پس از اتفاقات اخیر؛

پهلوان زاده: فدراسیون شطرنج تابع مقررات جمهوری اسلامی ایران است

پهلوان زاده: فدراسیون شطرنج تابع مقررات جمهوری اسلامی ایران است به گزارش اسب من رئیس فدراسیون شطرنج درمورد حضور علیرضا فیروزجا در مسابقات قهرمانی جهان تصریح كرد: از همه ظرفیت ها بهره می گیریم كه نماینده كشورمان با پرچم فیده در این مسابقات شركت نكند.به گزارش اسب من به نقل از مهرداد پهلوان زاده در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: فیروزجا یكی از بهترین شطرنج بازان ایران است كه در این چند سال شایستگی های خویش را بارها نشان داده است. نفر اول شطرنج ایران در ریتینگ جهانی باوجود مخالفت شورای برون مرزی تصمیم براین گرفته كه در مسابقات قهرمانی جهان شركت نماید.
رئیس فدراسیون شطرنج افزود: تلاش فدراسیون تا به این لحظه بر این است كه فیروزجا را از اقدامی كه می خواهد انجام دهد منصرف نماییم. ما در فدراسیون از همه ظرفیت ها بهره می گیریم كه نماینده كشورمان با پرچم فیده در مسابقات شركت نكند. بدون شك فدراسیون شطرنج همچون دیگر فدراسیون ها تابع سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران و همینطور وزارت ورزش و جوانان است و در هیچ شرایطی حاضر نخواهد بود منافع كشور عزیزمان ایران به خطر بیفتد.
وی اضافه كرد: بطور قطع هر ورزشكاری كه از ایران بخواهد به مسابقات اعزام شود احتیاج به مجوز شورای برون مرزی دارد و شورای برون مرزی برای مسابقات قهرمانی جهان با عنایت به اینكه احتمال وقوع برخی حواشی برای ملی پوشان آقا مجوز صادر نكرد. فیروزجا پس از این تصمیم اعلام نمود كه می خواهد به صورت انفرادی در مسابقات شركت نماید كه فدراسیون با این تصمیم مخالفت كرد و در گفتگو با این شطرنج باز و پدرش این مخالفت بارها عنوان شد. درنهایت فیروزجا اعلام نمود كه با پرچم فیده می خواهد در این مسابقات حضور داشته باشد و این مورد هم برای فدراسیون قابل قبول نیست. ما طی نامه ای به فیده رسما اعتراض خویش را عنوان كردیم و خواهان این هستیم كه فیده با این درخواست ایران موافقت كند.
پهلوان زاده در انتها اظهار داشت: فیروزجا درحال حاضر در فرانسه اقامت دارد و تا دو سال هم نمی تواند تغییر تابعیت بدهد و طی نامه ای كه به فدراسیون جهانی شطرنج زده ایم به این نكته اشاره داشتیم كه این بازیكن نباید در مسابقات قهرمانی جهان با پرچم فیده بازی كند.

1398/10/04
14:19:45
5.0 / 5
4925
تگهای خبر: اقامت , بازی , تیم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری