در هفته جاری انجام می شود؛

بررسی لایحه وظایف و اختیارات وزارت ورزش در مجلس

بررسی لایحه وظایف و اختیارات وزارت ورزش در مجلس اسب من: بررسی لایحه وظایف و اختیارات وزارت ورزش به منظور ابلاغ قانون تاسیس این وزارتخانه در دستور كار نمایندگان مجلس برای هفته جاری قرار دارد.به گزارش اسب من به نقل از مهر، از دی ماه سال ۸۹ كه كلیات طرح ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان تصویب گردید تا به امروز كه حدود یك دهه از شروع به كار وزارت ورزش بعنوان عالی ترین مرجع رسیدگی به مسائل مربوط به این حوزه می گذرد، هنوز قانون تاسیس این وزارتخانه تدوین و ابلاغ نشده است.
بنابراین ورزش ایران همچنان با قانون مصوب سال ۱۳۵۰ كه برای سازمان تربیت بدنی وقت تهیه و تصویب شده بود، اداره می شود. آن زمان سازمان تربیت بدنی بعنوان یكی از معاونت های نخست وزیری وقت صاحب قانون تاسیس شد اما با وجود انحلال آن و جایگزین شدن وزارت ورزش، هنوز قانون جدیدی برای ورزش وضع نشده است.
البته بررسی قانون جدید ورزش با عنوان «قانون تاسیس وزارت ورزش» از چندماه پیش در مجلس شروع شد. پیگیری لایحه مربوط به این قانون در دستور كار مجلس برای هفته جاری هم قرار دارد.
دستور كار نمایندگان مجلس برای هفته جاری در ۸ محور كلی شامل بررسی لوایح و پرسش از دو وزیر تعریف شده است اما اینكه نوبت به بررسی لایحه وظایف و اختیارات وزارت ورزش برسد یا نه، اصلا معلوم نیست.
به گزارش اسب من به نقل از مهر، قانونِ تاسیس وزارت ورزش ابتدا باید در مجلس مطرح و مصوبه نمایندگان را بگیرد. طبق روال قانونی، مصوبات مجلس هم برمبنای اصل صد و بیست و سوم قانون اساسی و پس از تایید شورای نگهبان، توسط رئیس جمهور امضا و ابلاغ می شود.


منبع:

1398/09/24
23:20:11
5.0 / 5
4174
تگهای خبر: سازمان , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری