سجادی:

در كشتی، تكواندو و كاراته پیش بینی مدال المپیك داریم

در كشتی، تكواندو و كاراته پیش بینی مدال المپیك داریم اسب من: سرپرست كاروان ایران در المپیك 2020 معتقد می باشد كه سه رشته كشتی، تكواندو و كاراته شانس بیشتری برای كسب مدال در بازیهای توكیو دارند.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، نصرالله سجادی، سرپرست كاروان ایران در المپیك ۲۰۲۰ در ارتباط با طراحی لباس كاروان ایران برای المپیك توكیو اظهار داشت: تا جایی كه اطلاع دارم انتخابات انجام شده و از بین مجموعه طرح ها و كارها، ۱۲ مجموعه انتخاب شده است و به كمیته ملی المپیك پیشنهاد شده است. در جلسه ستاد عالی بازی ها هم صحبت شد و قرار شده تا باردیگر در این مورد صحبت نماییم. مشكلی وجود ندارد طرح ها آماده هستند و فقط باید انتخاب كنیم
او در واكنش به اینكه زنان می توانند بعنوان سرپرست كاروان ورزشی به رویدادهای ورزشی اعزام شوند اظهار داشت: در آینده می توانند. الان كه من هستم اما اعتقاد دارم كه زنان می توانند بعنوان سرپرست كاروان باشند.
سجادی در مورد شرایط تیم ملی فوتبال امید و شانس كم آنها در كسب سهمیه المپیك اظهار داشت: در ستاد در این زمینه صحبتی نشده است. وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال باید شرایط را بررسی نمایند. ما در مسائل فنی دخالت نمی نماییم و فقط حمایت می نماییم. فعلا مسابقات تمام نشده اما شانس شان بسیار كم است.
او در پاسخ به این پرسش كه پیش بینی كمیته ملی المپیك چند سهمیه المپیك توكیو است؟ اظهار داشت: پیش بینی این بوده كه نزدیك ۶۰ تا حداكثر ۷۰ نفر سهمیه بگیریم. الان تا اندازه ای موفق شده ایم و هنوز وقت داریم. شما می دانید برای نخستین بار پس از انقلاب است كه دو رشته تیمی ما سهمیه می گیرند. البته پیش از انقلاب قهرمان بازی های آسیایی به المپیك می رفت و رقابت ها به این صورت فشرده نبود البته قصد این را ندارم كه ارزش آنها را پایین بیاورم.

سجادی درباره اینكه برخی كشورها پیش بینی مدال های خودرا كردند اما چرا ایران دراین زمینه صحبت نكرده است؟ بیان كرد: تعداد كشورهایی كه پیش بینی مدال كردند زیاد نیست. ۲۰۶ كشور در المپیك شركت می كنند و حدود ۸۰ كشور مدال آور هستند. فدراسیون های ما هم پیش بینی هایی كردند اما الان نمی گردد اعلام نمود. مثلا در كشتی همیشه مدال آوردیم و این دوره هم باید مدال بیاوریم. در كشتی از ۱۲ سهمیه تعدادی را كسب كردیم و حتما ۷ نفر دیگر هم كسب سهمیه می كنند. اجازه بدهید ابتدا كسب سهمیه صورت گیرد. كشورهایی كه پیش بینی می كنند ۹۰ درصد سهمیه های خودرا گرفته اند. كشور ما هم می تواند پیش بینی نماید چون به خوبی از شرایط بازی ها و رقبا آشنا هستیم اما باید تكلیف سهمیه ها مشخص شود. هنوز كاراته، شمشیربازی، قایقرانی و بوكس كسب سهمیه هایشان مانده است. پیش بینی داریم كه در رشته های كشتی آزاد و فرنگی، كاراته و تكواندو مدال بگیریم و شانس بیشتری دارند.
او در مورد تعیین معاونان كاروان اعزامی اظهار داشت: وقتی تعداد ورزشكار، كادر فنی، پزشكی و اجرایی مشخص شود، معاونان را هم تعیین می نماییم.
سجادی در همایش ملی زن و ورزش در مورد حضور زنان در رویدادهای ورزشی بیان كرد: در این سال ها به حوزه ورزش بانوان در سطح بین المللی توجه شده است. جهان در رویدادهای قاره ای و المپیك دوره های خوبی را در بخش بانوان نداشته است. در سال ۱۹۰۰ در پاریس ۲/۲ درصد ورزشكاران زن بودند و تا اواخر قرن بیستم به چهل درصد رسید برخی فكر می كنند ما چون محدود هستیم زنان فعال نیستند اما اینگونه نیست.
او اضافه كرد: در سطح كمیته بین المللی المپیك كارهای زیادی برای حضور زنان انجام شده است. در المپیك ۱۹۶۴ نخستین حضور بانوان ایران در دوومیدانی و ژیمناستیك را داشتیم كه سه بانو شركت كردند. ۱۹۶۸ و ۱۹۷۲ نیز زنان ما غایب بودند. المپیك ۱۹۷۶ تیم شمشیربازی زنان ایران حضور داشت. تا المپیك ۲۰۱۶ جمعا ۸ دوره، ۳۳ ورزشكار زن در رشته های دوومیدانی، ژیمناستیك، شمشیر بازی، تیراندازی، تكواندو، تنیس روی میز، تكواندو و قایقرانی داشتیم.
منبع:

1398/10/24
19:02:27
5.0 / 5
4729
تگهای خبر: المپیك , بازی , بوكس , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری