مظلومی:

هنوز وضعیت شنا و فوتبال ۵ نفره برای حضور در پارالمپیك معلوم نیست

هنوز وضعیت شنا و فوتبال ۵ نفره برای حضور در پارالمپیك معلوم نیست به گزارش اسب من رئیس فدراسیون نابینایان و كم بینایان اظهار داشت: هم اكنون تنها جودو و دوومیدانی نابینایان و كم بینایان حضورشان در پارالمپیك توكیو قعطی شده است و وضعیت فوتبال پنج نفره و شنا هنوز مشخص نمی باشد.


محمدرضا مظلومی در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت شناگر نابینا و كم بینا برای حضور در بازیهای پارالمپیك توكیو اضافه كرد: با عنایت به این كه سیاست كمیته ملی پارالمپیك برای اعزام ورزشكاران به توكیو كسب مدال است، كریمی در مسابقات جهانی لندن هشتم شد و مجوز ورودی به بازیهای پارالمپیك را به دست آورد. البته این جایگاه چون با سیاست های كمیته ملی پارالمپیك هم خوانی ندارد احتمال اعزام وی خیلی ضعیف است. به هر صورت در این حوزه كمیته ملی پارالمپیك تصمیم گیرنده است و ما تابع قوانین هستیم.
وی اظهار داشت: در فوتبال پنج نفره هم هنوز شرایط برای اعزام تیم به بازیهای پارالمپیك توكیو مشخص نمی باشد، پیشبینی كه كمیته ملی پارالمپیك از این تیم در قهرمانی آسیا داشت كسب عنوان قهرمانی بود كه نایب قهرمان شد. تیم هایی كه حضورشان برای پارالمپیك توكیو قطعی شده است هم اكنون در اردوی آمادگی كیش بسر می برند كه برای تیم فوتبال پنج نفره هنوز اردویی پیشبینی نشده و بستگی به سیاست كمیته ملی پارالمپیك دارد كه این تیم را در فهرست اعزام بازیها قرار دهد یا خیر؟
رئیس فدراسیون نابینایان و كم بینایان افزود: در رشته دوومیدانی هم ۳ نفر از دوومیدانی كاران نابینا و كم بینا در مسابقات جهانی امارات موفق به كسب سهمیه شدند كه تنها مهدی اولاد و عزیزی كه در این رقابتها طلا كسب كردند در اردوی كیش بسر می برند و در جودو هم محمدرضا خیرالله زاده و وحید نوری كه دارای رنكینگ یك و دو جهان هستند حضورشان در توكیو قطعی شده است.
مظلومی اضافه كرد: پیشبینی ما كسب ۴ سهمیه دیگر در دوومیدانی است كه امیدوارم در مسابقات فزاغ كه اسفند در امارات برگزار می شود، به این موفقیت دست پیدا نماییم.
او در آخر اظهار نمود: مأموریت ما كسب سهمیه و اعزام كاروان كیفی به بازیهای پارالمپیك توكیو است، حال این كه چه تعداد از نفرات دارای سهمیه به توكیو اعزام می شوند بستگی به سیاست كمیته ملی پارالمپیك دارد و در این حوزه ما دخالتی نمی نماییم.1398/10/11
23:31:23
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری