با اعلام معرفی حدود ۱۰ هزار پیشكسوت به صندوق حمایت از قهرمانان

ابطحی: بساط تصمیمات پرهزینه را جمع كردیم

ابطحی: بساط تصمیمات پرهزینه را جمع كردیم به گزارش اسب من مدیرعامل صندوق پشتیبانی از قهرمانان و پیشكسوتان اظهار داشت: بساط اقدامات پرهزینه را برچیدیم و الان هر هزینه ای انجام می شود برای صندوق برآوردی دارد.


سید مصطفی ابطحی، مدیرعامل صندوق پشتیبانی از قهرمانان و پیشكسوتان در مورد اقداماتی كه صندوق حمابت از قهرمانان و پیشكسوتان انجام داده است، بیان كرد: صندوق یك سازه اجتماعی است و برای آن در یك شبكه ی معنایی مسئولیت و رسالت تعریف می كنم. در این شبكه معنایی مدل مدیریتی نوینی تعریف می نماییم و برمبنای آن نظریه های عملیاتی و اجرایی را تبیین می نماییم تا در عرصه اجرا و عمل دقیق و درست پیش برویم. اعتقاد دارم فرصت خدمتگزاری حتی اگر اندك باشد همچون فرصت كم امیر كبیر می توان كارهایی را انجام داد كه نسل های بعد، خودرا وام دار آن بدانند. به جهت اینكه ماموریت های خودرا درست انجام دهیم هیچ چاره ای جز ایجاد مدل معنایی خود نداشتیم و برای این مدل با صاحبان اصلی این صندوق كه قهرمانان و پیشكسوتان هستند باید راهی را پیش ببریم كه ما را به افق های بلند رهمون كند.

او در ادامه اضافه كرد: در این راستا و در ابتدای ورودم بساط تصمیمات هزینه را برچیدم و هر هزینه ای انجام می دهیم حتما آورده هایی را برای صندوق پیشكسوتان دارد. نگاهمان درآمدزایی و حرمت گذاری است. باید به این پیشكسوتان احترام بگذاریم. تلاش كردم برای احترام به آنها نهاد سازی و ساختار سازی كنم و برای این كار احساس كردم خانه پیشكسوتان ایران حلقه مفقوده ای است كه اگر شكل بگیرد حرمت گذاری انجام می شود؛ خانه ای كه به مناسبت های مختلف می توان برنامه هایی را اجرا كرد، بزرگانمان را قدر بنهد و آنها را به نسل جوان معرفی نماییم. به جهت اینكه گفتمان بین نسل ها را شكل دهیم خانه پیشكسوتان را تشكیل دادیم.
معتقدم هر كسی را دوست داشته باشیم روز تولدش را به یاد داریم و به جهت اینكه ثابت كنم قهرمانان و پیسكشوتان را دوست دارم روزهای تولدشان را كنارشان هستیم. قبل از آنكه به سوگشان بنشینم باید دست آنها را بگیرم. در نتیجه در این مدت به دنبال كشف فرصت های متنوع برای پیشكسوتان بودیم. در این كشور ظرفیت های بلندی داریم و حیف كه مدیران آنها را نمی بینند. من با همكاری همكاران سختكوشم سعی كردیم این فرصت ها را كشف نماییم و از آنها برای مدد رساندن به قهرمانان و پیشكسوتان استقاده نماییم. نخستین كار در تاسیس خانه پیشكسوتان برگزاری تولد و جشن های تقدیر بود. پیشكسوتان می توانند جشن های خانوادگی مثل عروسی ها، ولیمه ها و تولدهای خودرا آنجا برگزار كنند و ما با كمال احترام آنها را پذیرا خواهیم بود.


او در این مورد اضافه كرد: امكانات هتل ورزش را به صورت رایگان در اختیارشان قرار می دهیم. پیشكسوتان می توانند از مجموعه درفشی فر باشگاه پرپسیولیس با عنایت به تفاهم نامه یمان استفاده كنند. در كنار این با شورای شهر تهران گفت و گو كردیم و آنها را به مدد گر فتیم. قرارشد كه برای سال ۹۹ بلیت های بی آر تی و مترو رایگان در اختیار پیشكسوتان قرار دهیم. علاوه بر این گفت و گو كردیم تا میادین و خیابان هایی را به نام پیشكسوتان و قهرمانان زنده مان نامگذاری نماییم. با صدا و سیما صحبت كردیم تا هم در رادیو و تلویزیون برنامه ها و باكس های مختص قهرمانان و پیشكسوتان را داشته باشیم. با بعضی از شهرداری های كلان شهرهای كشور مثل مشهد صحبت كردیم و با عنایت به اینكه خراسان قطب ورزشی كشور است و پیشكسوتان زیادی در آن خطه داریم به تفاهم رسیدیم كه خانه پیشكسوتان شعبه خراسان را داشته باشیم و تجلیل از نام آوران خراسان را در دستور كار قرار دهیم كه امیدوارم تا آخر سال انجام دهیم.
او در ادامه اقدامات صندوق بیان كرد: طرح پایش سلامت پیشكسوتان و قهرمانان را اجرا می نماییم و آنها می توانند روزهای فرد به صندوق بازگشت كنند. علاوه بر این به دنبال برنامه های علمی مناسب برای تغذیه پیشكسوتانمان هستیم تا متخصصان تغذیه با عنایت به پایش سلامت به آنها پیشنهادهای غذایی و پزشكی بدهند. همین طور در صندوق كارت های پیشكسوتان را فعال و كارت های جدیدی صادر كردیم كه از آنها می توانند هم در بی آرتی و مترو و خدمات دیگرمان استفاده كنند.
او در مورد كوشش برای قرار گرفتن پیشكسوتان در شوراهای حل اختلاف اظهار داشت: هفته گذشته با معاونت قوه قضاییه جلسه ای داشتم و به آنها گفتم پیشكسوتانمان معتبر و بزرگ هستند، این ورزشكاران كه از سكوی های قهرمانی دور شدند همچنان عزت و اعتبار دارند پس چرا قوه قضاییه نباید از آنها برای حل و فصل اختلافات و مشكلات استفاده كنند؟ در نتیجه مقرر است در شوراهای حقوقی برای حل و فصل اختلافات قرار بگیرند. به همكارانم سپرده ام پیشكسوتان را مثل پدران و مادران خود بدانند، در مقابل شان كلاه از سر بردارند بایستند. امیدوارم بتوانیم در رسیدگی جدی به مسائل مالی، معیشتی و حرمت گذاری آنها اقدامات لازم را انجام دهیم. در این راستا تلاش داریم تا ۱۷ دی بعنوان روز پیشكسوت ثبت گردد.


ابطحی در ادامه صحبت هایش در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه باید به صورتی عمل شود تا پیشكسوتان دیده شوند، چونكه بسیاری از آنها شرایط خوبی ندارند، اظهار داشت: خوشبختانه با عنایت به قانون تاسیس وزارت ورزش و تاسیس صندوق، مجلس تصویب كرد تا ۶ ماه پس از قانون تاسیس وزارت، صندوق برای اصلاح اساسنامه وقت دارد تا برنامه خدمتی خودرا وسیع تر كند.
او در مور وضعیت شناسایی پیشكسوتان اظهار داشت: حدود ۱۰ هزار پیشكسوت كه بعنوان عضو صندوق شناسایی شدند توسط فدراسیون ها به ما معرفی گشتند. اگر كسی معرفی نشده است دلیلش این است كه یا به فدراسیون بازگشت نكرده است یا فدراسیون او را واجد شرایط ندانسته است. اعضا تسهیلات بیمه ای و وام در اختیارشان قرار می گیرد. البته مصوبه جدید مجلس تغییراتی را برای صندوق به وجود آورده است، تابحال موظف بودیم قهرمانان جهانی، آسیایی، المپیكی پارالمپیكی و پاراآسیایی را حمایت نماییم اما در مصوبه جدید قهرمانان ملی هم تحت نظر قرار می گیرند در نتیجه اساسنامه مان تغییر می كند و ظرف ۶ ماه موظف هستیم اساسنامه جدید را اصلاح نماییم.
ابطحی در مورد گلایه بعضی از قهرمانان در مورد پرداخت نشدن مداوم مستمری شان اظهار داشت: از زمانی كه من مدیر عامل صندوق شدم هیچ عضوی نیست كه سر موقع مستمری را دریافت نكرده باشد و اگر كسی را معرفی كنید كه به صورت مرتب مستمری خودرا نگرفته باشد تمام حرف هایم را پس می گیرم. در مورد گذشته شاید باشد اما من از روزی كه آمدم دغدغه مستمری بگیران را داشتم و با موافقت وزارت ورزش كف پرداختی های خودرا ۷۰ درصد افزایش دادیم و تا آخر سال می توانیم قسمتی از هرم پرداختی خودرا اصلاح نماییم. قبول دارم پرداختی هایمان كم است اما همین كم هم بدون تبعیض و بموقع پرداخت می شود.

مدیر عامل صندوق پشتیبانی از قهرمانان و پیشكسوتان در مورد اینكه هتل ورزش قبل از این در اختیار فدراسیون شطرنج بوده است، بیان كرد: هتل ورزش از جانب شركت توسعه و تجهیز برای مدت محدودی به شطرنج واگذار شده بود. آن مدت به سر آمد و ما توانستیم در توافق با شركت توسعه و تجهیز این هتل را با رقمی بیشتر بگیریم تا به مدت سه سال در اختیارمان باشد. بلافاصله خانه پیشكسوتان را آنجا تاسیس كردیم. فكر نمی كنم فدراسیون شطرنج هزینه خاصی كرده باشد اگر هزینه كرده باشد حتما برای قرارداد خود متمم نوشته و رقم هایی را برای شركت توسعه معین كردند. چند روز دیگر مراسم تجلیل از ناصر نوآموز(رئیس سابق فدراسیون فوتبال)، محمدعلی صنعتكاران (پیشكسوت كشتی) و امیر یاوری(قهرمان بوكس) را داریم. شما می توانید ببینید كه در حال بازسازی هتل ورزش هستیم. ما به صورت قانون این هتل را از مالكش گرفتیم. در آینده اگر امكانش را داشته باشیم هتل پشتش را هم می گیریم.
ابطحی در پاسخ به این پرسش كه درآمد صندوق از چه طریقی است؟ اظهار داشت: قسمتی از منابع ما توسط وزارتخانه است كه ماهیانه رقم نسبتا خوبی در اختیارمان قرار می گیرد و برمبنای برنامه آنرا به پیشكسوتان و قهرمانان می دهیم. علاوه بر این درآمدزایی هم داریم. بعضی از شركت هایی كه داریم به درآمدزایی خوبی رسیده اند و ما در بعضی از این شركت ها از ۷ میلیون تومان به سود ۴ میلیارد تومان رسیدیم.
او در مورد اینكه آیا به ورزشكارانی كه سهمیه المپیك گرفتند پرداختی انجام می شود و پرداختی برای كسب سهمیه دارند؟ اظهار داشت: صندوق هیچ ارتباطی به پرداخت ۵ میلیون تومان برای كسب سهمیه المپیك توسط ورزشكارات ندارد. آن مبالغ بوسیله كمیته ملی المپیك پرداخت می شود، ما به كسانی كه قهرمان شدند، بر طبق مدالی كه می گیرند، مستمری می دهیم.
مدیر عامل صندوق پشتیبانی از قهرمانان و پیشكسوتان در مورد میزان مستمری صندوق بیان كرد: كمترین مبلغ پرداختی ۳۰۰ هزار تومان و بیشترین ۲ میلیون ۷۰۰ هزار تومان است. البته این ۳۰۰ هزار تومان، قبلا ۱۸۰ هزار تومان بوده كه آنرا افزایش دادیم و اگر خدا كمك نماید برای سال جدید هم افزایش می دهیم. این حقوق نیست بلكه مستمری است كه ما به قهرمانان و ورزشكاران كمك می نماییم و سقف آن همان ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و اگر بتوانیم بیشتر می دهیم.
ابطحی در مورد اینكه صندوق مدیریت انجمن بازی های كامپیوتری را برعهده گرفته اظهار داشت: ما نامه ای به وزیر نوشتیم و موافقت شد كه انجمن ورزش های الكترونیك در اختیار صندوق قرار بگیرد. در ایران ۲۰ میلیون پی اس فور باز آماتور و نیمه حرفه ای و ۶ میلیون حرفه ای داریم، اگر بتوانیم چتر وزارت ورزش را بر روی آنها گسترده نماییم و آنها را جذب كرده، باشگاه ها را تاسیس و لیگ ورزش های الكترونیك را ایجادكنیم، اقدام مثبتی است چون گردش مالی آن در ایران ۴۰۰ میلیون دلار است كه اگر یك درصد آن نصیب وزارت ورزش شود باید كلاهمان را به آسمان اندازیم.
ابطحی در پاسخ به این پرسش كه چه برنامه ای برای ورزشكارانی كه مدال المپیك می گیرند دارید؟ اظهار داشت: اگر چنین اتفاقی بیفتد كه خواهد افتاد و فدراسیون ها آنها را به صندوق معرفی كنند با افتخار در خدمتشان خواهیم بود و مستمری به آنها می دهیم، هر چند بعضی از آنها حالا هم تحت حمایت صندوق هستند اما امیدوارم نفرات جدید هم اضافه شوند.1398/10/07
20:19:58
5.0 / 5
4885
تگهای خبر: اسب , المپیك , بازی , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری