قاسمی:

كرونا ضربه بزرگی به ورزشكاران آبی زد

كرونا ضربه بزرگی به ورزشكاران آبی زد به گزارش اسب من لژیونر واترپلوی ایران اظهار داشت: همه ورزشكاران از انتشار كرونا ضربه خوردند اما كرونا ضربه بزرگی به ورزشكاران آبی زد.


شایان قاسمی در گفت و گو با ایسنا در مورد شرایطش در لیگ واترپلوی فرانسه اظهار نمود: سال دومی است که در لیگ فرانسه بازی می کنم. سال قبل با یک تیم در شرق فرانسه قرار داد داشتم اما سال جاری به دلایلی تیمم را عوض کرده و با یک تیم در غرب فرانسه قرار داد بستم. من مدت زیادی با این تیم در قرنطینه بودم و ۲ ماهی می شود که تمرینات تیم شروع شده است.
لژیونر واترپلوی در ادامه اضافه کرد: زمان زیادی بود به ایران نیامده بودم و از تیم درخواست کردم تا مدتی به ایران بیایم. حدود سه هفته دیگر برای ادامه تمرینات به فرانسه باز خواهم گشت و لیگ فصل جدید هم از شهریورماه استارت خواهد خورد. لیگ فصل قبل با انتشار کرونا در ماه مارس میلادی (اسفندماه) با همان رده بندی نیمه تمام ماند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا همه افراد در فرانسه می توانند از استخر استفاده کنند، اظهار داشت: خیر فقط ورزشکارهایی که مورد تایید شهرداری شهر باشند. ورزشکاران نخبه هر شهر پس از انجام تست های کرونا و چکاپ (چکاپ قلب و.. و بررسی صدمه های قبلی) می توانند مجوز ورود به استخر و ادامه تمرینات را دریافت نمایند.
دروازه بان تیم ملی واترپلو در مورد ضرری که شیوع کرونا به ورزش آبی زد اظهار داشت: همه ورزشکاران از انتشار کرونا ضربه خوردند، اما شناگران و بازیکنان واترپلو ۲ برابر ضربه خوردند. شناگر هر چقدر که در خشکی تمرین کند تا به آب نزد فایده ای ندارد. کرونا ضربه بزرگی به ورزشکاران آبی زد.
قاسمی در ادامه اضافه کرد: هم اکنون بازیکنان تیم ملی واترپلو به صورت نیمه متمرکز تمرین می کنند اما واترپلو را باید جمعی تمرین کرد. نمی گردد هر بازیکن بلیت استخر روباز سر کوچه را بگیرد و جدا تمرین کند. البته شرایط این است و کسی هم مقصر نیست.
وی اظهار داشت: هم اکنون هیچ ورزشی تمرین و اردو ندارد. جمع کردن ورزشکاران کنار هم در این شرایط مسئولیت دارد و دشوار می باشد. همانطور که برخی مربیان گفته اند اگر یک ورزشکار کرونا بگیرد دشوار می باشد به قهرمانی برگردد. ازاین رو برگزاری اردو برای تیم ملی واترپلو سخت و مسیولیت سنگینی دارد.
قاسمی اظهار داشت: از طرفی هم هنوز تاریخ برگزاری مسابقات انتخابی المپیک مشخص نمی باشد. تنها یک تاریخ برای مسابقات انتخابی المپیک بین قاره ای داده اند که در فوریه خواهد بود اما بعید می دانم که برگزار گردد. شرایط المپیک هم هنوز مشخص نمی باشد. هیچ چیز معلوم نیست و اردو گذاشتن در این شرایط تنها برای حفظ آمادگی اولیه خواهد بود. هم اکنون هم که بازیکنان با مشورت مربیان تیم ملی یا باشگاهی جدا تمرین و هزینه می کنند و فدراسیون هم گاهی آنها را حمایت می کند.
لژیونر واترپلو به شانس تیم ملی واترپلو برای کسب سهمیه المپیک اشاره نمود و اظهار داشت: واقعا شانس کسب سهمیه داشتیم و این اغراق نیست. بر حسب اتفاق در این دوره ژاپن که در واترپلو ابرقدرت است، میزبان بود و در انتخابی حضور نداشت. آسیا یک سهمیه اضافی داشت و ما می توانستیم شانس بیشتری داشته باشیم اما نشد. البته هنوز هم چیزی معلوم نیست و قزاقستان در حد حرف قرار بود به المپیک برود و حتی این مورد از جانب فینا هم اعلام نشد. امکان دارد باز هم مسابقه بگذارند. نمی توان با عنایت به شرایط اظهار داشت که شانس بیشتر یا کمتر شده است، اما این شرایط برای همه کشورها بود.
وی در مورد تفاوت لیگ واترپلو فرانسه و ایران اظهار داشت: یکی از بزرگترین مشکل لیگ ایران مالی است. بازیکن قرارداد می بند اما هیچ حمایت مالی ندارد. دوستان صمیمی و عضو تیم ملی با تیم پرسپولیس قرار داد داشتند و در حالیکه تنها چند بازی آخر مانده بود یک ریال دریافت نکردند. این مورد خیلی غیر منطقی است. نمی گردد که در لیگ حرفه ای به خاطر رفاقت بازی کرد. هر بازیکنی که پول بگیرد بازی عرضه می دهد، اما در ایران اینطور نیست. تازه باشگاه ها هم چون اسپانسر کم است و شرایط اقتصادی کشور خاص است زبانشان دراز است.
قاسمی اظهار داشت: بازیکن تیم ملی که با پرسپولیس قرارداد داشته هیچ دریافتی نداشته است. پولی هم که فدراسیون به بازیکنان می دهد ناچیز است و اغلب ملی پوشان در این شرایط بدنبال مربی گری هستند. نباید در این شرایط و با سن کم بازیکن به دنبال این چیزها باشد اما وقتی دریافتی ندارد مجبور است. بازیکن چیز زیادی نمی خواهد. وقتی ۱۰۰ میلیون قرارداد بسته می خواهد حداقل ۳۰ میلیون آنرا دریافت کند.
وی اظهار داشت: لیگ هم در فرانسه ناتمام ماند اما من پولم را گرفتم. تا جایی که بازی کرده بودم را تمام گرفتم و بیشتر از ۸۰ درصد سایر بازی ها را هم دریافت کردم. اینکه بگویند لیگ تمام نشده و پول ندهند که نمی گردد. این مورد به بازیکن ربطی ندارد، اما دست بازیکن به جایی هم بند نیست. ۲ سال پیش با سایپا بازی کردم و مقداری از قراردادم مانده بود که تازه دو هفته گذشته به من پرداخت گردید.
دروازه بان تیم ملی واترپلو در انتها اظهار داشت: تفاوت دیگر لیگ ایران و فرانسه نظم و انضباط است. در لیگ فرانسه من از همین الان می دانم که ماه ۵ میلادی با کدام تیم، در کدام شهر، در کدام باشگاه؟ در چه ساعتی و با چه داوری؟ مسابقه دارم. همه چیز از اول مشخص است اما لیگ ایران اینگونه نیست ۱۰ بار تاریخ برگزاری مسابقات تغییر می کند و بازیکن نمی تواند حساب باز کند.
منبع:

1399/04/25
14:49:13
5.0 / 5
2257
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری