد اما قطری ها به این مساله تاکید داشته و رعایت آنرا مبنای پذیرش نمونه های ورزش ایران عنوان کرده اند. این در حالیست که در پروتکل های تعیین شده توسط آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) هیچ تاکیدی بر این مسئله - گرفتن همزمان تست کرونا و تست دوپینگ - نشده است.
در هر صورت به خاطر مانع تراشی مسئولان آزمایشگاه قطر، نادو ایران فعلا برای آنالیز نمونه های به عمل آمده از ورزشکاران فقط با آلمانی ها همکاری دارد. اخیر تمام تست های گرفته شده از لیگ برتر و دسته اول فوتبال و همین طور ورزشکاران رشته هایی که نام شان در لیست «Registered Testing Pool» یا همان «RTP» قرار دارد برای آلمان ارسال شده است.


منبع:

1399/06/01
14:13:15
5.0 / 5
2275
تگهای خبر: رشته , فوتبال , ورزش , ورزشكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری