نیمی از سهمیه های پارالمپیك برای اعزام به توكیو آب رفت!

نیمی از سهمیه های پارالمپیك برای اعزام به توكیو آب رفت! به گزارش اسب من دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك اظهار داشت: تا به امروز 73 سهمیه پارالمپیك كسب شده كه از این تعداد تنها 39 سهمیه مورد تایید كمیته ملی پارالمپیك است و در لیست اعزام قرار دارند.


هادی رضایی در گفت و گو با ایسنا، اضافه كرد: ما از یك سال قبل سیاست خودرا برای اعزام ورزشكاران به بازی های پارالمپیك ۲۰۲۰ توكیو به تمام فدراسیون ها اعلام كردیم و به آنها این مساله را گوشزد كردیم كه سیاست ما بر اساس مدال آوری است و كسانی كه در این سیاست قرار نگیرند به توكیو اعزام نمی شوند. هم چنین در این سیاست یك گروه چهارمی نیز قرار دادیم كه شامل كسانی است كه ركوردار آسیا هستند و با پشتیبانی از این گروه در پارالمپیك توكیو می توانیم آنها را برای بازی های پاراآسیایی ۲۰۲۲ چین آماده نماییم.
او اظهار داشت: افرادی كه تا به امروز در رشته های مختلف موفق به كسب سهمیه شدند اگر در این چهار گروه قرار نگیرند امكان اعزام آنها به توكیو وجود ندارد. به هر صورت هیچ فدراسیونی دراین زمینه نمی تواند اعتراضی به سیاست ما داشته باشد چون از یكسال گذشته كه ستاد بازی های پارالمپیك توكیو تشكیل شد و خود فدراسیون ها نیز در راس این ستاد بودند در جریان بخشنامه و سیاست كمیته ملی پارالمپیك بودند و موضع ما بر آنها كاملا شفاف و مشخص است.
دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك هم چنین درباره وضعیت اعزام تیم های بسكتبال باویلچر، شنا و فوتبال پنج نفره به پارالمپیك توكیو اشاره كرد: بسكتبال با ویلچر در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه در جایگاه سوم قرار گرفت و فوتبال پنج نفره دوم آسیا شد، وضعیت شنا هم كاملا مشخص است. همانطور كه گفتم سیاست كمیته ملی پارالمپیك برای اعزام كسب مدال طلا، نقره و برنز و هم چنین تداوم قهرمانی در آسیا است. بدین سبب رشته هایی كه نتوانند در این سیاست قرار بگیرند امكان اعزام به توكیو را نخواهند داشت.
رضایی افزود: ما تا ده بهمن فرصت داریم تا به كمیته بین المللی پارالمپیك اعلام نماییم كه در فوتبال پنج نفره اعزام به توكیو خواهیم داشت یا خیر؟ به هر صورت ما بر طبق سیاست خود پیش می رویم و هیچ فدراسیونی حق انتقاد یا اعتراض دراین زمینه ندارد.
وی هم چنین در پاسخ به این پرسش كه تعداد سهمیه های كسب شده در رشته های تیمی چگونه محاسبه می شود؟ اشاره كرد: ما تا به امروز تنها در یك رشته تیمی والیبال نشسته حضورمان در پارالمپیك مورد تایید است كه موفق به كسب ۱۲ سهمیه در این رشته شدیم، هرچند تنها یك مدال برای آن محاسبه می شود.
دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك اشاره كرد: با مشكلات اقتصادی كه درگیر آن هستیم ما باید اعزام كاروان خودرا به پارالمپیك توكیو طوری مدیریت نماییم كه اعزام كیفی و پرمدال باشد. اهتمام ما بر این است برای ورزشكارانی هزینه نماییم كه در توكیو به نتیجه مطلوب برسیم و از هزینه های اضافی صرفه جویی نماییم. اساسا با كاهش ورزشكاران تعداد مربیان و همراهان نیز كاهش پیدا خواهدنمود و این سبب كاهش هزینه های اضافی می شود.
رضایی درانتها در پاسخ به این پرسش كه تا به امروز پیش بینی شما از بازی های پارالمپیك توكیو چگونه است؟ اضافه كرد: پیش بینی ما تا به امروز كسب ۹ مدال طلا است، البته هنوز در بعضی از رشته ها ما كسب سهمیه داریم و بعد از اتمام سهمیه ها ارزیابی بهتری می توانیم نسبت به تعداد مدال ها و جایگاه خود درتوكیو داشته باشیم.
منبع:

1398/10/25
16:27:24
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: اسب , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری