مهر منتشر كرد؛

متن استعفای ۷ قهرمان

متن استعفای ۷ قهرمان به گزارش اسب من طبق آیین نامه كمیسیون ورزشكاران و به خاطر استعفای ۷ نفر از اعضا، این كمیسیون منحل خواهد شد؛ بر همین مبنا اعضای مستعفی متقاضی تشكیل مجمع فوق العاده شده اند.به گزارش اسب من به نقل از مهر، كمیسیون ورزشكاران كه طبق جایگاه تعریف شده برای آن در كمیته بین المللی المپیك (IOC) باید فعال ترین و تاثیرگذارترین كمیسیون در كمیته ملی المپیك باشد، طی دو سال قبل به قدری منفعل عمل كرد كه در نهایت منجر به انحلال این كمیسیون شده است.
این انحلال از آنجایی برای قدیمی ترین و مهمترین كمیسیون كمیته ملی المپیك اتفاق افتاده كه ۷ نفر از اعضای این كمیسیون در اعتراض به انفعال نگران كننده این كمیسیون استعفای خودرا خطاب به رئیس كمیته ملی المپیك اعلام نموده اند.
۷ عضو مستعفی كمیسیون ورزشكاران
زهرا نعمتی، مجتبی عابدینی، كیانوش رستمی، كمیل قاسمی، حمید سوریان، حسن تفتیان و سعید حسنی پور ۷ عضو كمیسیون ورزشكاران هستند كه اعلام كناره گیری كرده اند. كمیسیون ورزشكاران ۱۲ آبان ماه سال ۹۶ با برگزاری نخستین مجمع انتخاباتی برای تعیین ۱۵ كرسی آن در كمیته ملی المپیك شكل گرفت.
دلیل انحلال كمیسیون ورزشكاران چیست؟
طبق بخشنامه مصوب برای كمیسیون ورزشكاران كه انتخابات دو سال پیش هم طبق آن انجام شد و طبق ماده ۲ از بند ۶ این بخشنامه، در صورتیكه بعد از اضافه شدن اعضای علی البدل، بیشتر از پنج نفر از اعضا به دلیلهای ذكر شده در بند ۵ مانند استعفا و كناره گیری، فاقد شرایط تداوم عضویت در كمیسیون شوند، كمیسیون ورزشكاران منحل شده و مراحل برگزاری انتخابات مجدد باید حداكثر ظرف مدت سه ماه توسط كمیته ملی المپیك آغاز گردد.
حال اینكه قبل از این افشین نوروزی و حسن تفتیان بعنوان اعضای علی البدل جایگزین سوریان و رستمی شده بودند.
متن نامه ۷ عضو كمیسیون ورزشكاران و تاكید بر انحلال و برگزاری مجمع فوق العاده
۷ عضو مستعفی كمیسیون ورزشكاران در متن نامه ارسالی به سیدرضا صالحی امیری با تاكید بر وضعیت این كمیسیون و اعلام كناه گیری خود و با استناد به بخشنامه مصوب، ضمن تاكید بر انحلال كمیسیون برگزاری مجمع فوق العاده برای آنرا درخواست كرده اند.
متن نامه اعضای مستعفی كمیسیون ورزشكاران كه خطاب به ریاست كمیته ملی المپیك نوشته شده و در اختیار گروه ورزش خبرگزاری مهر هم قرار گرفته، به این شرح است:
احتراماً ضمن ابراز مراتب قدردانی از خدمات مؤثر و باارزش حضرتعالی، اینجانبان اعضای كمیسیون ورزشكاران كمیته با لحاظ مجموعه، موارد مترتب با وظایف و تكالیف این كمیسیون به شرح ذیل خواهان تشكیل مجمع فوق العاده هستیم.
۱ـ حسب ماده ۲ بند ۵ كمیسیون هر سه ماه یكبار تشكیل جلسه می دهد و در صورت عدم شركت هر یك از اعضا به دلایلی همچون استعفا، كناره گیری، فوت یا غیبت بیشتر از چهار جلسه، اعضای علی البدل جایگزین اعضای اصلی خواهند شد. متأسفانه در یك سال قبل كمیسیون گرفتار روزمرگی و انفعال نگران كننده شده است.
۲ـ حسب ماده ۲ بند ۶ در صورتیكه بعد از اضافه شدن اعضای علی البدل، بیشتر از پنج نفر از اعضا به دلیلهای ذكر شده در بند ۵ فاقد شرایط تداوم عضویت در كمیسیون شوند، كمیسیون ورزشكاران منحل شده و مراحل برگزاری انتخابات مجدد حداكثر ظرف مدت سه ماه توسط كمیته ملی المپیك آغاز گردد. اعضای مشروح ذیل عطف این ماده، مراتب استعفا و كناره گیری خودرا اعلام می دارند.
۳ـ حسب ماده ۳ رئیس و نایب رییس كمیسیون از طرف اعضای كمیسیون با رأی اكثریت (نصف بعلاوه یك) آرای حاضر به مدت یك سال انتخاب خواهند شد. مدت زمان ریاست آقای آرش میراسماعیلی بیشتر از یك ماه است كه به پایان رسیده و لزوم اقدام عاجل با قید فوریت احساس می شود.
اعضایی بدون حكم در كمیسیون ورزشكاران
خبرگزاری مهر قبل از این در گزارشی با عنوان «دو قهرمان پست گرفتند/ كمیسیون تعطیل ورزشكاران» به وضعیت نگران كننده این كمیسیون پرداخته بود و اینكه با این شرایط انحلال دور از آن نیست.
در كل اینكه در مورد كمیسیون ورزشكاران ابهامات زیادی وجود دارد به خصوص در ارتباط با اعضای آن و چگونگی جایگزین شدن اعضای علی البدل؛ قبل از این حسن تفتیان و افشین نوروزی بعنوان اعضای علی البدل جایگزین حمید سوریان و كیانوش رستمی شدند در حالی كه برای این دو نفر هنوز حكمی صادر نشده است! شاید بنا بر این است كه امضای سوریان و رستمی هم بعنوان دو نفر از اعضای معترض و مستعفی در نامه ارسالی به صالحی امیری دیده می شود.
دیگر اینكه مهسا جاور هم یكی از اعضای فعلی كمیسیون ورزشكاران است اما معین نمی باشد او جایگزین چه كسی شده است. مورد دیگر اینكه كمیسیون ورزشكاران بدون دبیر است. قبل از این حاج رضایی دبیر این كمیسیون بود اما پس از كنار رفتن او فرد دیگری جایگزین نشد.
طبق بخشنامه، دبیر كمیسیون ورزشكاران خارج از تركیب اصلی انتخاب می شود.

1398/10/15
13:06:30
5.0 / 5
4313
تگهای خبر: المپیك , تیم , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری