پرده برداری ورزشكار یخ نورد از دلیل اعزام نشدن به جام جهانی درگیری دو ملی پوش در مسكو

پرده برداری ورزشكار یخ نورد از دلیل اعزام نشدن به جام جهانی درگیری دو ملی پوش در مسكو به گزارش اسب من زینب كبری موسوی بانوی یخ نورد ایران از دلیل اعزام نشدن تیم ملی به مسابقات جام جهانی پرده برداشت.


زینب كبری موسوی بانوی یخ نورد ایران در گفتگو با ایسنا، در باره اعزام نشدن ورزشكاران به مسابقات جهانی یخ نوردی كه رئیس فدراسیون كوهنوردی دلیل آنرا مخالفت شورای برون مرزی اعلام نموده بود اظهار داشت: اول از سابقه خودم در یخ نوردی می گویم. من سال ۹۳ وارد این رشته شدم و تابحال توانسته ام نایب قهرمانی و قهرمانی آسیا را كسب كنم. نخستین شخصی بودم كه فینالیست گرایش سرعت و لید مسابقات جهانی شدم. حتی جزو ۱۰ نفر برتر رنكینگ جهانی بودم و سال گذشته هم در لحظات پایانی خودم را به جام جهانی رساندم و بعنوان نفر دوم مسابقات راهی فینال شدم. در آخر رتبه پنجم جام جهانی فرانسه را كسب كردم.
وی در ادامه ادعا كرد: احساس می كنم كه در فدراسیون كوه نوردی حق خوری هایی صورت می گیرد و اگر از فدراسیون كوهنوردی تعریف نكنی خط خواهی خورد و به جایگاه ورزشكار نگاه نمی كنند. اصلا نمی گذارند ورزشكاری از فدراسیون كوه نوردی انتقاد كند. مسابقه ای به نام جام فجر برگزار گردید و در این مسابقه طراح مسابقه كسی بود كه نه رزومه خوبی داشت و نه آن قدر باتجربه بود كه بتواند طراح این مسابقات بزرگ شود.
بانوی یخ نورد ایران تصریح كرد: بسیاری به آن مسابقات اعتراض كردند و خبرهای آن پخش گردید اما در جواب ورزشكاران معترض گفتند كه به علت كمبود نیرو از این افراد برای طراحی مسابقات استفاده كردیم. اگر نیرو كم داشتند چرا مسابقه را برگزار كردند؟ چرا بودجه و وقت ورزشكار را تلف می كنند؟
وی در باره مسابقات جام جهانی سال جاری كه اعزام بعضی از ورزشكاران لغو شد و تنها یك ورزشكار ایرانی در این مسابقات شركت كرده بود، اظهار داشت: نمی خواستم از موضوعی پرده بردارم ولی مجبورم كه این كار را انجام دهم. فدراسیون كوه نوردی در رشته یخ نوردی برای آمادگی ورزشكاران خود، آنها را به كمپی در روسیه اعزام می كند. البته من به صورت شخصی در این تمرین شركت كردم چونكه پیش از حضورم در این كمپ با زارعی صحبت كرده و نظرشان را درباره مسابقات قهرمانی آسیا كه همواره من جزو ۱۰ نفر برتر بودم پرسیدم و گفتند كه شما اعزام نمی شوید. من بدون هیچ گلایه به این تصمیم احترام گذاشتم و به آنها گفتم كه قدرت خودم را در مسابقات جام جهانی نشان خواهم داد و به توانایی خودم ایمان دارم. به صورت شخصی برای تمرین به روسیه رفتم و این همزمان بود با حضور تیمی كه فدراسیون برای تمرین به آن جا فرستاده بود. فدراسیون از من گلگی كرد كه چرا بدون اجازه ما به آن كمپ رفتی؟ در پاسخ به آنها می گویم كه هیچ اطلاعیه ای در باره این اردو در سایت فدراسیون وجود ندارد و هیچ اطلاعی برای ثبت نام كمپ تمرینی وجود نداشت ازاین رو جای هیچ گلایه ای هم باقی نمی ماند. من نخستین نفری بودم كه به ایرانیان یاد دادم كه برای تمرین به كمپ های خارج از كشور و روسیه بروند. تمامی هزینه های این كمپ را هم خودم دادم.
وی در ادامه به اتفاقات رخ داده در كمپ مسكو اشاره نمود و توضیح داد: در كمپ روسیه اختلاف نظر یا حتی بی تدبیری و بی تجربگی دو تن از ورزشكاران كه یكی از آنها پسر سرعت یخ نوردی ایران است، سبب بوجود آمدن اتفاقاتی شد. او با رفتار ناشایستی كه با یكی از ورزشكاران خانم داشت سبب شد كار به جایی برسد كه آن خانم از آن آقا شكایت كند. شخص بنده اجازه ندادم كه این شكایت در روسیه صورت بگیرد. خانواده این خانم به وزرارت ورزش رفته و در مورد این مورد شكایت كردند كه چرا یك ورزشكار آقا به یك خانم توهین كرده است؟ همینطور از وزارت ورزش در خواست كردند كه این مورد را پیگیری كنند. در نهایت كمیته انضباطی این آقا را از مسابقات محروم كرد اما فدراسیون تلاش می كرد كه این اتفاق نیفتد و این آقا را حمایت كردند. این مورد برای ورزشكاران و من خیلی عجیب بود. در اعتراضی كه من كردم در مورد طراح مسابقات به من گفتند كه حاشیه سازی كردی و نام من را از فهرست حذف كردند! در حالیكه ورزشكارشان در جمع به یك خانم توهین كرده و حتی این خانم را به نشانه زدن، لمس كرده بود. در نهایت بعد از این اتفاقات، زارعی موافقت نكرد كه یخنوردان به صورت آزاد در مسابقات شركت نمایند.
موسوی اظهار داشت: حال موضوعی كه مطرح می كنند این است كه این قوانین (اعزام نشدن به صورت شخصی) از قبل بوده است. در حالیكه هفته پیش از این اتفاق برای تمامی كوهنوردان لایسنس ها و مجوزها صادر شده بود و حتی برای گرفتن بلیت ارزان مجبور شدیم بلیتی بگیریم كه غیر قابل استرداد باشد. برای همین ورزشكاران بارها به فدراسیون زنگ زدند كه آیا اعزام حتمی است؟ و هر دفعه پاسخ مثبتی را دریافت می كردیم اما به علت همان تنش های بین دو ورزشكار، رئیس فدراسیون تمامی اعزام های آزاد را لغو نمود. این لغو اعزام ها به علت آن بود كه حواشی برای ریاست او به وجود نیاید.
بانوی یخ نورد با انتقاد از فدراسیون كوه نوردی بیان نمود: جریمه كنسلی بلیت من را چه شخصی باید پرداخت كند؟ حداقل انتظار، برگرداندن پول های ورزشكاران است. جالب این است كه اشتباهی كه این ورزشكار آقا انجام داد، جایی بیان نشد!
بانوی یخ نورد ایران در انتها اضافه كرد: به آقای صفدریان هم بابت دومی در جام جهانی تبریك می گویم چونكه پر تلاش است و اصلا مخالف شركت وی در مسابقات مختلف نیستیم اما به ما گفتند كه هیچ شخصی به مسابقات جام جهانی چین اعزام نمی گردد اما ظاهرا او سوگلی فدراسیون است و اعزام می شود! برای این مسابقات حق بنده خورده شد. با عنایت به تلاش ها وتمریناتم برای مسابقات جهانی با تصمیمات ناجوانمردانه حق من خورده شد و به این مسابقات اعزام نشدم.1398/10/21
14:21:00
5.0 / 5
4401
تگهای خبر: اردو , تیم , تیم ملی , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری