۱۴۵۱ میلیارد وزارت ورزش در سال ۹۹ كجا خرج می شود؟

۱۴۵۱ میلیارد وزارت ورزش در سال ۹۹ كجا خرج می شود؟ به گزارش اسب من بودجه جاری و عمرانی وزارت ورزش و جوانان در لایحه بودجه سال ۹۹ معادل یك هزار و ۴۵۱ میلیارد و ۶۶۷ میلیون تومان برآورد شده است كه باید در ۱۱ بخش هزینه شود.


به گزارش اسب من به نقل از ایسنا، لایحه بودجه سال آینده از جانب دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد كه حاكی از رشد ۱۷.۲۵ درصدی مجموع بودجه وزارت ورزش و جوانان نسبت به قانون بودجه سال ۹۸ است.
بر اساس این لایحه، بودجه جاری وزارت ورزش و جوانان در سال ۹۹ معادل ۸۷۰ میلیارد و ۳۸۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و بودجه عمرانی این وزارتخانه در سال آینده معادل ۵۸۱ میلیارد و ۲۸۴ میلیون تومان برآورد شده است كه جمعا حاكی از بودجه یك هزار و ۴۵۱ میلیارد و ۶۶۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی وزارت ورزش و جوانان در بخش جاری و عمرانی است كه البته نیازمند تصویب در مجلس شورای اسلامی خواهد بود و رقم دقیق آن بعد از تصویب لایحه و تبدیل آن به قانون مشخص می شود.
این درحالی است كه در سال ۹۸ میزان بودجه مصوب سال ۹۸ وزارت ورزش و جوانان در بخش جاری معادل ۶۰۹ میلیارد و ۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود، همینطور بودجه عمرانی این وزارتخانه ۶۲۸ میلیارد و ۹۵۵ میلیون تومان مصوب شد تا بودجه وزارت ورزش و جوانان در سال ۱۳۹۸ معادل یك هزار و ۲۳۸ میلیارد و ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شود.
مجموع بودجه وزارت ورزش و جوانان در بخش های رشد و گسترش ورزش همگانی، ورزش همگانی دانشجویان، ایجاد توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی كشور، گسترش ورزش قهرمانی دانشجویان، گسترش ورزش كارگران، پشتیبانی از توسعه ورزش قهرمانی، برنامه حمایت، هدایت و ارتقا امور فرهنگی در ورزش، حمایت و هدایت امور فرهنگی و تربیتی و تقویت سرمایه اجتماعی جوانان، برنامه پژوهش كاربردی در امور ورزش و جوانان، برنامه آموزش های مهارتی در حوزه ورزش و برنامه توسعه خدمات فرهنگی و اجتماعی نیروی كار نظر گرفته شده است.
بودجه وزارت ورزش و جوانان در لایحه بودجه سال ۹۹ بگونه ای است كه در بخش رشد و گسترش ورزش همگانی بودجه جاری این وزارتخانه معادل ۴۶۲ میلیارد و ۵۳۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برآورد شده است و این بخش بودجه عمرانی ندارد.
برای بخش ورزش همگانی دانشجویان هم بودجه ای معادل ۶ میلیارد و ۹۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برآورد شده است و بودجه عمرانی این بخش معادل ۲۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.
بودجه عمرانی برای ایجاد توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی كشور در لایحه بودجه سال آینده ۵۵۴ میلیارد و ۴۸۴ میلیون تومان برآورد شده است و در این بخش هم میزان بودجه جاری صفر است.
در حوزه گسترش ورزش قهرمانی دانشجویان بودجه جاری معادل ۲ میلیارد و ۲۳۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است و بودجه عمرانی در این بخش هم صفر لحاظ شده است.
برای بخش گسترش ورزش كارگران بودجه جاری معادل یك میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است و بودجه عمرانی صفر خواهد بود. همینطور بودجه جاری پشتیبانی از توسعه ورزش قهرمانی ۲۶۲ میلیارد و ۱۶۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و بودجه عمرانی در این بخش هم صفر برآورد شده است.
در بخش برنامه حمایت، هدایت و ارتقا امور فرهنگی در ورزش بودجه جاری در لایحه بودجه سال ۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان و بودجه عمرانی صفر است. برای بخش حمایت و هدایت امور فرهنگی و تربیتی و تقویت سرمایه اجتماعی جوانان بودجه جاری ۱۲۳ میلیارد و ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برآورد شده است و بودجه عمرانی هم صفر خواهد بود.
علاوه بر این بودجه جاری وزارت ورزش و جوانان در بخش برنامه پژوهش كاربردی در امور ورزش و جوانان در لایحه بودجه ۹۹، چهار میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان و بودجه عمرانی در این بخش صفر در نظر گرفته شده است. همینطور بودجه جاری برنامه آموزش های مهارتی در حوزه ورزش ۲ میلیارد و ۵۸۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و بودجه عمرانی این بخش صفر در نظر گرفته شده است و در آخرین بخش نیز، بودجه جاری برنامه توسعه خدمات فرهنگی و اجتماعی نیروی كار در لایحه بودجه یك میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است و در این بخش هم بودجه عمرانی صفر خواهد بود.
برای مشاهده جدول مربوط به بودجه جاری و عمرانی وزارت ورزش و جوانان در بخش های مختلف، در لایحه بودجه سال 1399 اینجا كلیك كنید.
منبع:

1398/09/19
21:36:43
5.0 / 5
4666
تگهای خبر: آموزش , خدمات , رشد , قهرمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری