در گزارش اسب من مطرح شد:

واكنش دبیركل كمیته المپیك به تعلیق كمیسیون ورزشكاران توسط IOC

واكنش دبیركل كمیته المپیك به تعلیق كمیسیون ورزشكاران توسط IOC به گزارش اسب من دبیركل كمیته ملی المپیك در واكنش به تعلیق كمیسیون ورزشكاران توسط كمیته بین المللی المپیك اظهار داشت: IOC مداخله مستقیم در امور كمیسیون ها ندارد با این وجود منتظر پاسخ این نهاد به ابهامات مطرح هستیم.به گزارش اسب من به نقل از مهر، در ادامه حواشی به وجود آمده پیرامون كمیسیون ورزشكاران كمیته ملی المپیك كه تا استعفای ۷ عضو این كمیسیون، درخواست آنها برای برگزاری مجمع فوق العاده و واكنش تند هادی ساعی تنها عضو كمیسیون در هیات اجرایی ادامه داشت، صحبت هایی در خصوص تعلیق كمیسیون ورزشكاران از طرف كمیته بین المللی المپیك مطرح گردیده است.
این موضوع و صحت آن از آنجایی قابل توجه است كه كمیته ملی المپیك در ارتباط با بخشنامه كمیسیون ورزشكاران و ابهاماتی كه در مورد آن مطرح است از كمیته بین المللی المپیك استعلام گرفته و حتی گفته می شود سیدرضا صالحی امیری كه این روزها در لوزان سوئیس به سر می برد در دیدار با مقامات IOC پیگیر این مساله خواهد بود تا هرچه سریعتر در ارتباط با كمیسیون ورزشكاران و ابهامات آن تعیین تكلیف شود.
كیكاووس سعیدی دبیركل كمیته ملی المپیك البته می گوید تعلیقی در كار نیست اما طبق نظر IOC در ارتباط با كمیسیون ورزشكاران تصمیم گیری خواهد شد.
وی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اینكه كمیسیون ورزشكاران از جانب IOC تعلیق شده را تایید نمی كنم. اصلاً بعید است نهادی مانند كمیته بین المللی المپیك در امور داخلی كمیسیون های كشورهای مختلف، مداخله مستقیم اینچنینی داشته باشد اما قاعدتاً می تواند پیگیر باشد و اعمال نظر داشته باشد به خصوص باتوجه به جایگاهی كه كمیسیون ورزشكاران نزد این كمیته دارد.
دبیركل كمیته ملی المپیك اشاره كرد: البته بخشنامه كمیسیون ورزشكاران ابهاماتی داشت. این بخشنامه قبل از این برای IOC ارسال شد تا اعمال نظر لازم روی آن صورت بگیرد.
وی افزود: منتظر پاسخ IOC برای رفع ابهامات و در اختیار داشتن بخشنامه ای شفاف هستیم تا برمبنای آن روند كارهای كمیسیون ورزشكاران ادامه پیدا كند.
سعیدی اشاره كرد: به محض دریافت پاسخ كمیته بین المللی المپیك در مورد بخشنامه كمیسیون ورزشكاران و برطرف شدن كامل ابهامات آن، تصمیم گیری لازم در مورد این كمیسیون صورت خواهد گرفت.


منبع:

1398/10/22
15:43:05
5.0 / 5
4569
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری