سلطانی فر:

فشارها برای سلب میزبانی، با پشتیبانی آمریكا، رژیم صهیونیستی و سعودی هاست

فشارها برای سلب میزبانی، با پشتیبانی آمریكا، رژیم صهیونیستی و سعودی هاست به گزارش اسب من وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: ورزش ایران با وجود تهدیدات سیاسی رشد شایان توجهی داشته است.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر بامداد دوشنبه در مجمع عمومی كمیته ملی المپیك بیان كرد: از مدیران و رییسان فدراسیون ها تشكر می كنم. به اذعان مسئولان IOC ورزش ایران رشد شایان توجهی داشته است بااینكه تهدید هم شده كه به سبب مسائل سیاسی است. فشارهای زیادی كه امروز به ورزش ایران وارد می شود متاثر از شرایط سیاسی است كه امروز كشور با آن درگیر است. ناعادلانه ترین و سنگین ترین تحریم ها به ایران تحمیل می شود.
او افزود: جنگ واقعی و تمام عیار بین ما و جبهه ای كه در راس آن آمریكا جنایت كار است وجود دارد و از تمام ابزارها استفاده می كنتد تا ما را به زانو درآورد. فشارهایی كه امروز به ورزش كشور وارد می شود متاثر از شرایط سیاسی است كه كشور امروز با آن درگیر است. ناعادلانه ترین تحریم های ۴۱ سال قبل به كشور وارد شده است. در دنیا ما هیچ گاه تا این حد از ابعاد مختلف تحت فشار اقتصادی و سیاسی نبودیم. فشارهای سیاسی در ایام آینده گسترش هم خواهد یافت. عرصه ورزش، هنر، گردشگری و... به تبع این فشارهای اقتصادی و سیاسی تحت تاثیر قرار می گیرند. یك جنگ واقعی بین ما و جبهه آمریكاست كه از ضربه زدن به كشور ما با تمام ابزارها پرهیز نمی كند.
سلطانی فر هم چنین اظهار داشت: ملت هم در این ۴۱ سال قبل آب دیده شده است. آنها عرصه را تنگ می كنند تا مردم خسته شوند اما ملت ایران پاسخ این سختی ها را در مراسم خاكسپاری پیكر سردار سلیمانی دادند و عاشقانه پای ارزش های شان ایستادند. شاهد از دست دادن سردار رشید اسلام بودیم و فكر می كنم مثل شخصیت هایی چون شهید بهشتی و مطهری دشوار است نبود او جبران شود.
وی با اشاره به حوادث اخیر اظهار داشت: امیدواریم خون شهدا موجب شود شاهد رویش های بی شماری در عرصه مقاوت و جهاد و شهادت باشیم. حادثه سقوط هواپیما اوكراینی بسیار جانگداز بود و همه آنها فرزندان ما بودند و موظف هستیم از حقوق آنها دفاع نماییم. برخی اهتمام كردند سوء استفاده هایی داشته باشند و این را تعداد معدود شاید چند صد نفری در تظاهرات یكی دو روزه می خواستند تبدیل كنند به مقابله با نهادی ارزشمند؛ در صورتیكه با هوشیاری مردم این توطئه هم خنثی شد و این نهاد انقلابی مانند گذشته مورد حمایت مردم است. اشتباه یكی دو نفر موجب نمی گردد دستاوردهای این نهاد انقلابی زیر سوال برود.
سلطانی فر خطاب به روسای فدراسیون ها اشاره كرد: ما باید با درك شرایط فعلی كشور خودرا با شرایط مالی و اعتباری كشور تطبیق دهیم. اینكه می بینم مسئولان فدراسیون ها با وجود اینكه اعتباراتشان نسبت به گذشته افزایش نیافته و اعزام ها تقلیل پیدا كرده اما با صلابت كار را اداره می كنند، خوشحالم. از فدراسیون ها كه با وجود همه محدودیت ها و مشكلات با تدبیر اجازه ندادند امور جاری با مشكل روبرو شود باید تشكر كرد.
او در مورد جلسه با توماس باخ اظهار داشت: ما سعی كردیم دقیق ترین اطلاعات را به آنها بدهیم. تصورمان بر این است به نكات و توافق كلی در مورد مسائل مختلف در مورد برخی رشته ها و ورزشكاران رسیدیم. نهایتا نگاهی كه مسئولان IOC داشتند خوب بود. ملاحظات دو طرف عنوان شد و انتظاری كه از جانب مقابل داشتیم عنوان شد و فكر می كنم به نقاط خوبی رسیدیم اما باید مراقبت هایی داشته باشیم تا ان شاءالله این دوره فشار خاص را پشت سر بگذاریم. البته نشست هایی كه قبلا صالحی امیری با مسئولان IOC داشت بسیار كارساز بود.
سلطانی فر در مورد سلب امتیاز میزبانی از باشگاه های فوتبال ایران اظهار داشت: ما یقین داریم این فشارها توسط آمریكایی ها با جنایت و پشتیبانی رژیم صهونیستی و سعودی ها انجام می شود. AFC نامه زد كه یك مسئول دولتی امنیت مسابقات را ضمانت كند و ما پاسخ دادیم و امنیت برگزاری مسابقات را تضمین كردم. اما از فردای آن روز رسانه های سعودی زمزمه هایی مطرح نمودند در خصوص اینكه شرایط ایران خوب نیست. جمعه پس از ظهر از طرف AFC نامه رسمی دریافت شد در خصوص شرایط خاص ایران و ناامنی در ایران و اینكه امنیت برای پروازهای بین المللی وجود ندارد و پیشنهاد بر این است كه مسابقاتی كه ایران میزبان است در كشور ثالث اجرا شود.
او افزود: فدراسیون بلافاصله جواب داد و حتی سازمان هواپیمایی تایید نمود كه مشكلی وجود ندارد و فضای ایران معمول است و این را هم فرستادیم. اعتراضات فرستاده شد. تاج هم نظر منفی خودرا اعلام نمود و من هم پیام كتبی برای شیخ سلمان فرستادم كه تجدید نظر كند. بعد از جلسه باشگاه ها در فدراسیون، آنها حاضر نشدند ذلت را بپذیرند. من هم شنبه شب گفتگوی تلفنی با شیخ سلمان داشتم و اعتراض كردم و خواستم تجدید نظر كند و بعد از 45 دقیقه گفتگو او اظهار داشت كه بررسی می كند. روز گذشته هم باردیگر هم نامه كتبی فرستادم.
او افزود: مجلسی ها هم از تصمیم چهار باشگاه كه تن به این ذلت نمی دهند حمایت كردند و خواهان این شدند با همین رویكرد از حیثیت ایران و فوتبال ایران دفاع شود. با مسئولان دیپلماسی كشور هم نشست خوبی داشتیم كه آنها هم از ظرفیت های خود استفاده كنند تا از حق و حقوق فوتبال ایران دفاع نماییم. خوشبختانه برای نخستین بار در یك موضوع ورزشی اجماع خوبی به وجود آمده است. همه مردم، رسانه ها و مسئولان متفق القول هستند این تصمیم ناحق است. كشورهای دیگر هستند كه وضعیت بدی دارند اما در ایران از امنیت و ثبات خوبی برخوردار هستیم اما به بهانه نبود امنیت می خواهند میزبانی را از ما سلب كنند.
او اظهار داشت: ما از حیثیت ورزش و مردم ایران كه مورد اهانت قرار گرفت دفاع می نماییم. از تلاش برادرم صالحی امیری كه یار پرتوان و محور مهم برای توسعه ورزش است تشكر می كنم.
سلطانی فر در ادامه، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: اگر با مردم صادقانه و شفاف صحبت نماییم می توانیم از حمایت آنها استفاده نمائیم. امیدوارم با پیگیری هایی كه انجام شده بتوانیم تغییری در تصمیم AFC ایجاد نماییم. ایران كشور امن و با ثبات است. ما در ظرف یك ماه آینده میزبان هفت رویداد بین المللی هستیم و هیچ مشكلی برای حضور ورزشكاران و كشورهای خارجی نداریم.
سلطانی فر در پاسخ به این پرسش كه فعالیت كمیته ملی المپیك در دو سال قبل را چطور می بیند، اشاره كرد: فكر می كنم اتفاقات خوبی در كمیته ملی المپیك رخ داد به خصوص در بحث شفافیت مالی و بودجه ای. تعاملی كه كمیته ملی المپیك با بخش های مختلف داشته بسیار عالی بوده است. نتایج این اقدامات را در رویدادهای مختلف می بینیم. به صورت مشترك با كمیته ملی المپیك در ستاد عالی بازیها نشست هایی را داریم كه عملكرد و فعالیت فدراسیون ها را رصد می نماییم و تلاش می نماییم مشكلات را برطرف نماییم. در دو سه روز آینده كمك هزینه شش ماه اول را به ورزشكارانی كه سهمیه المپیك گرفته اند می دهیم.
او در پاسخ به این پرسش كه فكر می كند جایگاه ایران در المپیك توكیو نسبت به ریو چگونه باشد، اشاره كرد: فقط اطمینان دارم ورزشكاران تلاش ویژه ای در المپیك توكیو خواهند داشت.
منبع:

1398/10/30
13:38:14
5.0 / 5
4181
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری