لژیونر واترپلو:

قزاقستان چون از ایران می ترسید كرونا را بهانه كرد

قزاقستان چون از ایران می ترسید كرونا را بهانه كرد به گزارش اسب من لژیونر واترپلوی ایران اظهار داشت: قزاقستان از تیم ملی ایران می ترسید بنا بر این از بیماری كرونا سوءاستفاده كرد و سهمیه را گرفت.


شایان قاسمی لژیونر واترپلوی ایران پس از اقدام عجیب فدراسیون جهانی شنا در لغو مسابقات انتخابی المپیك و اعزام تیم قزاقستان به المپیك توكیو، در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: حدودا آذرماه برای پیگیری تمرینات تیم ملی واترپلو به ایران آمدم. قرار بود یك ماه و نیم ایران بمانم تا برای مسابقات انتخابی المپیك آماده شویم و به قزاقستان برویم اما این مسابقات اول به تعویق افتاد و طبق مقررات بین المللی باشگاهم باید به من مرخصی می داد چون كمك به تیم ملی در اولویت قراردارد. بعد كه مسابقات لغو شد همه شوكه شدند و همه چیز بهم ریخت. بی انگیزگی كه ۱۰۰ درصد پیش می آید اما ورزشكاران هنوز تمرین می كنند هر چند كه تمرینات متمركز نیست. واترپلوئیست ها باید بدن خودرا آماده نگه دارند چون هنوز ما به برگزاری بازی پلی آف بین تیم ایران و قزاقستان امید داریم.
وی اظهار داشت: قزاقستان از بیماری كرونا سوءاستفاده كرد و سهمیه را گرفت. این اصلا عادلانه نیست. قزاقستان اگر می دانست ما را شكست می دهد هیچ وقت این كار را نمی كرد و ملاك را مدال طلای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ قرار نمی دادند. این كار قانونی نیست و شبیه لابی گری است. اگر مقرر است مسابقه لغو شود باید قزاقستان هم به انتخابی جهانی هلند بیاید و یك سهمیه به آن مسابقات اضافه شود. المپیك بزرگترین رویداد جهان است و اینكه یك كشور بخواهد سهمیه مستقیم و غیر قانونی بگیرد منطقی نیست.
لژیونر واترپلوی ایران افزود: اگر قزاقستان از میزبانی انصراف داده باید میان مدعیان، بازی پلی آف اجرا شود. چین كه سهمیه المپیك بانوان گرفته و اعتراضی ندارد. قزاقستان هم كه هم اكنون سهمیه مستقیم گرفته و تنها ایران اعتراض دارد. در روابط بین الملل مقداری ضربه خوردیم. امیدوارم با پیگیری هایی كه رئیس فدراسیون شنا و رئیس كمیته ملی المپیك دارند به نتیجه برسیم. ما حرف غیر منطقی نمی زنیم. می گوییم طبق قانون بین تیم های مدعی پلی آف بگذارید. تك بازی در كشور سوم یا بازی رفت و برگشت در پایتخت دو كشور اجرا شود تا تكلیف تیم المپیكی مشخص شود. قانون این است اما قزاق ها با قلدری از آن چشم پوشی كردند. جوانمردانه نیست كه قزاقستان با گرفتن سهمیه مستقیم بدون انتخابی به المپیك برود.
قاسمی در مورد نتیجه بازی پلی آف ایران و قزاقستان اظهار داشت: در این مورد نمی توان گفت نتیجه برد، باخت یا تساوی می شود. همیشه یك سر برد و یك سر باخت است. قزاقستان تیمی است كه دو بازیكن صرب و یك بازیكن روس به خدمت گرفته است. بیشتر بازیكنانش چند ملیتی هستند و هزینه زیادی كرده تا تیم خودرا ارتقا دهد اما مطمئنم از ما می ترسد. اگر نمی ترسید از میزبانی انصراف نمی داد تا راحت سهمیه بگیرد. قزاق ها كرسی های زیادی در فینا دارند و توانستند سهمیه راحت بگیرند. بازی با قزاقستان بازی قشنگی می شد و هوش هیجانی و تجربه بود كه برنده را مشخص می كرد.
عضو تیم ملی واترپلو ایران در مورد مسابقات انتخابی المپیك در هلند اظهار داشت: تابحال كه مقرر است قزاق مستقیم به المپیك برود و ایران و چین به مسابقات انتخابی هلند بروند. آن مسابقات سطح بسیار بالایی دارد چون كشورهایی كه نتوانستند سهمیه بگیرند در آن حاضر می شوند. در این مسابقات ۴ سهمیه توزیع می شود. ایران ترجیح می دهد به این مسابقات نرود چون از یك طرف حقمان خورده شده و از جانب دیگر شانس بالایی نداریم. ما در آسیا راحت می توانستیم سهمیه بگیریم. اگر در آسیا قرار بود قزاقستان را شكست دهیم و به المپیك برویم در آن مسابقات باید تیم هایی همچون كرواسی، یونان، روسیه مونته نگرو كه ابر قدرت های واترپلوی دنیا هستند را شكست دهیم. اگر در قزاقستان ۶۰ تا ۷۰ درصد شانس المپیكی شدن داشتیم در مسابقات هلند تنها ۵ درصد شانس خواهیم داشت. خود قزاق ها می دانستند اگر به هلند بروند احتمال سهمیه گرفتنشان بسیار كم است. من خودم در اروپا بازی می كنم سطح واترپلو در اروپا خیلی بالاتر از آسیا است.
او اظهار داشت: مهمترین ارگانی كه می تواند حالا كمك كننده باشد كمیته ملی المپیك است. تا جایی كه می دانم نامه اعتراضی به IOC و فینا زده است. در كتاب قانون فینا همه چیز به نفع ماست و توپ در زمین آنها است، اما آنها فعلا با قلدری این كار را كرده اند و كمیته ملی المپیك می تواند دراین زمینه كمك بزرگی به واترپلو كند. مسابقات انتخابی المپیك است و ناظر مستقیم مسابقات هم IOC است.
قاسمی درانتها اظهار داشت: ما از ۱۱ ماه قبل برای این مسابقات برنامه ریزی كرده بودیم. هزینه هایی كه برای آمادگی شده از یك سو و فشار روحی و روانی بازیكنان تیم ملی واترپلو از طرف دیگر به ایران لطمه زده است. مسابقات كه عقب افتاد مجبور شدیم دو بار بدن خودرا به اوج آمادگی برسانیم كه از این بابت ضربه خوردیم. در واترپلو كه یك رشته سنگین است نمی گردد در ضمن یك ماه و نیم دو بار به اوج برسی. وقتی این اتفاق می افتد فشار روحی و روانی زیادی به بدن وارد می شود. حالا بحث ضرر مالی یك طرف و بحث زحمت هایی كه كشیده شده و فینا نادیده گرفته طرف دیگر است. رضوانی خودش ورزشی است و الان به شدت از ما حمایت می كند و حامی بچه ها است. آرزوی هر ورزشكاری المپیك است كه خیلی راحت قزاق ها این حق را از ما گرفتند.1398/12/02
13:38:06
5.0 / 5
4085
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری