خلیلیان با مهر مطرح كرد:

منتظر اعلام نتیجه ۱۵۰ تست دوپینگ از آلمان هستیم

منتظر اعلام نتیجه ۱۵۰ تست دوپینگ از آلمان هستیم به گزارش اسب من به قول دبیركل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، نتیجه ۱۵۰ تست باقی مانده از سال قبل میلادی هنوز از جانب آزمایشگاه كلن آلمان اعلام نشده است.به گزارش اسب من به نقل از مهر، یك ماه از شروع سال میلادی جدید می گذرد اما هنوز ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) پیگیر آنالیز و اعلام نتیجه بخشی از نمونه گیری های به عمل آمده از ورزشكاران پارسال میلادی است.
موضوعی كه خبرگزاری مهر هم در گزارشی با عنوان «پنهان كاری در دوپینگ ۱۰ ورزشكار ایران/ ۱۵۰ نمونه معطل پول» به آن پرداخت و اینگونه اعلام نمود كه بدهی ۱۵۰ هزار یورویی به آزمایشگاه كلن آلمان سبب تاخیر در آنالیز نمونه های ارسالی شده است.
البته اقدامات لازم برای پرداخت بدهی نادو ایران به آلمان با پیمودن مسیرهای مختلف و حتی گذر از حساب بانكی وزارت امور خارجه ایران در فرانكفورت انجام شد. بدین ترتیب آنالیز نمونه گیری ورزشكاران ایران در دستور كار پزشكان و متخصصان آلمانی قرارگرفته است.
مهرزاد خلیلیان دبیركل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در گفتگو با خبرنگار مهر در این مورد اظهار داشت: از چند هفته پیش برای پرداخت بدهی به آزمایشگاه كلن آلمان اقدام شد اما از آنجائیكه به خاطر مشكلات موجود در ورود و خروج های بین المللی قادر به واریز مستقیم پول نیستیم، تسویه حساب كامل با پیمودن فرایند زمانی طولانی انجام شد.
وی خاطرنشان كرد: هفته گذشته مبلغ بدهی به آزمایشگاه كلن آلمان به صورت كامل به حساب این آزمایشگاه واریز شد. ازاین رو بدهی ما به آلمانی ها صفر شد و مشكل دیگری برای آنالیز تست های دوپینگ نیست.
سرپرست فدراسیون پزشكی ورزشی با تاكید بر اینكه ۱۵۰ نمونه گیری از ورزشكاران ایران در آزمایشگاه كلن است كه هنوز آنالیز نشده اند، تصریح كرد: با پرداخت بدهی معوقه، آنالیز این نمونه ها شروع می شود. منتظر هستیم تا نتیجه آنها را گرفته و مراحل لازم برای مدیریت نتایج آنها را طی نماییم.
خلیلیان با یادآوری اینكه تست سلامت ورزشكاران ایران در بازی های المپیك شروع شده است، اظهار داشت: با هماهنگی كمیته ملی المپیك معاینه تمام ورزشكاران اعزامی به توكیو صورت خواهد گرفت. همینطور در مورد كنترل دوپینگ این دسته ورزشكاران هم برنامه جامعی داریم.

1398/11/12
21:01:42
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری