از سوی IOC صورت گرفت؛

اعمال بازبینی در شیوه نامه انتخابی المپیك توكیو

اعمال بازبینی در شیوه نامه انتخابی المپیك توكیو به گزارش اسب من كمیته بین المللی المپیك با عنایت به تعویق یك ساله المپیك توكیو با بازبینی در شیوه امه انتخابی این بازی ها، باید و نبایدهایی را در آن لحاظ كرده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، كمیته بین المللی المپیك، بازبینی در شیوه نامه انتخابی توكی و۲۰۲۰ كه در سال ۲۰۱۷ مورد تایید هیات اجرایی قرارگرفت، بدلیل شیوع گسترده و پاندمی ویروس كرونا صورت پذیرفته است.
بر اساس بازبینی صورت گرفته، تغییرات اعمال شده در هر یك از محورهای مربوط به المپیك توكیو به این شرح است:
رقابت های انتخابی
* آخرین فرصت برگزاری انتخابی ها نهایتاً تا قبل از ۲۹ ژوئن می باشد.
* ورودی نهایی رشته های ورزشی ۵ جولای خواهد بود.
* بازبینی در شیوه انتخابی می بایست با سرعت بیشتر بمنظور اطمینان بخشی به ورزشكاران و كمیته های ملی المپیك صورت پذیرد.
اختصاص سهمیه ها
* ورزشكاران و كمیته های ملی المپیك كه قبلاً سهمیه المپیك را كسب كرده اند، با وجود به تعویق افتادن بازی ها، سهمیه را حفظ می كنند. - درمجموع ۵۷ درصد از كل سهمیه ورزشكاران تابحال اختصاص یافته است و تقریباً ۵۰۰۰ سهمیه باقی مانده است.

* در بعضی موارد، سهمیه انتخابی المپیك توسط كمیته ملی المپیك یك كشور به دست می آید و در موارد دیگر مستقیماً توسط یك ورزشكار؛ در همه موارد و طبق منشور المپیك، كمیته ملی المپیك مربوطه حق انتخاب ورزشكاران را برای حضور در مسابقات المپیك توكی و۲۰۲۰ دارد.

* اولویت، مسیر انتخابی برای هر رشته است. این اصل فدراسیون های جهانی را ترغیب می كند تا با جایگزین كردن فرصت های از دست رفته برای تخصیص سهمیه با همان تعداد رویدادها، نگاهی مشابه را دنبال كنند.

* با عنایت به سناریویی كه تخصیص سهمیه بر مبنای رتبه بندی آن صورت می گیرد، فدراسیون های جهانی اختیار تعیین مهلت و رتبه بندی جدید دارند. كمیته بین المللی المپیك حساسیت چنین تصمیماتی را درك می كند لذا، یك تعادل ورزشی بین حفاظت از ورزشكارانی كه بر مبنای مهلت های پیشین انتخابی توكی و۲۰۲۰ نزدیك به كسب سهمیه بوده اند و ایجاد زمینه حضور برترین ورزشكاران برای انتخاب و حضور در سال ۲۰۲۱ می بایست برقرار گردد.

* فدراسیون های بین المللی و فدراسیون های متبوع ملی و كمیسیون های ورزشی ملزم به رسیدن به تفاهم و توافق در مورد بهترین تصمیم هستند.
احراز صلاحیت
* مطابق با این اصل كه ورزشكارانی كه در بازی های المپیك توكیو صلاحیت خویش را حفظ نموده اند واجد شرایط باقی بمانند، امكان پذیر است. فدراسیون های جهانی در صورت نیاز اجازه دهند ورزشكارانی كه واجد شرایط در سال ۲۰۲۰ هستند، واجد شرایط برای حضور در رقابت ها در سال ۲۰۲۱ باشند. تنها استثنا در صورتی خواهد بود كه این اولویت بندی سنی خطر ایمنی و یا پزشكی ورزشكاران را تهدید كند.
* با عنایت به معیارهای واجد شرایط بودن برای محدوده سنی پایین، در صورت وجود، IOC صلاحیت كامل IF ها را برای ارزیابی صلاحیت آن دسته از ورزشكارانی كه در ژوئیه سال ۲۰۲۰ واجد شرایط نیستند اما در سال ۲۰۲۱ با محدوده سنی پایین تر نزدیك می شوند، به رسمیت می شناسد.


منبع:

1399/01/21
12:01:10
5.0 / 5
3498
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری