با وجود پرداخت ۲۲۰ هزار یورو؛

بدهی 100 هزار یورویی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به آلمان

بدهی 100 هزار یورویی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به آلمان اسب من: ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران بابت آنالیز نمونه های ارسالی به آزمایشگاه های كلن و قطر در سال قبل و جاری میلادی، به مسئولان این دو آزمایشگاه بدهكار است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، کنترل دوپینگ ورزشکاران که مسئولیت اصلی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) بشمار می رود برای این ستاد بار مالی سنگینی دارد که بخش عمده آن بابت آنالیز نمونه های ارسالی به آزمایشگاه های «آکردیته» هزینه می شود.
هزینه آنالیز هر تست دوپینگ
طرفِ قرارداد ستاد ملی مبارزه با دوپینگ برای آنالیز نمونه گیری های به عمل آمده از ورزشکاران ایران دو آزمایشگاه کلن آلمان و قطر هستند. پرداختی به این دو آزمایشگاه هم به ترتیب برمبنای یورو و دلار انجام می شود.
طبق قرارداد منعقد شده میان نادو ایران و آزمایشگاه قطر، هزینه آنالیز هر تست دوپینگ توسط متخصصان این آزمایشگاه ۱۲۰ دلار است. در مورد آزمایشگاه کلن رقم های متفاوتی بابت بررسی تست دوپینگ ورزشکاران ایران تعیین شده است.
در صورتی که نمونه های ارسالی به کلن مربوط به جریان مسابقه باشد ۱۴۵ یورو هزینه آنالیز آن می شود. این هزینه برای تست هایی که خارج از مسابقه گرفته شده، ۱۰۵ یورو تعیین شده است. البته این هزینه ها با لحاظ کردن تخفیف آلمانی ها مصوب شده است. هزینه اصلی برای آنالیز نمونه های داخل و خارج مسابقه در کلن به ترتیب ۱۶۰ و ۱۲۰ یورو است.
در برخی موارد هم به خاطر مشکوک بودن نتیجه آنالیز اولیه بر روی نمونه گیری ها، بررسی دقیق تر توسط دستگاه های پیشرفته تر نیاز است. هزینه این نوع آنالیز در قطر ۲۳۰ دلار و در آلمان ۲۱۰ یورو تعیین شده است.
پرداختی ۲۲۰ هزار یورویی ایران در یک سال
همکاری ستاد ملی مبارز با دوپینگ ایران با آزمایشگاه قطر از اواخر سال قبل شروع شد. تا قبل از آن تمام نمونه گیری های انجام شده توسط ماموران این ستاد برای آنالیز در اختیار پزشکان آلمانی قرار می گرفت.
بنابراین تست های دوپینگی که طی سال ۲۰۱۹ میلادی توسط ماموران نادو از ورزشکاران ایران در رشته های مختلف گرفته شد بطور کامل برای آزمایشگاه کلن ارسال شد. این تست ها همگی آنالیز و نتایج آن مشخص شده است.
نادو ایران بابت بررسی و اعلام نتیجه نمونه گیری های ۲۰۱۹ سال قبل مبلغ ۲۲۰ هزار یورو به آزمایشگاه کلن پرداخت کرد اما همچنان به این آزمایشگاه و همین طور قطری ها بدهکار است.
بدهی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران به قطر و آلمان
به گزارش اسب من به نقل از مهر، از مجموع نمونه هایی که طی سال ۲۰۲۰ میلادی و تا به امروز و از ورزشکاران کشورمان گرفته شده، تعداد ۵۹ نمونه به آزمایشگاه قطر ارسال شده است. ۹.۰۲۵ دلار هزینه آنالیز این نمونه ها می شود که نتایج شان هم مشخص شده اما هنوز توسط ایران پرداخت نشده است.
بدهی نادو به آلمانی ها البته سنگین تر و به مبلغ ۱۰۰ هزار و ۳۸۸ یورو است. این بدهی بابت ۵۱۵ نمونه گیری پایانی در سال قبل میلادی و نمونه های ارسالی از دو ماهه ابتدایی سال جاری میلادی است.


منبع:

1399/04/31
13:54:30
5.0 / 5
2406
تگهای خبر: پزشك , تخصص , دستگاه , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری