بر اساس لایحه پیشنهادی؛

بودجه سال ۹۹ وزارت ورزش، كمیته ملی المپیك و پارالمپیك مشخص شد

بودجه سال ۹۹ وزارت ورزش، كمیته ملی المپیك و پارالمپیك مشخص شد به گزارش اسب من بودجه وزارت ورزش و دو كمیته ملی المپیك و پارالمپیك در لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه كل كشور در سال آینده و در هر دو بخش جاری و عمرانی اعلام گردید.به گزارش اسب من به نقل از مهر، لایحه بودجه سال ۹۹ كل كشور در حالی از جانب دولت انتشار یافته كه در بودجه پیشنهادی برای وزارت ورزش و كمیته ملی المپیك رشد قابل توجهی دیده می شود.
در لایحه پیشنهادی بودجه وزارت ورزش ۸۷۰ میلیارد و ۳۸۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیشبینی شده است. این در شرایطی است كه بودجه مصوب این وزارتخانه برای سال قبل ۶۰۹ میلیارد و ۶۹ میلیون تومان بود. همینطور در لایحه بودجه پیشنهادی برای سال آینده و در بخش عمرانی مبلغ ۵۸۱ میلیارد و ۲۸۴ میلیون تومان برای وزارت ورزش پیشبینی شده است.

بودجه وزارت ورزش برای ۱۰ محور همچون رشد و گسترش ورزش همگانی، ورزش همگانی دانشجویان، گسترش ورزش قهرمانی دانشجویان، گسترش ورزش كارگران، پشتیبانی از توسعه ورزش قهرمانی، برنامه های حمایت، هدایت، ارتقای امور فرهنگی ورزش و... پیشبینی شده است. در این بودجه هیچ رقمی به ایجاد، توسعه و تجهیز فضاهای ورزشی اختصاص داده نشده است.

همچنین بودجه پیشبینی شده برای كمیته ملی المپیك در لایحه پیشنهادی دولت مبلغ ۱۲۷ میلیارد تومان است. سال ۹۸ بودجه مصوب كمیته ۱۰۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود. در بخش عمرانی هم بودجه كمیته ملی المپیك برای سال آینده ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پیشبینی شده است.
۳۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هم بودجه پیشبینی شده دولت برای كمیته ملی پارالمپیك در سال ۹۹ است. برای این كمیته و در بخش عمرانی ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

1398/09/18
13:40:44
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: المپیك , رشد , قهرمان , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
asbeman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اسب من محفوظ است

اسب من

همه چیز درمورد اسب و اسب سواری و سوارکاری