رد شدن نام چهره های شاخص وزنه برداری برای گزینشی كلمبیا

رد شدن نام چهره های شاخص وزنه برداری برای گزینشی كلمبیا به گزارش اسب من یك مسابقه گزینشی المپیك دیگر برای دو چهره شاخص وزنه برداری در نظر گرفته شده كه در صورت نیاز در آن رقابتها هم وزنه بزنند.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، وزنه برداری ایران به دنبال گرفتن دو سهمیه در المپیك ۲۰۲۰ است و در نظر دارد یكی از این دو سهمیه در دسته ۹۶ كیلوگرم باشد. سهراب مرادی و كیانوش رستمی دوگزینه اصلی برای رسیدن به این یك سهمیه هستند كه البته كار بسیار مشكلی را پیش رو دارند چونكه این دو نفر باید یا جزو هشت نفر اول رنكینگ دسته ۹۶ كیلوگرم قرار بگیرند و یا اینكه بهترین وزنه بردار آسیا باشند.
سهراب مرادی كه در حال گذراندن دوره درمانی خود است، در جام فجر وزنه نمی زند و مقرر است پس از جام فجر به اردوی تیم ملی اضافه شود و برای مسابقات غرب آسیا و سپس قهرمانی آسیا آماده شود.
اما در این میان فدراسیون برای مسابقات گزینشی المپیك در كلمبیا هم ثبت نام كرده و نام دو، سه وزنه بردار را رد كرده است اما این رویداد به اصلاح حالت ذخیره رادارد تا مثلا اگر سهراب مرادی در غرب آسیا نتیجه خوبی نگرفت شانس دیگری داشته باشد. چون سهراب مرادی باید از دو مسابقه امتیاز بالایی بگیرد یكی از آن مسابقات، قهرمانی آسیا قزاقستان و دیگری یك گزینشی است.
كادرفنی، رقابتهای غرب آسیا را بعنوان یك گزینشی دیگر برای سهراب مرادی در نظر گرفته كه البته سهراب مرادی كار بسیاری مشكلی پیش رو دارد و باید وزنه های بالایی بزند تا با امتیاز خوبی كه می گیرد، بتواند در رنكینگ صعود كند ازاین رو چون مصدوم هم بوده هر اتفاقی امكان دارد در آن مسابقات بیفتد. اگر مرادی در غرب آسیا خوب كار نكند یا اوت شود، مسابقات كلمبیا هم هست كه بتواند شركت نماید و امتیاز بالا را آنجا بگیرد اما اگر در همان غرب آسیا امتیاز خوبی بگیرد دیگر ضرورتی به حضور در مسابقات كلمبیا نیست.
با ثبت نام در مسابقات كلمبیا، دیگر اشتباه مسابقات گزینشی سوئیس تكرار نمی گردد كه به از دست رفتن المپیك برای سعید علی حسینی و مشكل امتیازی كیانوش رستمی منجر گردید.
كیانوش رستمی هم در جام فجر، غرب آسیا و قهرمانی آسیا شركت می كند و با این وجود به نظر می آید نام او هم برای كلمبیا رده شده باشد.
مسابقات كلمبیا ۲۸ اسفند تا ۴ فروردین برگزار می گردد.
مسابقات غرب آسیا هم ۶ تا ۱۰ اسفند در امارات برگزار می شود.
هم اكنون سهراب مرادی با ۱۳۳۳امتیاز در رده هفتاد و هشتم و كیانوش رستمی با ۲۸۵۲ امتیاز در رده بیست و ششم رنكینگ دسته ۹۶ كیلوگرم قرار دارند.
منبع:

1398/11/07
20:30:29
5.0 / 5
4447
تگهای خبر: اردو , المپیك , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری