لغو مسابقات بین المللی پارااسكی در ایران

لغو مسابقات بین المللی پارااسكی در ایران به گزارش اسب من رئیس انجمن اسكی معلولان و نابینایان و كم بینایان از لغو مسابقات بین المللی اسكی در رشته های آلپاین، اسنوبرد و صحرانوردی در پیست اسكی دیزین و امامزاده هاشم به علت شیوع ویروس كرونا در ایران اطلاع داد.عیسی ساوه شمشكی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: مسابقات بین المللی پارااسكی در رشته های آلپاین، اسنوبرد و صحرانوردی قرار بود از امروز پنجم اسفند با حضور چند تیم خارجی در پیست اسكی دیزین و امامزاده هاشم برگزار گردد كه به علت شیوع ویروس كرونا در ایران تیم های خارجی از حضور در ایران امتناع كردند و مسابقات هم به علت بخشنامه وزارت ورزش و جوانان لغو و به زمان دیگری موكول شد.
وی اظهار داشت: با عنایت به این كه سال آینده مسابقات كسب سهمیه پارالمپیك ۲۰۲۲ زمستانی در چین را پیش رو داریم مسابقات بین المللی پارااسكی فرصت مناسبی برای افزایش امتیاز ورزشكاران برای شركت در مسابقات زمستانی ۲۰۲۲ بود. البته تلاش ما بر این است كه باردیگر میزبان برگزاری این مسابقات در دی سال آینده باشیم تا ورزشكاران را برای مسابقات كسب سهمیه آماده نماییم.
رئیس انجمن اسكی معلولان و نابینایان و كم بینایان همینطور از اعزام ۲ ورزشكار معلول و نابینا و كم بینا به كمپ تمرینی نروژ در فروردین اطلاع داد و اضافه كرد: كمپ تمرینی نروژ در رشته صحرانوردی از ۲۵ تا ۳۰ فروردین برگزار می گردد كه جهت شركت در این كمپ اسامی ۱۰ورزشكار زن و مرد را به میزبان اعلام نموده بودیم كه متاسفانه نروژ تنها با حضور ۲ ورزشكار پیمان صالحی (معلول) و سعید محمودی (نابینا و كم بینا) در این كمپ تمرینی موافقت نمود.
ساوه شمشكی افزود: این كمپ تمرینی كه تمام هزینه های آنرا میزبان تقبل كرده است از ۲۵ فروردین آغاز و به مدت یك هفته در نروژ ادامه خواهد داشت.
او در آخر با اشاره به كمبود تجهیزات اسكی در ورزش معلولان و نابینایان و كم بینایان، تصریح كرد: با عنایت به افزایش تعداد اسكی بازان معلول و نابینا و كم بینا هم اكنون با مشكل لوازم و تجهیزات نو و استاندارد در این رشته مواجه هستیم. به صورتی كه اغلب تجهیزات ورزشكاران مربوط به ۵ سال پیش است كه جوابگوی این رشته نیست. در گذشته اگر تنها دو ورزشكار در بخش معلولان و نابینایان و كم بینایان فعالیت می كردند امروز این تعداد به ۴۵ نفر افزایش پیدا كرده كه باید از تجهیزات و لوازم استاندارد و به روز برخوردار باشند.1398/12/05
22:25:27
5.0 / 5
4133
تگهای خبر: اسب , استاندارد , اسكی , المپیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری