جلسه كادرفنی كشتی با كمیته ملی المپیك

درخواست محمد بنا برای توجه ویژه به كشتی آزاد و فرنگی

درخواست محمد بنا برای توجه ویژه به كشتی آزاد و فرنگی اسب من: رئیس فدراسیون كشتی به همراه كادر فنی تیم های ملی كشتی آزاد و فرنگی با حضور در محل كمیته ملی المپیك نشست هماهنگی را با رئیس و مسئولین كمیته ملی المپیك برگزار كردند.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا و به نقل از كمیته ملی المپیك، در این جلسه صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك، دكتر سجادی سرپرست كاروان اعزامی به المپیك 2020، پیمان فخری رئیس مركز نظارت بر تیمهای ملی، حسن رنگرز مشاور رئیس و محمود عبدالهی مدیر روابط عمومی از كمیته ملی المپیك و همین طور دكتر دبیر رئیس فدراسیون كشتی، محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربیان تیمهای ملی كشتی فرنگی و آزاد به همراه بهروز حضرتی مربی تیم ملی كشتی فرنگی حضور داشتند.
در ابتدای این جلسه علیرضا دبیر گزارش كاملی را درباب فعالیت چند ماهه فدراسیون كشتی در بحث سخت افزاری و نرم افزاری به مسئولین كمیته ملی المپیك ارائه كرد و ضمن تقدیر و تشكر از حمایتهای كمیته ملی المپیك خواهان نگاه جدی تر به این رشته در آستانه مسابقات كسب سهمیه المپیك شد.
*درخواست برگزاری اردوی كشتی آزاد در كیش
در ادامه نشست محمد بنا و غلام رضا محمدی هر كدام گزارش های فنی را درباب شرایط فعلی شاگردانشان و همین طور برنامه های پیش رو از اردوهای آماده سازی گرفته تا نحوه و شیوه انتخاب ملی پوشان ارائه كردند.
محمدی در امتداد ایجاد تنوع برای اردونشینان خواهان برگزاری اردوهایی خارج از خانه كشتی در كیش و مجموعه ورزشی انقلاب شد كه مقرر شد زمینه فراهم شدن آنها هر چه سریعتر از طرف كمیته ملی المپیك فراهم شود.
محمد بنا نیز خواهان توجه ویژه به اردونشینان و كادر فنی دو تیم شد تا بتوانند بدون دغدغه فرآیند اردوهای سخت شبانه روزی تا اعزام به بازیهای المپیك را پشت سر بگذارند.
*صالحی اكیری: مدال نگرفتن به مدلول اختتام كشتی نیست
صالحی امیری نیز با اشاره به ثبات به وجود آمده در كشتی گفت: انصافا خروج كشتی از بلاتكلیفی چندین ماهه و همین طور ثباتی كه علیرضا دبیر و مجموعه اش در آن به وجود آورده اند مهمترین اتفاق ورزش ایران بود. خوشبختانه هم اكنون كشتی از حاشیه خارج شده و كاملا در راه اصلی خود قرار گرفته تا انشاالهت بتواند برنامه های خوب خودرا برای آینده ای بهتر در این رشته پیاده سازد.
وی افزود: بارها در میان اصحاب رسانه و همین طور در میان جامعه ورزش اعلام نموده ام بزرگترین آفت ورزش ابتدا حاشیه و نفاق و سپس نتیجه گرایی است و حالا هم سفارش می كنم ضمن ایجاد همدلی و همگرایی به فكر ثبت تلاش مثبت و حداكثری باشید تا نتیجه، مدال و عنوان طوری رفتار كنید و به شاگردان خود بگویید طوری بجنگند كه مردم به عنوان بزرگترین كارشناسان ورزش تلاش حداكثری و غیرت شما را بستایند نه مدالتان را. حال اگر این تلاش و جنگندگی و ایثار شما به مدال ختم شد كه چه بهتر اما اگر مدال نگرفتید هم مهم نیست و اختتام كشتی نخواهد بود.
رئیس كمیته ملی المپیك افزود: 2020 توكیو اختتام راه كشتی نیست همانگونه كه 1948 لندن هم نبوده. این قطار در راه و ریل خود حركت می كند و اگر زمینه های حركت بی دغدغه آن را فراهم نماییم می توانیم انتظار موفقیتهای چندین برابری را نیز داشته باشیم. كشتی همیشه موفق بوده و خواهد بود و مطمئنم تمام اهالی آن هم تلاش حداكثری را خواهند كرد كه همین سوژه برای ما در اولویت قرار دارد. باز هم تاكید می كنم فشار را از روی كشتی گیران خود بردارید و بجای آن شفافیت را با مردم و طرفداران پیاده كنید تا ببینند تلاشهای شبانه روزی شما را؛ آنگاه اگر خدایی نكرده نتیجه به معنای كسب مدال هم به دست نیامد مردم شما را بخاطر اینهمه زحمت و بردباری و تلاش خواهند ستود.
*سجادی: خیالم از كشتی راحت است
دكتر نصرالله سجادی سرپرست كاروان اعزامی كشورمان به المپیك 2020 توكیو نیز ضمن تقدیر از تلاشهای چند ماهه مجموعه كشتی بویژه كادر فنی هر دو رشته آزاد و فرنگی گفت: انصافا كشتی در شرایط خوبی قرار دارد و به ثبات لازم دست پیدا كرده. من خیالم از كشتی راحت است منتهی درباب مدال و عنوان آنهم در میدانی به بزرگی المپیك همانند دكتر صالحی امیری معتقدم كه نه بزرگنمایی كنید و نه وعده غیر كارشناسی بدهید. خود من به سبب اشرافی كه حداقل به حوزه ورزش و المپیك دارم اهتمام می كنم از اظهار نظر دراین زمینه خودداری كنم چونكه كشتی و در كل ورزش آنهم در المپیك دنیای ثانیه ها و صدم ثانیه هاست و بارها دیده ایم بزرگترین قهرمانان با یك آن غفلت از نتیجه اصلی دور شده اند و چه بسا چهره های كم فروغ با یك لحظه خودباوری و ایمان به چه نتایج درخشانی دست یافته اند.
وی افزود: نكته مثبت علیرضا دبیر اعتقادش به كار تیمی و مشورت است و یكی از مهمترین نشانه های آن هم برگزاری همین جلسات با حضور خود كادر فنی و نفرات اول فنی دو رشته است. برای این تیم آرزوی موفقیت دارم و مطمئن باشید كه حمایتی در خور نام این رشته از كشتی خواهیم داشت.
پیمان فخری هم نكاتی را درباب شرایط كشتی و همین طور فضای موجود مواردی را عنوان و مهمترین اولویت كشتی در ماه های پیش رو را دوری از حاشیه و تمركز روی تمرینات اعلام نمودند.
حسن رنگرز هم ضمن تاكید بر پشتیبانی از كشتی عنوان داشت: كشتی همواره در بازیهای آسیایی و المپیك در اولویت توجه برای مدال آوری بوده است و بالطبع همین انتظار هم وجود دارد در اولویت توجه مسئولین ورزش كشور هم باشد.
منبع:

1398/09/20
17:18:30
5.0 / 5
4397
تگهای خبر: اردو , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری